Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moją Skodą Kodiaq

Nowe światło na desce rozdzielczej? Nie dowiadujesz się, dlaczego się nie wyłącza… To normalne, samochód jest skomplikowany i jest wiele powodów, dla których może zapalić się światło. Jeżeli twój kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Skoda Kodiaq, może to wskazywać na kilka problemów. Na tej stronie zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc Ci lepiej widzieć rzeczy. Najpierw dowiemy się, jak działa lampka podgrzewania w Twojej Skodzie Kodiaq, a następnie poznamy różne powody, dla których zapala się podczas jazdy

Do czego służy moja lampka świecy żarowej Skoda Kodiaq?

Główną rolą świecy żarowej silnika, która jest ogólnie symbolizowany przez żółtą cewkę, jest upewnienie się, że świece żarowe działają prawidłowo. W rzeczywistości musi się zapalić po włączeniu Skody Kodiaq, aby poinformować, że podgrzewają one powietrze wlotowe do cylindrów i muszą zgasnąć po kilku chwilach, gdy silnik pracuje. Dlatego ta kontrolka podgrzewania nie powinna pozostawać ani zapalać się podczas jazdy samochodem. Ale jeśli włączy się podczas jazdy, może to wskazywać na kilka awarii, postaramy się podsumować te najważniejsze.

Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Skoda Kodiaq ?

Co zrobić, jeśli kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy moją Skodą Kodiaq?

Światło żarowe, które zapala się podczas jazdy Skodą Kodiaq lub w dowolnym czasie innym niż uruchomienie silnika, ma ostrzegać o usterce innej niż świeca zapłonowa, sprawdzimy to teraz. Niezależnie od przypadku, podłącz samochód do narzędzia diagnostycznego, aby właściwie zrozumieć motyw zapalania się światła jarzeniowego.

Zapala się żarówka mojej Skody Kodiaq i mam utratę mocy

Pierwsza sytuacja polega na wykryciu, że kontrolka świecy żarowej zapala się podczas jazdy Skoda Kodiaq i że również doświadczasz utraty mocy. W tym przypadku kilka problemów może opisać jego piorun. Oto lista najważniejszych motywów:

 • Problem z zaworem EGR, w rzeczywistości jeśli doznasz utraty mocy to możliwe że twój zawór EGR jest zapchany , w tym przypadku logiczne jest że twoja kontrolka podgrzewania zapala się podczas jazdy Skodą Kodiaq bo to jest jeden z problemów z którymi ma cię ostrzec. Sprawdź stan swojego zaworu
 • Problem związany z zaworem przelewowym turbo, w tej sytuacji ECU nie może już zarządzać ciśnieniem wlotowym turbosprężarki, co może skutkować doładowaniem turbodoładowania i zaburzeniami wydajności turbosprężarki.
 • Problem związany z wtryskiem, zatarty wtryskiwacz lub pompa wtryskowa uszkodzona przez opiłki lub inne możliwe ciała obce, które zakłócają jego prawidłowe działanie.
 • Wreszcie, ostatni problem, który może prowadzić do świecenia się kontrolki w Twojej Skodzie Kodiaq w połączeniu z utratą mocy, jest to, że twój filtr paliwa jest zbyt brudny, powinieneś doświadczyć szarpnięć z powodu złego przepływu paliwa w silniku.
Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Skody Kodiaq

Kontrolka świecy żarowej zapala się lub miga, ale nie ma różnicy w wydajności mojej Skody Kodiaq

Na koniec przedstawimy Ci powody świecenia świecy żarowej, która zapala się w Twojej Skodzie Kodiaq bez odczuwania żadnej różnicy w mocy lub zachowaniu samochodu. W większości przypadków jest to usterka elektroniczna:

 • Przekaźniki świec żarowych lub bezpieczniki do wymiany, przetestować i wymienić w razie potrzeby.
 • Awaria stycznika/potencjometru na jednym z twoich pedałów (hamulca, przyspiesznika lub sprzęgła), często wystarczy proste odblokowanie, aby rozwiązać problem.
 • Masz fałszywy kontakt gdzieś w swoim obwodzie elektrycznym, najpierw przetestuj inne alternatywy, ponieważ nie jest łatwo go znaleźć samodzielnie, zalecamy udanie się do mechanika.
 • Wadliwy czujnik ciśnienia wtrysku, błąd ECU

  Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Skoda Kodiaq, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Skoda Kodiaq.

 • Ссылка на основную публикацию