Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Mój Chevrolet Captiva jedzie w lewo, co robić ?

Prowadzenie samochodu to dla wielu codzienność, nasze ścieżki niekoniecznie są bezpieczne, a niezależnie od tego, czy pada deszcz, wietrznie czy śnieg, często nie mamy wyboru i musimy pojechać naszym Chevroletem Captivą. Nie mając możliwości działania w warunkach ruchu, staramy się mieć co najmniej bezpieczny samochód! Jeśli nie jesteś zrelaksowany, jeśli masz wrażenie, że Chevrolet Captiva ciągnie w lewo, to jesteś na dobrej stronie. Postanowiliśmy stworzyć tę stronę z treścią, aby pomóc Ci odkryć przyczynę tego problemu i jak najszybciej poczuć się bezpiecznie za kierownicą swojego samochodu. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się przyczynom Chevroleta Captivy, który ściąga w lewo bez wibracji, a na koniec przyjrzymy się samochodowi, który ściąga w lewo z wibracjami.

Chevrolet Captiva, który ciągnie w lewo bez wibracji

Chevrolet Captiva ciągnie w lewo z powodu wyrównania

Zacznijmy od przypadku Twojego Chevroleta Captiva, który jedzie w lewo bez wibracji, jednym z najbardziej tradycyjnych źródeł nieprostej trajektorii w samochodzie jest wyrównanie, w rzeczywistości równoległość to regulacja pionowego kąta kół , ta regulacja jest zwykle wykonywana podczas wymiany opon. Chociaż określenie stanu osiowania jest trudne lub wręcz niemożliwe, możesz sprawdzić ściany boczne opon, jeśli zauważysz nienormalne zużycie swojego Chevroleta Captiva, prawdopodobnie ustawienie to jest wadliwe. W takim przypadku udaj się do warsztatu lub eksperta od opon, aby rozwiązać ten problem.

Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym Chevrolet Captiva, co robić ?

Chevrolet Captiva ciągnie w lewo z powodu opon

Mówiąc o oponach, równoległość to nie jedyny powód, dla którego samochód jedzie w lewo. W rzeczywistości, jeśli masz różnica w ciśnieniu na oponach, logiczne jest, że Twój Chevrolet Captiva nie jest już stabilnym układem kierowniczym. Pamiętaj więc, aby sprawdzić ciśnienie we wszystkich czterech oponach. Oprócz ryzyka wypadku, jeśli Twój Chevrolet Captiva jedzie w lewo z powodu ciśnienia w oponach, przyspieszysz ich zużycie. A co za tym idzie, będziesz musiał je szybciej wymienić.

Mój Chevrolet Captiva ciągnie w lewo i napotykam wibracje:

Chevrolet Captiva ciągnie w lewo ze względu na ciche klocki

Teraz spójrzmy na przypadek Chevroleta Captiva, który ciągnie w lewo, ale jednocześnie powoduje drgania kierownicy. Pierwszym ogólnym uzasadnieniem błędu trajektorii plus wibracji jest to, że twoje ciche bloki są martwe. W rzeczywistości, gdy są zbyt zużyte, nie przejmują już zadania amortyzatora i spoiwa między różnymi częściami przedniego układu napędowego, co spowoduje brak stabilności w kierowaniu i możliwość, jeśli będą bardziej zużyte na jednym bok niż drugi, który Twój Chevrolet Captiva ciągnie w lewo. Sprawdź ich stan i w razie potrzeby wymień. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat problemów z cichymi blokami, zapoznaj się z naszą konkretną stroną z treścią.

Mój Chevrolet Captiva ściąga w lewo z powodu łożysk

Inna możliwość, że Twój Chevrolet Captiva ciągnie w lewo to jedno z twoich łożysk, generalnie przedni jest martwy, należy ponadto do wady trajektorii poddawać się szczególnym wibracjom lub hałasowi toczenia. W rzeczywistości, gdy łożyska są uszkodzone, przestają się obracać i spowalniają obrót koła, na którym są zamontowane, co nieuchronnie spowoduje defekt trajektorii. Sprawdź ich stan i w razie potrzeby wymień je.

Weiterlesen:
Gdzie znajduje się podnośnik w Chevrolecie Captiva ?

Mój Chevrolet Captiva ciągnie w lewo z powodu amortyzatorów

Last but not least, twój Chevrolet Captiva, który ciągnie w lewo i wytwarza wibracje dzięki amortyzatorom. Nie ma znaczenia, czy jest to miska amortyzatora, zużyte sprężyny, czy skręcony cylinder, każda usterka związana z amortyzatorami może zakłócić zwykłe zachowanie Chevroleta Captiva. Powinieneś jednak odczuwać hałas, na przykład podczas przejeżdżania przez wyboje lub progi zwalniające. Sprawdź stan amortyzatorów i w razie potrzeby poproś warsztat o wymianę.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Chevrolecie Captiva, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Captiva.

Ссылка на основную публикацию