Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Mój Ford Tourneo skręca w prawo, co robić?

Prowadzenie pojazdu to codzienność dla wielu osób, nasze drogi niekoniecznie są bezpieczne i niezależnie od tego, czy pada deszcz, wietrznie czy śnieg, często nie mamy wyboru i musimy pojechać naszym Fordem Tourneo. Nie mając możliwości działania w warunkach ruchu, staramy się mieć co najmniej bezpieczny pojazd! Jeśli nie jesteś pewny siebie, jeśli masz wrażenie, że… Ford Tourneo ciągnie w prawo, to jesteś we właściwym miejscu. Podjęliśmy decyzję o przygotowaniu tego artykułu, aby pomóc Ci zlokalizować źródło problemu i dość szybko poczuć się bezpiecznie za kierownicą swojego samochodu. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się spustom Ford Tourneo, który ściąga w prawo bez wibracji, a na koniec przyjrzymy się samochodowi, który ściąga w prawo z wibracjami.

Ford Tourneo, który ciągnie w prawo bez wibracji

Ford Tourneo ciągnie w prawo z powodu wyrównania

Zacznijmy od okoliczności twojego Ford Tourneo, który jedzie w prawo bez wibracji, jednym z podstawowych źródeł nieprostej trajektorii pojazdu jest wyrównanie, prawda jest taka, że ​​równoległość to regulacja kąta pionowego koła, ta regulacja jest w większości zakończona po wymianie opon. Pomimo tego, że określenie stanu osiowania jest trudne lub wręcz niemożliwe, możesz spojrzeć na ściany boczne opon, jeśli zauważysz nienormalne zużycie swojego Ford Tourneo, jest pewne, że osiowanie jest wadliwe. W takich przypadkach udaj się do warsztatu lub specjalisty od opon, aby to poprawić.

Weiterlesen:
Okno zablokowało się w Ford Tourneo, co mogę zrobić?

Ford Tourneo ciągnie w prawo z powodu opon

Mówiąc o oponach, równoległość to nie jedyny powód, dla którego samochód skręca w prawo. W rzeczywistości, jeśli masz różnica w ciśnieniu na oponach, oczywiste jest, że Twój Ford Tourneo nie jest już stabilnym układem kierowniczym. Upewnij się więc, że sprawdziłeś ciśnienie we wszystkich czterech oponach. Oprócz ryzyka wypadku, jeśli napotkasz swojego Ford Tourneo w lewo z powodu ciśnienia w oponach, przyspieszysz ich zużycie. W rezultacie będziesz musiał je szybciej wymienić.

Mój Ford Tourneo ciągnie w prawo i napotykam wibracje:

Ford Tourneo ciągnie w prawo ze względu na ciche klocki

Teraz spójrzmy na przypadek Ford Tourneo, który ciągnie w prawo, ale jednocześnie wywołuje drgania kierownicy. Pierwszym podstawowym uzasadnieniem błędu trajektorii plus wibracji jest to, że twoje ciche bloki są martwe. W rzeczywistości, gdy są zbyt zniszczone, nie przejmują już funkcji amortyzatora i spoiwa między różnymi częściami przedniego układu napędowego, co spowoduje brak stabilności w sterowaniu i możliwość większego zużycia na jednym bok niż drugi, który Twój Ford Tourneo przeciąga w prawo. Sprawdź ich stan i w razie potrzeby wymień. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat problemów z cichymi blokami, zapoznaj się z naszym konkretnym artykułem.

Mój Ford Tourneo ściąga w prawo z powodu łożysk

Inna możliwość, że Twój Ford Tourneo ciągnie w prawo to jedno z Twoich łożysk, zwykle przedni jest martwy, powinieneś, ponadto, ze względu na niedobór trajektorii, doświadczyć zauważalnych wibracji lub hałasu toczenia. W rzeczywistości, gdy łożyska są uszkodzone, nie będą się już obracać i spowalniają obrót koła, na którym są zamontowane, co automatycznie spowoduje niedobór trajektorii. Sprawdź ich stan i w razie potrzeby zleć ich wymianę.

Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Ford Tourneo ?

Mój Ford Tourneo ściąga w prawo z powodu amortyzatorów

Last but not least, twój Ford Tourneo, który ciągnie w prawo i generuje wibracje dzięki amortyzatorom. Niezależnie od tego, czy jest to miska amortyzatora, zmęczone sprężyny, czy skręcony cylinder, każda usterka związana z amortyzatorami może zakłócić naturalne zachowanie Ford Tourneo. Mimo to powinieneś odczuwać hałas, na przykład podczas przejeżdżania przez wyboje lub progi zwalniające. Sprawdź stan amortyzatorów i w razie potrzeby poproś technika samochodowego o wymianę.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford Tourneo, przejdź do naszej kategorii Ford Tourneo.

Ссылка на основную публикацию