Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Mój Mercedes Benz GLK jedzie w lewo, co robić ?

Prowadzenie pojazdu to dla wielu z nas codzienność, nasze ścieżki nie zawsze są bezpieczne i bez względu na to, czy pada deszcz, wietrznie czy śnieg, często nie mamy innego wyboru, jak tylko pojechać naszym Mercedesem GLK. Nie mając możliwości działania w warunkach ruchu, staramy się mieć co najmniej bezpieczny samochód! Jeśli nie jesteś pewny siebie, jeśli masz wrażenie, że Mercedes Benz GLK ciągnie w lewo, to jesteś na dobrej stronie. Postanowiliśmy przygotować treść tego artykułu, aby pomóc Ci znaleźć przyczynę tego problemu i szybko poczuć się bezpiecznie za kierownicą swojego samochodu. Aby tak się stało, najpierw przyjrzymy się wyzwalaczom Mercedes Benz GLK, który porusza się w lewo bez wibracji, a na koniec samochód, który ciągnie w lewo z wibracjami.

Mercedes Benz GLK, który ciągnie w lewo bez wibracji

Mercedes Benz GLK ciągnie w lewo z powodu wyrównania

Zacznijmy od okoliczności Twojego Mercedesa GLK, który jedzie w lewo bez wibracji, jednym z najbardziej klasycznych korzeni nieprostej trajektorii w samochodzie jest wyrównanie, w rzeczywistości równoległość to regulacja kąta pionowego koła, ta regulacja jest zwykle wykonywana podczas wymiany opon. Chociaż określenie stanu osiowania jest trudne lub wręcz niemożliwe, możesz sprawdzić ściany boczne swoich opon, jeśli zauważysz nieprawidłowe zużycie w swoim Mercedes Benz GLK, prawdopodobnie ustawienie to jest wadliwe. W takim przypadku udaj się do warsztatu serwisowego lub eksperta ds. opon, aby rozwiązać ten problem.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Mercedes Benz GLK ?

Mercedes Benz GLK ciągnie w lewo z powodu opon

Mówiąc o oponach, równoległość to nie jedyny powód, dla którego samochód jedzie w lewo. W rzeczywistości, jeśli masz różnica w ciśnieniu na oponach, racjonalne jest, aby Twój Mercedes Benz GLK nie był już stabilnym układem kierowniczym. Dlatego upewnij się, że sprawdziłeś ciśnienie we wszystkich czterech oponach. Oprócz ryzyka wypadku, jeśli zauważysz, że Twój Mercedes Benz GLK ściąga w lewo z powodu ciśnienia w oponach, przyspieszysz ich zużycie. W konsekwencji będziesz musiał je szybciej zamienić.

Mój Mercedes Benz GLK ciągnie w lewo i odczuwam wibracje:

Mercedes Benz GLK ciągnie w lewo z powodu cichych bloków

Teraz spójrzmy na przypadek Mercedesa Benz GLK, który ciągnie w lewo, ale jednocześnie wywołuje drgania kierownicy. Pierwszą znaną przyczyną błędu trajektorii i wibracji jest to, że twoje ciche bloki są martwe. W rzeczywistości, gdy są zbyt zużyte, nie radzą sobie już z zadaniem amortyzatora i spoiwa między różnymi elementami przedniego układu napędowego, co spowoduje brak stabilności w sterowaniu i możliwość większego zużycia z jednej strony niż drugi, który Twój Mercedes Benz GLK skręca w lewo. Sprawdź ich stan i zamień je w razie potrzeby. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat problemów z cichymi blokami, zapoznaj się z naszą szczegółową treścią artykułu.

Mój Mercedes Benz GLK ciągnie w lewo przez łożyska

Inna możliwość, że Twój Mercedes Benz GLK ciągnie w lewo to jedno z Twoich łożysk, zwykle przedni jest martwy, powinieneś, oprócz wady trajektorii, wyczuć zauważalne wibracje lub hałas toczenia. W rzeczywistości, gdy łożyska są uszkodzone, przestają się obracać i spowalniają obrót koła, na którym są zamontowane, co nieuchronnie spowoduje defekt trajektorii. Sprawdź ich stan i w razie potrzeby zmień je.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Mercedes Benz GLK ?

Mój Mercedes Benz GLK ciągnie w lewo ze względu na amortyzatory

Last but not least, twój Mercedes Benz GLK, który ciągnie w lewo i generuje wibracje dzięki amortyzatorom. Nieważne, czy to miska amortyzatora, zużyte sprężyny, czy skręcony cylinder, każda usterka związana z amortyzatorami może zakłócić normalne zachowanie Mercedesa Benz GLK. Powinieneś jednak odczuwać hałas, na przykład podczas przejeżdżania przez wyboje lub progi zwalniające. Sprawdź stan amortyzatorów i w razie potrzeby poproś technika samochodowego o wymianę.

Aby dowiedzieć się więcej o Mercedes Benz GLK, spójrz na kategorię Mercedes Benz GLK.

Ссылка на основную публикацию