Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Mój Mercedes Cla jedzie w lewo, co robić?

Prowadzenie pojazdu to dla większości codzienność, nasze trasy nie są cały czas bezpieczne i czy pada deszcz, wietrznie czy śnieg, często nie mamy innego wyboru, jak tylko wziąć naszego Mercedesa Cla. Nie mając możliwości działania w warunkach ruchu, staramy się mieć co najmniej bezpieczny pojazd! Jeśli nie czujesz się swobodnie, jeśli masz wrażenie, że… Mercedes Cla ciągnie w lewo, to jesteś we właściwym miejscu. Nasz zespół podjął decyzję o stworzeniu tej zawartości, aby pomóc Ci zlokalizować źródło tego problemu i jak najszybciej poczuć się bezpiecznie za kierownicą swojego samochodu. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się przyczynom, dla których Mercedes Cla jedzie w lewo bez wibracji, a na koniec przyjrzymy się samochodowi, który jedzie w lewo z wibracjami.

Mercedes Cla, który ciągnie w lewo bez wibracji

Mercedes Cla ciągnie w lewo z powodu wyrównania

Zacznijmy od przypadku Twojego Mercedesa Cla, który jedzie w lewo bez wibracji, jednym z najczęstszych źródeł nieprostej trajektorii w pojeździe jest wyrównanie, w rzeczywistości równoległość to regulacja pionowego kąta kół , ta regulacja jest zazwyczaj wykonywana po wymianie opon. Nawet jeśli określenie stanu osiowania jest trudne lub wręcz niemożliwe, możesz sprawdzić ściany boczne opon, jeśli zauważysz nieprawidłowe zużycie swojego Mercedesa Cla, prawdopodobnie przyczyną jest wyrównanie. W takim przypadku udaj się do mechanika lub specjalisty od opon, aby go rozwiązać.

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w Mercedesie Cla ?

Mercedes Cla ciągnie w lewo z powodu opon

Mówiąc o oponach, równoległość nie jest jedynym motywem samochodu skręcającego w lewo. Właściwie, jeśli masz różnica w ciśnieniu na oponach, logiczne jest, że Twój Mercedes Cla nie jest już stabilnym układem kierowniczym. Nie zapomnij więc sprawdzić ciśnienia we wszystkich czterech oponach. Oprócz ryzyka obrażeń, jeśli natkniesz się na swój Mercedes Cla ciągnący się w lewo z powodu ciśnienia w oponach, przyspieszysz ich zużycie. A co za tym idzie, będziesz musiał je szybciej wymienić.

Mój Mercedes Cla ciągnie w lewo i napotykam wibracje:

Mercedes Cla ciągnie w lewo z powodu cichych bloków

Teraz spójrzmy na przypadek Mercedesa Cla, który ciągnie w lewo, ale jednocześnie powoduje drgania kierownicy. Pierwszą ogólną przyczyną błędu trajektorii i wibracji jest to, że twoje ciche bloki są martwe. W rzeczywistości, gdy są zbyt zniszczone, nie radzą sobie już z zadaniem amortyzatora i spoiwa między różnymi częściami samochodowymi przedniego układu napędowego, co spowoduje brak stabilności w sterowaniu i możliwość, jeśli z jednej strony będą bardziej zużyte niż drugi, który Twój Mercedes Cla ciągnie w lewo. Sprawdź ich stan i wymień je w razie potrzeby. Jeśli naprawdę chcesz uzyskać więcej informacji na temat problemów z cichymi blokami, przejrzyj naszą szczegółową zawartość.

Mój Mercedes Cla ciągnie w lewo przez łożyska

Inna możliwość, że Twój Mercedes Cla ciągnie w lewo to jedno z twoich łożysk, zwykle przedni, jest martwy, powinieneś, oprócz wady trajektorii, doświadczyć szczególnej wibracji lub odgłosu toczenia. W rzeczywistości, gdy łożyska są uszkodzone, nie obracają się już tak dobrze i spowalniają obrót koła, na którym są zamontowane, co nieuchronnie spowoduje defekt trajektorii. Sprawdź ich stan i w razie potrzeby zleć ich wymianę.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Mercedesa Cla?

Mój Mercedes Cla ciągnie w lewo z powodu amortyzatorów

Last but not least, twój Mercedes Cla, który ciągnie w lewo i wytwarza wibracje dzięki amortyzatorom. Niezależnie od tego, czy jest to miska amortyzatora, zmęczone sprężyny, czy skręcony cylinder, każda usterka związana z amortyzatorami może wpłynąć na normalne zachowanie Mercedesa Cla. Powinieneś jednak czuć hałas, na przykład podczas przejeżdżania przez wyboje lub progi zwalniające. Sprawdź stan amortyzatorów i w razie potrzeby poproś technika samochodowego o wymianę.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Mercedesie Cla, przejdź do naszej kategorii Mercedes Cla.

Ссылка на основную публикацию