Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Mój Mercedes klasy C zjeżdża w prawo, co robić ?

Prowadzenie samochodu to dla większości codzienność, nasze trasy nie zawsze są bezpieczne i nie ma znaczenia, czy pada deszcz, wietrznie czy śnieg, często nie mamy innego wyboru, jak tylko wsiąść do naszego Mercedesa klasy C. Nie mając możliwości reagowania na warunki drogowe, staramy się mieć co najmniej bezpieczny samochód! Jeśli nie czujesz się swobodnie, jeśli masz wrażenie, że… Mercedes klasy C ciągnie w prawo, to jesteś w dobrym. Nasz zespół podjął decyzję o przygotowaniu tej treści, aby pomóc Ci odkryć źródło tego problemu i szybko poczuć się bezpiecznie za kierownicą samochodu. Aby tak się stało, najpierw przyjrzymy się przyczynom Mercedesa klasy C, który ściąga w prawo bez wibracji, a na koniec samochodu, który ściąga w prawo z wibracjami.

Mercedes klasy C, który ciągnie w prawo bez wibracji

Mercedes klasy C ciągnie w prawo ze względu na wyrównanie

Zacznijmy od okoliczności twojego Mercedesa klasy C, który jedzie w prawo bez wibracji, jednym z najbardziej typowych korzeni nieprostej trajektorii w samochodzie jest wyrównanie, w rzeczywistości równoległość to regulacja kąta pionowego kół, ta regulacja jest zazwyczaj zakończona po zmianie opon. Chociaż określenie stanu osiowania jest trudne lub wręcz niemożliwe, możesz przyjrzeć się ścianom bocznym opon, jeśli zauważysz nienormalne zużycie w swoim Mercedesie klasy C, najprawdopodobniej wadliwe jest wyrównanie. W takich przypadkach udaj się do mechanika lub specjalisty od opon, aby to poprawić.

Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim Mercedesie klasy C, co robić ?

Mercedes klasy C ciągnie w prawo ze względu na opony

Mówiąc o oponach, równoległość nie jest jedynym motywem samochodu skręcającego w prawo. Właściwie, jeśli masz różnica w ciśnieniu na oponach, racjonalne jest, że Twój Mercedes klasy C nie jest już stabilnym układem kierowniczym. Nie zapomnij więc sprawdzić ciśnienia we wszystkich czterech oponach. Oprócz ryzyka wypadku, jeśli Twój Mercedes klasy C jedzie w lewo z powodu ciśnienia w oponach, przyspieszysz zużycie opon. Dlatego będziesz musiał je szybciej zamienić.

Mój Mercedes klasy C ciągnie w prawo i napotykam wibracje:

Mercedes klasy C ciągnie w prawo ze względu na ciche klocki

Teraz spójrzmy na przypadek Mercedesa klasy C, który ciągnie w prawo, ale jednocześnie powoduje drgania kierownicy. Pierwszym regularnym uzasadnieniem błędu trajektorii plus wibracji jest to, że twoje ciche bloki są martwe. Właściwie, kiedy są zbyt zużyte, nie przyjmują już swojego celu jako amortyzatora i spoiwa między różnymi częściami samochodowymi przedniego układu napędowego, co powoduje brak stabilności w kierowaniu i możliwość, jeśli z jednej strony są bardziej zużyte niż drugi, który Twój Mercedes klasy C ciągnie w prawo. Sprawdź ich stan i w razie potrzeby zamień je. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat problemów z cichymi blokami, zapoznaj się z naszą szczegółową zawartością.

Mój Mercedes klasy C ciągnie w prawo przez łożyska

Inna możliwość, że Twój Mercedes klasy C ciągnie w prawo to jedno z twoich łożysk, w większości przypadków przedni jest martwy, oprócz wadliwej trajektorii należy doświadczyć osobliwych wibracji lub odgłosów toczenia. W rzeczywistości, gdy łożyska są uszkodzone, nie będą się już obracać i spowalniają obrót koła, na którym są zamontowane, co zdecydowanie powoduje niedobór trajektorii. Sprawdź ich stan i w razie potrzeby zleć ich wymianę.

Weiterlesen:
Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Mercedesie Classe C 2?

Mój Mercedes klasy C ciągnie w prawo z powodu amortyzatorów

Last but not least, twój Mercedes klasy C, który ciągnie w prawo i wytwarza wibracje z powodu amortyzatorów. Niezależnie od tego, czy jest to miska amortyzatora, zmęczone sprężyny, czy skręcony cylinder, każda usterka związana z amortyzatorami może przeszkadzać w powszechnym zachowaniu Mercedesa klasy C. Powinieneś jednak czuć hałas, na przykład podczas przejeżdżania przez wyboje lub progi zwalniające. Sprawdź stan amortyzatorów i w razie potrzeby poproś warsztat o wymianę.

Więcej wskazówek dotyczących Mercedesa klasy C znajdziesz w kategorii Mercedes klasy C.

Ссылка на основную публикацию