Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Mój Volkswagen Golf skręca w prawo, co robić?

Prowadzenie samochodu to dla wielu codzienność, nasze trasy nie zawsze są bezpieczne i nieważne, czy pada deszcz, wietrznie czy śnieg, często nie mamy innego wyboru, jak tylko pojechać naszym Volkswagenem Golfem. Nie mając możliwości działania w warunkach ruchu, staramy się mieć przynajmniej bezpieczny samochód! Jeśli nie jesteś pewny siebie, jeśli masz wrażenie, że Volkswagen Golf ciągnie w prawo, to jesteś we właściwym miejscu. Podjęliśmy decyzję o utworzeniu tej strony z treścią, aby pomóc Ci zlokalizować przyczynę tego problemu i jak najszybciej poczuć się bezpiecznie za kierownicą swojego samochodu. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się przyczynom Volkswagena Golfa, który ściąga w prawo bez wibracji, a na końcu samochodu, który ściąga w prawo z wibracjami.

Volkswagen Golf, który ciągnie w prawo bez wibracji

Volkswagen Golf ciągnie w prawo z powodu wyrównania

Zacznijmy od okoliczności Twojego Volkswagena Golfa, który jedzie w prawo bez wibracji, jednym z podstawowych źródeł nieprostej trajektorii w samochodzie jest wyrównanie, w rzeczywistości równoległość to regulacja kąta pionowego koła, ta regulacja jest zwykle przeprowadzana podczas zmiany opon. Nawet jeśli określenie stanu osiowania jest trudne lub wręcz niemożliwe, możesz przyjrzeć się ścianom bocznym opon, jeśli zauważysz nieprawidłowe zużycie swojego Volkswagena Golfa, prawdopodobnie przyczyną jest wyrównanie. W takim przypadku udaj się do warsztatu lub eksperta od opon, aby rozwiązać ten problem.

Weiterlesen:
Jak złożyć przednie siedzenie w Volkswagenie Golfie 2 ?

Volkswagen Golf ciągnie w prawo z powodu opon

Mówiąc o oponach, równoległość to nie jedyny powód, dla którego samochód skręca w prawo. Właściwie, jeśli masz różnica w ciśnieniu na oponach, racjonalne jest, że Twój Volkswagen Golf nie jest już stabilnym układem kierowniczym. Dlatego pamiętaj o sprawdzeniu ciśnienia we wszystkich czterech oponach. Oprócz ryzyka wypadku, jeśli poczujesz, że Twój Volkswagen Golf ściąga w lewo z powodu ciśnienia w oponach, przyspieszysz ich zużycie. Dlatego będziesz musiał je szybciej zmienić.

Mój Volkswagen Golf jedzie w prawo i czuję wibracje:

Volkswagen Golf ciągnie w prawo ze względu na ciche klocki

Spójrzmy teraz na przypadek Volkswagena Golfa, który ciągnie w prawo, ale jednocześnie powoduje drgania kierownicy. Pierwszą częstą przyczyną błędu trajektorii i wibracji jest to, że twoje ciche bloki są martwe. W rzeczywistości, gdy są zbyt zniszczone, nie będą już spełniać swojego zadania jako amortyzatora i spoiwa między różnymi jednostkami przedniego układu napędowego, co może powodować brak stabilności w kierowaniu i możliwość większego zużycia z jednej strony niż ten, który Twój Volkswagen Golf ściąga w prawo. Sprawdź ich stan i w razie potrzeby zmień je. Jeśli naprawdę chcesz uzyskać więcej informacji na temat problemów związanych z cichymi blokami, przeczytaj naszą szczegółową stronę z treścią.

Mój Volkswagen Golf ściąga w prawo z powodu łożysk

Inna możliwość, że Twój Volkswagen Golf ciągnie w prawo to jedno z Twoich łożysk, zwykle przedni jest martwy, powinieneś, oprócz wadliwej trajektorii, odczuwać zauważalne wibracje lub hałas toczenia. W rzeczywistości, gdy łożyska są uszkodzone, przestają się obracać i spowalniają obrót koła, na którym są zamontowane, co z pewnością może powodować niedobór trajektorii. Sprawdź ich stan i w razie potrzeby zleć ich wymianę.

Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim Volkswagenie Golfie 4, co robić ?

Mój Volkswagen Golf ściąga w prawo z powodu amortyzatorów

Last but not least, twój Volkswagen Golf, który ciągnie w prawo i wytwarza wibracje z powodu amortyzatorów. Bez względu na to, czy jest to osłona amortyzatora, zmęczone sprężyny, czy skręcony cylinder, każda usterka związana z amortyzatorami może zaburzyć naturalne zachowanie Volkswagena Golfa. Powinieneś jednak czuć hałas, na przykład podczas przejeżdżania przez wyboje lub progi zwalniające. Sprawdź stan amortyzatorów i w razie potrzeby poproś technika samochodowego o wymianę.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf.

Ссылка на основную публикацию