Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Maska przyczepiona do mojego Lincolna MKZ, co mogę zrobić?

Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawdzenie poziomu płynów w samochodzie, wykonanie serwisu, dodanie płynu do spryskiwaczy, czy wymianę akumulatora samochodowego, konieczne jest utrzymanie silnika w dobrym stanie. Chociaż może się zdarzyć, że maska ​​Twojego Lincolna MKZ nie chce się otworzyć, w takim razie, co możesz zrobić? To jest dokładnie to pytanie, na które dzisiaj odpowiemy i pomożemy Ci wyjść z tej frustrującej sytuacji. Aby to zrobić, odkryjemy, co może być przyczyny zablokowanej maski w Twoim Lincoln MKZ a następnie jakie są rozwiązania, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego moja maska ​​utknęła w moim Lincoln MKZ? Jakie są sposoby otwierania maski?

Jak zdradziliśmy wcześniej, będziemy na przemian widzieć przyczyny za maskę przyczepioną do Twojego Lincolna MKZi jakie rozwiązania są dostępne, aby otworzyć i naprawić maskę.

Uszkodzony kabel otwierający maskę Lincoln MKZ

Sytuacja pierwszego przypadku. Możesz nie być w stanie otworzyć maski swojego Lincolna MKZ z powodu linki otwierającej. Rzeczywiście, z powodu zużycia lub w wyniku awarii, kabel prowadzący z przedziału pasażerskiego do silnika może po pewnym czasie rozpaść się lub utknąć w osłonie, która go chroni. Niemniej jednak jest to dość rzadkie w nowszych pojazdach, nie jest wykluczone, że możesz być ofiarą tego problemu, zwłaszcza gdy w miejscu, w którym używasz swojego Lincolna MKZ, występuje nadmierna wilgotność. W takim przypadku istnieje kilka możliwości wyboru i udanie się do mechanika wydaje się być najprostszą i najbardziej praktyczną metodą. Będziesz musiał zdejmij przednią kratkę swojego Lincolna MKZ, aby uzyskać dostęp do zamka na zablokowanej masce. Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta będziesz mógł otworzyć zamek maski samochodu, wywierając siłę na zamek, aby zwolnić go ze sprężyny. Po otwarciu możesz spróbować zidentyfikować uszkodzoną część kabla maski Twojego Lincolna MKZ, wyjmij go od strony przedziału pasażerskiego i komory silnika i wymień.

Jak otworzyć maskę mojego Lincolna MKZ, niezależnie od tego, czy mam przekręconą dźwignię otwierania?

Druga możliwość, która może spowodować maska ​​naklejona na Lincoln MKZ. Jest to tym razem na poziomie dźwigni pomocniczej, która służy do zakończenia procedury otwierania maski Twojego samochodu. Po pewnym czasie ta dźwignia może się złamać lub przekręcić, a tym samym uniemożliwić całkowite otwarcie komory silnika. Powinno być możliwe otwarcie maski z wnętrza samochodu, ale nie do końca. W tej sytuacji a rozwiązaniem jest zastosowanie zacisków wielofunkcyjnych, a w szczelinie między maską a kratką chwyć za resztę dźwigni lub za nieskręconą część dźwigni i pociągnij ją siłą. To otworzy zamkniętą maskę twojego Lincolna MKZ. Następnie, jeśli jest skręcony, spróbuj wyprostować go szczypcami. Lub zmień go na nowy.

Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w Lincoln MKZ ?

Zagraj w kabel, aby otworzyć zakleszczoną maskę swojego Lincolna MKZ

.

Przed ostatnią przyczyną maska ​​naklejona na Lincoln MKZ, możesz napotkać kabel, który zaczyna mieć trochę luzu. Prawdę mówiąc, mechanizm otwierania maski Twojego samochodu jest wyposażony w linkę, która prowadzi z przedziału pasażerskiego Twojego Lincolna MKZ do otwieranej szafki. Po pewnym czasie kabel może się poluzować. Aby naprawić ten problem na zawsze, jest tylko jedno rozwiązanie, wymień kabel otwierający maskę swojego Lincolna MKZ. Potrzebujesz jednak jednorazowego rozwiązania, aby móc: otwórz pokrywę swojego samochodu, będziesz musiał poprosić kogoś o pomoc. Ustaw osobę z przodu Twojego Lincolna MKZ, która przytrzymuje dźwignię tak, jakby chciała dokończyć otwieranie maski. I usiądź w przedziale pasażerskim, aby pociągnąć za uchwyt zwalniający maskę samochodu. Jeśli to nie zadziała, zawsze możesz spróbować zrobić jak w przypadku zerwanego kabla z parą zacisków. W przeciwnym razie udaj się do swojego warsztatu.

Maska mojego Lincolna MKZ utknęła

.

Wreszcie ostatnia okoliczność to zablokowanie się maski podczas naciskania klamki przedziału pasażerskiego. W tym przypadku, Aby odblokować maskę swojego Lincolna MKZ, umieść kogoś z przodu pojazdu silnikowego. A kto z umiarem naciska na maskę Lincolna MKZ, spowoduje to zwolnienie części luzu, dzięki czemu zamek zostanie odblokowany po naciśnięciu wewnętrznej klamki.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Lincoln MKZ, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Lincoln MKZ.

Ссылка на основную публикацию