Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Maska przyczepiona do mojej Kia Carens, co mogę zrobić?

Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawdzenie poziomu płynów w samochodzie, wymianę oleju, dodanie płynu do spryskiwaczy, czy wymianę akumulatora, konieczne jest utrzymywanie silnika silnika w dobrym stanie. Niemniej jednak może się zdarzyć, że maska ​​Twojej Kia Carens nie chce się otworzyć, w tym przypadku, jakie masz opcje? To jest właśnie pytanie, na które odpowiemy w tym artykule i pomożemy Ci wyjść z tej frustrującej sytuacji. Aby to zrobić, odkryjemy, co może być przyczyny zablokowanej maski w Twojej Kia Carens a następnie jakie są rozwiązania tego problemu.

Dlaczego moja maska ​​utknęła w mojej Kia Carens? Jakie są sposoby otwierania maski?

Jak pisaliśmy wcześniej, na przemian będziemy widzieć powody za maskę przyczepioną do Twojej Kia Carensoraz jakie rozwiązania można zastosować, aby otworzyć i naprawić maskę.

Uszkodzony kabel otwierania maski Kia Carens

Scenariusz pierwszego przypadku. Możesz nie być w stanie otworzyć maski swojej Kia Carens z powodu linki otwierającej. W rzeczywistości, z powodu zużycia lub awarii, kabel, który biegnie z przedziału pasażerskiego do silnika, może po pewnym czasie rozpaść się lub utknąć w osłonie, która go chroni. Pomimo tego, że jest to dość rzadkie w nowszych pojazdach, nie jest wykluczone, że możesz stać się ofiarą tego problemu, szczególnie gdy w regionie, w którym korzystasz z Kia Carens, panuje nadmierna wilgotność. W takim przypadku dostępnych jest kilka rozwiązań, a udanie się do technika samochodowego wydaje się najprostszą i najbardziej praktyczną techniką. Będziesz musiał zdejmij przednią kratkę swojej Kia Carens, aby uzyskać dostęp do zamka w zablokowanej masce. Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta będziesz mógł otworzyć zamek maski samochodu, wywierając siłę na zamek, aby zwolnić go ze sprężyny. Po otwarciu możesz spróbować znajdź uszkodzoną część linki maski swojej Kia Carens, wyjmij go od strony przedziału pasażerskiego i komory silnika i wymień.

Jak otworzyć maskę mojej Kia Carens, nawet jeśli mam przekręconą dźwignię otwierania?

Druga możliwość, która może spowodować maska ​​utknęła na Kia Carens. Jest to tym razem na poziomie dźwigni pomocniczej, która służy do zakończenia akcji otwierania maski samochodu. Po pewnym czasie ta dźwignia może się złamać lub przekręcić, a tym samym uniemożliwić całkowite otwarcie komory silnika. Powinno być możliwe odblokowanie maski z wnętrza samochodu, ale nie do końca. W tej sytuacji a środkiem zaradczym jest użycie zacisków wielofunkcyjnych i w szczelinie między maską a kratką chwycić za pozostałą część dźwigni lub nieskręconą część dźwigni i pociągnąć ją siłą. Spowoduje to otwarcie zamkniętej maski Twojej Kia Carens. Następnie, jeśli jest skręcony, spróbuj wyprostować go szczypcami. Lub wymień go na nowy.

Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Kia Carens?

Zagraj w kabel, aby otworzyć zablokowaną maskę Kia Carens

.

Przed ostatnim wyzwoleniem maska ​​utknęła na Kia Carens, możesz napotkać kabel, który zaczyna mieć trochę luzu. Rzeczywiście, mechanizm otwierania maski Twojego samochodu jest wyposażony w linkę, która prowadzi z przedziału pasażerskiego Twojej Kia Carens do otwieranej szafki. Po pewnym czasie kabel może się poluzować. Aby całkowicie rozwiązać ten problem, jest tylko jedno rozwiązanie, wymień kabel otwierający maskę Kia Carens. Potrzebujesz jednak jednorazowego rozwiązania, aby móc: otwórz pokrywę swojego samochodu, będziesz musiał poprosić kogoś o pomoc. Ustaw osobę z przodu Twojej Kia Carens, która przytrzymuje dźwignię w dół, jakby chciała dokończyć otwieranie maski. I usiądź w przedziale pasażerskim, aby pociągnąć za uchwyt zwalniający maskę samochodu. Jeśli to nie zadziała, zawsze możesz spróbować zrobić jak w przypadku zerwanego kabla z parą zacisków. W przeciwnym razie udaj się do swojego mechanika.

Maska mojej Kia Carens utknęła

.

Wreszcie ostatnia okoliczność to zablokowanie się maski podczas naciskania klamki przedziału pasażerskiego. W tym przypadku, Aby odblokować maskę Kia Carens, ustaw kogoś z przodu pojazdu. A kto z umiarem naciska na maskę Kia Carens, spowoduje to zwolnienie części luzu, dzięki czemu zamek zostanie odblokowany po naciśnięciu wewnętrznej klamki.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Kia Carens, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Kia Carens.

Ссылка на основную публикацию