Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Maska utknęła w moim BMW serii 4, co mogę zrobić?

Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawdzenie poziomu płynów w samochodzie, wymianę oleju, dodanie płynu do spryskiwaczy, czy wymianę akumulatora samochodowego, ważne jest, aby silnik był w dobrym stanie. Niemniej jednak może się zdarzyć, że maska ​​Twojego BMW serii 4 nie chce się otworzyć, w takich przypadkach, jakie masz opcje? Na to właśnie odpowiemy w tym artykule i pomożemy Ci wyjść z tej irytującej sytuacji. Aby to zrobić, odkryjemy, co może być przyczyny zablokowanej maski w Twoim BMW serii 4 a następnie jakie są rozwiązania, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego moja maska ​​utknęła w moim BMW serii 4? Jakie są sposoby otwierania maski?

Jak ujawniliśmy wcześniej, na przemian będziemy widzieć wyjaśnienia za maskę zaklejoną w Twoim BMW serii 4i jakie rozwiązania są dostępne, aby otworzyć i naprawić maskę.

Uszkodzony kabel otwierania maski BMW serii 4

Scenariusz pierwszego przypadku. Możesz nie być w stanie otworzyć maski swojego BMW serii 4 z powodu linki otwierającej. W rzeczywistości, z powodu zużycia lub awarii, kabel biegnący z przedziału pasażerskiego do silnika może po pewnym czasie ulec uszkodzeniu lub utknąć w osłonie, która go chroni. Niemniej jednak zdarza się to dość rzadko w nowszych samochodach, nie jest wykluczone, że możesz być ofiarą tego problemu, zwłaszcza gdy w miejscu, w którym korzystasz z BMW serii 4 panuje nadmierna wilgotność. Jeśli tak jest, istnieje kilka możliwości wyboru i udanie się do technika samochodowego wydaje się być najłatwiejszą i najbardziej praktyczną techniką. Będziesz musiał zdejmij przednią kratkę swojego BMW serii 4, aby uzyskać dostęp do zamka zablokowanej maski. Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta będziesz mógł otworzyć zamek maski samochodu, wywierając siłę na zamek, aby zwolnić go ze sprężyny. Po otwarciu możesz spróbować znajdź uszkodzony fragment linki maski Twojego BMW serii 4, pozbądź się go od strony przedziału pasażerskiego i przedziału silnikowego i zamień go.

Jak otworzyć maskę w moim BMW serii 4, nawet jeśli mam przekręconą dźwignię otwierania?

Druga sytuacja, która może spowodować zablokowana maska ​​w BMW serii 4. Jest to tym razem na poziomie dźwigni pomocniczej, która służy do zakończenia procedury otwierania maski Twojego samochodu. W miarę upływu czasu ta dźwignia może pęknąć lub przekręcić się, a tym samym uniemożliwić całkowite otwarcie komory silnika. Powinno być możliwe odblokowanie maski z wnętrza samochodu, ale nie do końca. W tym scenariuszu a rozwiązaniem jest zastosowanie zacisków wielofunkcyjnych i w szczelinie między maską a kratą chwycić za resztę dźwigni lub za nieskręconą część dźwigni i pociągnąć ją z siłą. To otworzy zamkniętą maskę Twojego BMW serii 4. Następnie, jeśli jest skręcony, spróbuj wyprostować go szczypcami. Lub zamień go na nowy.

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię kluczyka w BMW serii 4?

Zagraj w kabel, aby otworzyć zakleszczoną maskę BMW serii 4

.

Przed ostatnią przyczyną zablokowana maska ​​w BMW serii 4, możesz stanąć twarzą w twarz z kablem, który zaczyna mieć trochę luzu. W rzeczywistości System otwierania maski Twojego samochodu jest wyposażony w kabel, który prowadzi z przedziału pasażerskiego Twojego BMW serii 4 do otwieranej szafki. Po pewnym czasie kabel może się poluzować. Aby rozwiązać ten problem na stałe, jest tylko jedna opcja, wymień kabel otwierający maskę swojego BMW serii 4. Potrzebujesz jednak jednorazowego rozwiązania, aby móc: otwórz pokrywę swojego samochodu, będziesz musiał poprosić kogoś o pomoc. Ustaw osobę z przodu Twojego BMW serii 4, która przytrzymuje dźwignię w dół, tak jakby chciała dokończyć otwieranie maski. I usiądź w przedziale pasażerskim, aby pociągnąć za uchwyt zwalniający maskę samochodu. Jeśli to nie zadziała, zawsze możesz spróbować zrobić jak w przypadku zerwanego kabla z parą zacisków. W przeciwnym razie udaj się do swojego mechanika.

Maska mojego BMW serii 4 utknęła

.

Wreszcie ostatnia sytuacja ma miejsce, gdy maska ​​zacina się po naciśnięciu klamki przedziału pasażerskiego. W takim przypadku Aby odblokować maskę BMW serii 4, ustaw kogoś z przodu samochodu. A kto z umiarem naciska na maskę BMW serii 4, spowoduje to zwolnienie części luzu, dzięki czemu zamek zostanie odblokowany po naciśnięciu wewnętrznej klamki.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat BMW serii 4, przejdź do naszej kategorii BMW serii 4.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Bmw Serie 4 F33 ?
Ссылка на основную публикацию