Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Maska utknęła w moim BMW serii 5, co mogę zrobić?

Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawdzenie poziomu płynów w samochodzie, wykonanie serwisu, dodanie płynu do spryskiwaczy, czy wymianę akumulatora samochodowego, ważne jest, aby silnik był w dobrym stanie. Niemniej jednak może się zdarzyć, że maska ​​Twojego BMW serii 5 nie chce się otworzyć, w takim razie, co możesz zrobić? Na to właśnie odpowiemy w tym artykule i pomożemy Ci wyjść z tej irytującej sytuacji. Aby to osiągnąć, odkryjemy, co może być wyzwalacze zablokowanej maski w Twoim BMW serii 5 a następnie jakie są rozwiązania tego problemu.

Dlaczego moja maska ​​utknęła w moim BMW serii 5? Jakie są sposoby otwierania maski?

Jak opisaliśmy wcześniej, na przemian będziemy widzieć wyjaśnienia za maskę zaklejoną w Twoim BMW serii 5oraz jakie rozwiązania można zastosować, aby otworzyć i naprawić maskę.

Uszkodzony kabel otwierania maski BMW serii 5

Sytuacja pierwszego przypadku. Z powodu linki otwierającej możesz nie być w stanie otworzyć maski swojego BMW serii 5. W rzeczywistości, z powodu zużycia lub awarii, kabel, który biegnie z przedziału pasażerskiego do silnika, może po pewnym czasie rozpaść się lub utknąć w osłonie, która go chroni. Chociaż w nowszych samochodach jest to dość rzadkie, nie jest wykluczone, że możesz być ofiarą tego problemu, zwłaszcza gdy w miejscu, w którym korzystasz z BMW serii 5, panuje dodatkowa wilgotność. W takim przypadku istnieje niewiele możliwości i udanie się do mechanika samochodowego wydaje się być najprostszą i najbardziej praktyczną techniką. Będziesz musiał zdejmij przednią kratkę swojego BMW serii 5, aby uzyskać dostęp do zamka zablokowanej maski. Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta będziesz mógł otworzyć zamek maski samochodu, wywierając siłę na zamek, aby zwolnić go ze sprężyny. Po otwarciu możesz spróbować znajdź uszkodzony fragment linki maski swojego BMW serii 5, pozbądź się go od strony przedziału pasażerskiego i silnika i wymień.

Jak otworzyć maskę w moim BMW serii 5, niezależnie od tego, czy mam przekręconą dźwignię otwierania?

Druga sytuacja, która może wywołać zablokowana maska ​​w BMW serii 5. Jest to tym razem na poziomie dźwigni pomocniczej, która służy do zakończenia procedury otwierania maski Twojego samochodu. Po pewnym czasie ta dźwignia może się złamać lub przekręcić, a tym samym uniemożliwić całkowite otwarcie komory silnika. Powinno być możliwe odblokowanie maski z wnętrza samochodu, ale nie do końca. W tym scenariuszu a środkiem zaradczym jest użycie klamer wielofunkcyjnych i w szczelinie między maską a kratką chwycić pozostałą część dźwigni lub nieskręconą część dźwigni i pociągnąć ją siłą. Spowoduje to otwarcie zamkniętej maski Twojego BMW serii 5. Następnie, jeśli jest skręcony, spróbuj wyprostować go szczypcami. Lub wymień go na nowy.

Weiterlesen:
Jak wymienić olej w skrzyni biegów w BMW serii 5 ?

Zagraj w kabel, aby otworzyć zakleszczoną maskę BMW serii 5

.

Przed ostatnim uzasadnieniem zablokowana maska ​​w BMW serii 5, możesz stanąć twarzą w twarz z kablem, który zaczyna mieć trochę luzu. Rzeczywiście, System otwierania maski Twojego samochodu jest wyposażony w kabel, który prowadzi z przedziału pasażerskiego Twojego BMW serii 5 do otwieranej szafki. Po pewnym czasie kabel może się poluzować. Aby trwale zaradzić temu problemowi, jest tylko jedno rozwiązanie, wymień kabel otwierający maskę swojego BMW serii 5. Potrzebujesz jednak jednorazowego rozwiązania, aby móc: otwórz pokrywę swojego samochodu, będziesz musiał poprosić kogoś o pomoc. Ustaw osobę z przodu Twojego BMW serii 5, która przytrzymuje dźwignię tak, jakby chciała dokończyć otwieranie maski. I usiądź w przedziale pasażerskim, aby pociągnąć za uchwyt zwalniający maskę samochodu. Jeśli to nie zadziała, zawsze możesz spróbować zrobić jak w przypadku zerwanego kabla z parą zacisków. W przeciwnym razie udaj się do swojego warsztatu.

Maska mojego BMW serii 5 utknęła

.

Wreszcie ostatnia sytuacja ma miejsce, gdy maska ​​zacina się po naciśnięciu klamki przedziału pasażerskiego. W tym przypadku, Aby odblokować maskę BMW serii 5, ustaw kogoś z przodu samochodu. A kto z umiarem naciska na maskę BMW serii 5, spowoduje to zwolnienie części luzu, dzięki czemu zamek zostanie odblokowany po naciśnięciu wewnętrznej klamki.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące BMW serii 5, zapoznaj się z naszą kategorią BMW serii 5.

Ссылка на основную публикацию