Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Maska utknęła w moim Mini Cooperze, co mogę zrobić?

Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawdzenie poziomu płynów w samochodzie, wykonanie serwisu, uzupełnienie płynu do spryskiwaczy, czy wymianę akumulatora samochodowego, konieczne jest utrzymanie silnika silnika w dobrym stanie. Ale może się wydawać, że maska ​​Twojego Mini Coopera nie chce się otworzyć, w tym przypadku, jakie masz opcje? To jest właśnie pytanie, na które odpowiemy w tym artykule i pomożemy Ci wyjść z tej frustrującej sytuacji. Aby to zrobić, zobaczymy, co może być przyczyny zablokowania maski w Twoim Mini Cooper a następnie jakie są rozwiązania, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego moja maska ​​utknęła w moim Mini Cooperze? Jakie są sposoby otwierania maski?

Jak zdradziliśmy wcześniej, będziemy na przemian widzieć przyczyny za maskę przyczepioną do Twojego Mini Cooperaoraz jakie rozwiązania można zastosować, aby otworzyć i naprawić maskę.

Zepsuty kabel otwierania maski Mini Cooper

Scenariusz pierwszego przypadku. Możesz nie być w stanie otworzyć maski Mini Coopera z powodu kabla otwierającego. W rzeczywistości, z powodu zużycia lub awarii, kabel, który biegnie z przedziału pasażerskiego do silnika, może z czasem rozpaść się lub utknąć w osłonie, która go chroni. Chociaż jest to dość rzadkie w nowszych samochodach, nie jest niewyobrażalne, że możesz być ofiarą tego problemu, szczególnie gdy w miejscu, w którym używasz Mini Coopera, panuje nadmierna wilgotność. W takim przypadku istnieje kilka rozwiązań i udanie się do mechanika samochodowego wydaje się być najprostszym i najbardziej praktycznym podejściem. Będziesz musiał zdejmij przednią kratkę swojego Mini Coopera, aby uzyskać dostęp do zamka na zablokowanej masce. Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta będziesz mógł otworzyć zamek maski samochodu, wywierając siłę na zamek, aby zwolnić go ze sprężyny. Po otwarciu możesz spróbować Zidentyfikuj uszkodzoną część kabla maski Twojego Mini Cooper, zdejmij go od strony przedziału pasażerskiego i silnika i wymień.

Jak otworzyć maskę mojego Mini Coopera, niezależnie od tego, czy mam przekręconą dźwignię otwierającą?

Druga możliwość, która może spowodować maska ​​utknęła w Mini Cooper. Jest to tym razem na poziomie dźwigni pomocniczej, która służy do dokończenia czynności otwierania maski samochodu. Po pewnym czasie ta dźwignia może się złamać lub przekręcić, a tym samym uniemożliwić całkowite otwarcie komory silnika. Powinno być możliwe odblokowanie maski z wnętrza samochodu, ale nie do końca. W tym scenariuszu a rozwiązaniem jest zastosowanie zacisków wielofunkcyjnych, a w szczelinie pomiędzy maską a kratką chwycić za pozostałą część dźwigni lub nieskręconą część dźwigni i pociągnąć ją siłą. Spowoduje to otwarcie zamkniętej maski Twojego Mini Coopera. Następnie, jeśli jest skręcony, spróbuj wyprostować go szczypcami. Lub zmień go na nowy.

Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w Mini Cooper?

Zagraj w kabel, aby otworzyć zakleszczoną maskę Mini Cooper

.

Przed ostatnim wyzwoleniem maska ​​utknęła w Mini Cooper, możesz być ofiarą kabla, który zaczyna mieć trochę luzu. Rzeczywiście, mechanizm otwierania maski Twojego samochodu jest wyposażony w linkę, która prowadzi z przedziału pasażerskiego Twojego Mini Coopera do otwieranej szafki. Z czasem ten kabel może się poluzować. Aby całkowicie rozwiązać ten problem, jest tylko jedno rozwiązanie, Zmień kabel otwierający maskę swojego Mini Cooper. Potrzebujesz jednak jednorazowego rozwiązania, aby móc: otwórz pokrywę swojego samochodu, będziesz musiał poprosić przyjaciela lub krewnego o pomoc. Ustaw osobę z przodu Mini Coopera, która przytrzymuje dźwignię tak, jakby chciała dokończyć otwieranie maski. I usiądź w przedziale pasażerskim, aby pociągnąć za uchwyt zwalniający maskę samochodu. Jeśli to nie zadziała, zawsze możesz spróbować zrobić jak w przypadku zerwanego kabla z parą zacisków. W przeciwnym razie udaj się do swojego mechanika.

Maska mojego Mini Coopera utknęła

.

Wreszcie ostatni przypadek ma miejsce, gdy maska ​​zacina się po naciśnięciu klamki przedziału pasażerskiego. W tym przypadku, aby odblokować maskę swojego Mini Coopera, ustaw kogoś z przodu pojazdu silnikowego. A kto umiarkowanie naciska na maskę Mini Coopera, spowoduje to zwolnienie części luzu, dzięki czemu zamek zostanie odblokowany po naciśnięciu wewnętrznej klamki.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Mini Coopera, zajrzyj do kategorii Mini Cooper.

Ссылка на основную публикацию