Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Maska utknęła w moim Subaru Forester, co mogę zrobić?

Niezależnie od tego, czy chodzi o sprawdzenie poziomu płynów w samochodzie, wykonanie serwisu, dodanie płynu do spryskiwaczy, czy wymianę akumulatora, utrzymanie silnika w dobrym stanie ma podstawowe znaczenie. Niemniej jednak może się wydawać, że maska ​​Twojego Subaru Forestera nie chce się otworzyć, w takich przypadkach, co możesz zrobić? To jest dokładnie problem, na który odpowiemy w tym artykule i pomożemy Ci wyjść z tej irytującej sytuacji. Aby to zrobić, odkryjemy, co może być przyczyny zablokowanej maski w Twoim Subaru Forester a następnie jakie są rozwiązania, aby wyleczyć ten problem.

Dlaczego moja maska ​​utknęła w moim Subaru Forester? Jakie są sposoby otwierania maski?

Jak pisaliśmy wcześniej, na przemian będziemy widzieć powody za maskę naklejoną na Subaru Foresteri jakie rozwiązania są dostępne, aby otworzyć i naprawić maskę.

Uszkodzony kabel otwierania maski Subaru Forester

Scenariusz pierwszego przypadku. Możesz nie być w stanie otworzyć maski Subaru Forester z powodu linki otwierającej. W rzeczywistości, z powodu zużycia lub awarii, kabel, który biegnie z przedziału pasażerskiego do silnika, może z czasem ulec uszkodzeniu lub utknąć w osłonie, która go chroni. Chociaż jest to dość rzadkie w nowszych samochodach, nie jest wykluczone, że możesz być ofiarą tego problemu, szczególnie gdy w regionie, w którym używasz Subaru Forester, panuje nadmierna wilgotność. W takim przypadku masz do wyboru kilka opcji, a udanie się do mechanika samochodowego wydaje się być najskuteczniejszym i najbardziej praktycznym podejściem. Będziesz musiał zdejmij przednią kratkę swojego Subaru Forestera, aby uzyskać dostęp do zamka na zablokowanej masce. Za pomocą dużego płaskiego śrubokręta będziesz mógł otworzyć zamek maski samochodu, wywierając siłę na zamek, aby zwolnić go ze sprężyny. Po otwarciu możesz spróbować znajdź uszkodzoną część linki maski Twojego Subaru Forester, pozbądź się go od strony przedziału pasażerskiego i silnika i wymień.

Jak otworzyć maskę mojego Subaru Forestera, niezależnie od tego, czy mam przekręconą dźwignię otwierania?

Druga sytuacja, która może spowodować maska ​​utknęła na Subaru Forester. Jest to tym razem na poziomie dźwigni pomocniczej, która służy do dokończenia akcji otwierania maski Twojego samochodu. Z czasem ta dźwignia może się złamać lub przekręcić, a tym samym uniemożliwić całkowite otwarcie komory silnika. Powinno być możliwe odblokowanie maski z wnętrza samochodu, ale nie do końca. W tej sytuacji a leczenie polega na zastosowaniu klamer wielofunkcyjnych oraz w szczelinie między maską a kratką chwycić pozostałą część dźwigni lub nieskręconą część dźwigni i mocno ją pociągnąć. To otworzy zamkniętą maskę twojego Subaru Forester. Następnie, jeśli jest skręcony, spróbuj wyprostować go szczypcami. Lub wymień go na nowy.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Subaru Forester?

Zagraj w kabel, aby otworzyć zablokowaną maskę Subaru Forester

.

Przed ostatnim uzasadnieniem maska ​​utknęła na Subaru Forester, możesz stanąć twarzą w twarz z kablem, który zaczyna mieć trochę luzu. Rzeczywiście, mechanizm otwierania maski Twojego samochodu jest wyposażony w linkę, która prowadzi z przedziału pasażerskiego Twojego Subaru Forester do otwieranej szafki. Z czasem ten kabel może się poluzować. Aby raz na zawsze zaradzić temu problemowi, istnieje tylko jedna alternatywa, wymienić kabel otwierania maski Subaru Forester. Potrzebujesz jednak jednorazowego rozwiązania, aby móc: otwórz pokrywę swojego samochodu, będziesz musiał poprosić przyjaciela lub krewnego o pomoc. Ustaw osobę z przodu Subaru Forestera, która przytrzymuje dźwignię tak, jakby chciała dokończyć otwieranie maski. I usiądź w przedziale pasażerskim, aby pociągnąć za uchwyt zwalniający maskę samochodu. Jeśli to nie zadziała, zawsze możesz spróbować zrobić jak w przypadku zerwanego kabla z parą zacisków. W przeciwnym razie idź do garażu.

Maska mojego Subaru Forestera utknęła

.

Wreszcie ostatnia okoliczność to zablokowanie się maski podczas naciskania klamki przedziału pasażerskiego. W takim przypadku aby odblokować maskę Subaru Forester, umieść kogoś z przodu pojazdu silnikowego. A kto umiarkowanie naciska na maskę Subaru Forestera, spowoduje to zwolnienie części luzu, dzięki czemu zamek zostanie odblokowany po naciśnięciu wewnętrznej klamki.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Subaru Forester, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Subaru Forester.

Ссылка на основную публикацию