Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Mercury Mariner, który już nie przyspiesza

Dostrzeżenie niezwykłego stanu silnika w jego samochodzie nie jest dobrym znakiem. Tak naprawdę to jednostka silnikowa jest głównym organem Twojego samochodu i każdy objaw awarii musi być natychmiast zauważony i należy szukać przyczyny tej awarii. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w sytuacji, w której twój Mercury Mariner nie przyspiesza już, zarówno pod górę, jak i z góry, przygotowaliśmy tę stronę, aby pomóc Ci odkryć podstawę awarii. Aby to zrobić, skontrolujemy większość czynników, które mogą usprawiedliwiać nieprawidłowe przyspieszanie twojego Mercury Mariner.

Mój Mercury Mariner nie przyspiesza już prawidłowo z powodu zapłonu:

Zacznijmy naszą listę motywy, które mogą spowodować, że twój Mercury Mariner przestanie prawidłowo przyspieszać. Jednym z najczęstszych motywów jest to, że twój zapłon nie działa prawidłowo. Mówimy o zapłonie, ale możemy również rozszerzyć niedziałanie poprawnie na ECU, który sam może wysłać złe informacje, które wpłyną na twój zapłon. Może się wydawać, że twój Mercury Mariner został zabezpieczony, nie wahaj się więc przejrzeć tę stronę zawartości, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, czy jeden z tych problemów nie jest przyczyną, dla której Twój samochód już nie przyspiesza, musisz przepuścić Mercury Mariner przez narzędzie diagnostyczne. Dodatkowo możesz sprawdzić stan cewek zapłonowych, jeśli masz ich kilka, a jedna jest uszkodzona, może to wyjaśnić wyczuwalne dziury przyspieszenia, jeśli po prostu masz jedną w normalnych warunkach, twój Mercury Mariner nie powinien się uruchamiać.

Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim Mercury Mariner?

Mój Mercury Mariner nie przyspiesza już płynnie z powodu wtryskiwaczy:

Zwróćmy uwagę na komplikacje z wtryskiwaczami w twoim Mercury Mariner. Jeśli masz wrażenie, że Twój pojazd silnikowy pryska, że ​​traci moc, jest całkiem prawdopodobne, że z powodu zła jakość paliwa co najmniej jeden z twoich wtryskiwaczy jest zatkany lub zatkany, co skutkuje złą mieszanką paliwowo-powietrzną przesyłaną do silnika, a co za tym idzie mechanicznie wpływa na jego normalne osiągi, pamiętaj o sprawdzeniu stanu wtryskiwaczy. Jeśli podczas testu odkryjesz, że jeden z twoich wtryskiwaczy przecieka w twoim Mercury Mariner, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z małą zawartością, aby rozwiązać ten problem.

Mój Mercury Mariner nie przyspiesza już tak jak wcześniej z powodu kabla akceleratora:

Innym prawdopodobnym uzasadnieniem tego, że Twój pojazd silnikowy już nie przyspiesza, niezależnie od tego, czy jedziesz, stoisz, jest gorący, zimny lub przyspieszasz, jest wyraźne zużycie kabla akceleratora. Jeśli kabel akceleratora się starzeje i rozdziera, nie będzie się prawidłowo poruszał w swojej powłoce i będzie generował utratę mocy, sprawdź stan zużycia.

Mój Mercury Mariner nie przyspiesza już z powodu sprzęgła:

Jeden z klasycznych motywów Mercury Mariner nie przyspiesza po wciśnięciu pedału gazu;, lub nie poruszając się do przodu, oznacza to, że tarcza sprzęgła jest bezużyteczna. Faktem jest, że działanie sprzęgła polega na przekazywaniu energii z silnika do skrzyni biegów, która następnie przekazuje ją na koła. Jeśli ta tarcza jest „gładka”, nie będziesz już w stanie przenieść tej mocy na koła i odkryjesz, że Twój Mercury Mariner już nie przyspiesza, a przynajmniej silnik może wzrosnąć, ale prędkość Twojego pojazdu mieć trudności z podnoszeniem. Przejrzyj naszą stronę z zawartością dotyczącą sprzęgła, które ślizga się w Mercury Mariner, aby przetestować swoje i sprawdzić, czy nie jest ono przyczyną awarii.

Weiterlesen:
Jak zdjąć tylne siedzenie Mercury Mariner ?

Podczas przyspieszania moim Mercury Mariner odczuwam utratę mocy z powodu filtra paliwa:

Jeśli chodzi o filtr paliwa, to borykamy się z takim samym problemem jak zablokowane wtryskiwacze. Jeśli twój Mercury Mariner nie przyspiesza już i masz wrażenie, że pryska lub masz krople podczas przyspieszania, realistyczne jest zatkanie filtra paliwa. Konsekwencją byłoby to, że cały układ dolotowy pracuje na biegu jałowym, a zatem silnikowi brakuje dopływu paliwa do prawidłowego działania. Nie wahaj się go sprawdzać i wymieniać w razie potrzeby. Jeśli masz wrażenie, że Twój samochód sam rośnie w obrotach, sprawdź tę stronę z treścią, która może pomóc Ci zidentyfikować przyczynę.

Mój Mercury Mariner już nie przyspiesza z powodu filtra cząstek stałych:

Ostatnie wyjaśnienie tego, że samochód nie przyspiesza, pochodzi z układu wydechowego. Dzisiejsze pojazdy wyposażone są w coraz więcej funkcji ograniczających emisję zanieczyszczeń, filtr cząstek stałych jest częścią tego pakietu. Jednak w zależności od użytkowania możliwe jest, że może się zatkać i zablokować. Zwłaszcza jeśli robisz krótkie podróże i potrafisz zamontować samochód w obrotach. W takim przypadku możliwe jest, że Twój filtr cząstek stałych zostanie zatkany i Twój Mercury Mariner nie będzie już przyspieszał. Zbadaj to.

Mój Mercury Mariner nie przyspiesza już z powodu przebitego węża:

Podsumowując, ostatnie uzasadnienie i oczywiście najmniej dokuczliwe dla Ciebie, możliwe jest, że jeden z Twoich węży dolotowych paliwa lub powietrza jest przebity lub pęknięty, co powoduje brak powietrza lub paliwa, co spowoduje, że samochód nie będzie przyspieszał więcej, sprawdź pod maską, pracujący silnik, stopień zużycia węży, uważaj, aby się nie poparzyć. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w takiej sytuacji, możliwe, że Twój Mercury Mariner nie będzie pracował bezczynnie, w takim przypadku skonsultuj się z naszą stroną z treścią, aby szczegółowo zająć się dysfunkcją.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Mercury Mariner, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Mercury Mariner.

Weiterlesen:
Problem z migaczem Mercury Mariner, co robić ?
Ссылка на основную публикацию