Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Moje BMW serii 4 ściąga w prawo, co robić ?

Jazda samochodem to dla wielu codzienność, nasze tory nie zawsze są bezpieczne i niezależnie od tego, czy pada deszcz, wietrznie czy śnieg, często nie mamy wyboru i musimy pojechać naszym BMW serii 4. Nie mając możliwości działania w warunkach ruchu, staramy się mieć co najmniej bezpieczny samochód! Jeśli nie czujesz się komfortowo, jeśli masz wrażenie, że BMW serii 4 ciągnie w prawo, to jesteś w dobrym. Zdecydowaliśmy się opublikować tę treść, aby pomóc Ci znaleźć przyczynę tego problemu i szybko poczuć się bezpiecznie za kierownicą samochodu. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się przyczynom BMW serii 4, które ściąga w prawo bez wibracji, a na koniec przyjrzymy się samochodowi, który ściąga w prawo z wibracjami.

BMW serii 4, który ciągnie w prawo bez wibracji

BMW serii 4 ciągnie w prawo z powodu wyrównania

Zacznijmy od okoliczności Twojego BMW serii 4, które jedzie w prawo bez wibracji, jednym z najbardziej typowych źródeł nieprostej trajektorii w samochodzie jest wyrównanie, w rzeczywistości równoległość to regulacja kąta pionowego koła, ta regulacja jest najczęściej wykonywana po zmianie opon. Pomimo faktu, że sprawdzenie stanu osiowania jest skomplikowane lub wręcz niemożliwe, możesz zbadać ściany boczne opon, jeśli zauważysz nieprawidłowe zużycie w swoim BMW serii 4, najprawdopodobniej przyczyną jest wyrównanie. W takich przypadkach udaj się do warsztatu lub specjalisty od opon, aby rozwiązać ten problem.

Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w BMW serii 4?

BMW serii 4 ciągnie w prawo z powodu opon

Mówiąc o oponach, równoległość nie jest jedynym wyjaśnieniem samochodu, który skręca w prawo. Prawdę mówiąc, jeśli masz różnica w ciśnieniu na oponach, logiczne jest, że Twoje BMW serii 4 nie jest już stabilnym układem kierowniczym. Upewnij się więc, że sprawdziłeś ciśnienie we wszystkich czterech oponach. Oprócz ryzyka wypadku, jeśli Twoje BMW serii 4 jedzie w lewo z powodu ciśnienia w oponach, przyspieszysz ich zużycie. W konsekwencji będziesz musiał szybciej je zamienić.

Moje BMW serii 4 ciągnie w prawo i napotykam wibracje:

BMW serii 4 ciągnie w prawo ze względu na ciche klocki

Spójrzmy teraz na przypadek BMW serii 4, który ciągnie w prawo, ale jednocześnie powoduje drgania kierownicy. Pierwszą znaną przyczyną błędu trajektorii i wibracji jest to, że twoje ciche bloki są martwe. Prawdę mówiąc, kiedy są zbyt zużyte, nie będą już radzić sobie z zadaniem amortyzatora i spoiwa między różnymi częściami samochodowymi przedniego układu napędowego, co prowadzi do braku stabilności w kierowaniu i możliwości, gdy będą bardziej zużyte jedną stronę niż drugą, którą Twoje BMW serii 4 przeciąga w prawo. Sprawdź ich stan i zamień je w razie potrzeby. Jeśli naprawdę chcesz uzyskać więcej informacji na temat problemów z cichymi blokami, przejrzyj naszą szczegółową zawartość.

Moje BMW serii 4 ściąga w prawo z powodu łożysk

Inna możliwość, że Twoje BMW serii 4 ciągnie w prawo to jedno z Twoich łożysk, w większości przypadków przedni jest martwy, oprócz niedoboru trajektorii należy napotkać szczególne wibracje lub hałas toczenia. W rzeczywistości, gdy łożyska są uszkodzone, nie obracają się już tak dobrze i spowalniają obrót koła, na którym są zamontowane, co w konsekwencji prowadzi do niedoboru trajektorii. Sprawdź ich stan i w razie potrzeby zleć ich wymianę.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim BMW serii 4?

Moje BMW serii 4 ściąga w prawo z powodu amortyzatorów

Last but not least, twój BMW serii 4, które ciągnie w prawo i generuje wibracje dzięki amortyzatorom. Niezależnie od tego, czy jest to miska amortyzatora, zmęczone sprężyny, czy skręcony cylinder, każda usterka w połączeniu z amortyzatorami może wpłynąć na normalne zachowanie BMW serii 4. Powinieneś jednak odczuwać hałas, na przykład podczas przejeżdżania przez wyboje lub progi zwalniające. Sprawdź stan amortyzatorów i w razie potrzeby poproś mechanika o wymianę.

Więcej wskazówek dotyczących BMW serii 4 znajdziesz w kategorii BMW serii 4.

Ссылка на основную публикацию