Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Moje BMW serii 4 ciągnie w lewo, co robić ?

Prowadzenie auta to dla większości codzienność, nasze ścieżki nie zawsze są bezpieczne i bez względu na to, czy pada deszcz, wietrznie czy pada śnieg, często nie mamy innego wyjścia, jak pojechać naszym BMW serii 4. Nie mając możliwości działania w warunkach ruchu, staramy się mieć przynajmniej bezpieczny samochód! Jeśli nie czujesz się komfortowo, jeśli masz wrażenie, że BMW serii 4 ciągnie w lewo, to jesteś na dobrej stronie. Podjęliśmy decyzję o przygotowaniu tego artykułu, aby pomóc Ci zlokalizować źródło tego problemu i jak najszybciej poczuć się bezpiecznie za kierownicą swojego samochodu. Aby to osiągnąć, najpierw sprawdzimy przyczyny, dla których BMW serii 4 ściąga w lewo bez wibracji, a na koniec samochód, który ściąga w lewo z wibracjami.

BMW serii 4, który ciągnie w lewo bez wibracji

BMW serii 4 ciągnie w lewo z powodu wyrównania

Zacznijmy od przypadku Twojego BMW serii 4, które jedzie w lewo bez wibracji, jednym z podstawowych korzeni nieprostej trajektorii w samochodzie jest wyrównanie, prawda jest taka, że ​​równoległość to regulacja kąta pionowego kół, ta regulacja jest zazwyczaj zakończona po zmianie opon. Chociaż określenie stanu osiowania jest trudne lub wręcz niemożliwe, możesz sprawdzić ściany boczne opon, jeśli zauważysz nienormalne zużycie w swoim BMW serii 4, najprawdopodobniej wadliwe jest wyrównanie. W takich przypadkach udaj się do mechanika lub specjalisty od opon, aby rozwiązać ten problem.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim BMW serii 4?

BMW serii 4 ciągnie się w lewo z powodu opon

Mówiąc o oponach, równoległość nie jest jedynym motywem samochodu skręcającego w lewo. W rzeczywistości, jeśli masz różnica w ciśnieniu na oponach, logiczne jest, że Twoje BMW serii 4 nie jest już stabilnym układem kierowniczym. Dlatego upewnij się, że sprawdziłeś ciśnienie we wszystkich czterech oponach. Oprócz ryzyka wypadku, jeśli poczujesz, że Twoje BMW serii 4 ściąga w lewo z powodu ciśnienia w oponach, przyspieszysz ich zużycie. Dlatego będziesz musiał je szybciej zamienić.

Moje BMW serii 4 ciągnie w lewo i czuję wibracje:

BMW serii 4 ciągnie w lewo ze względu na ciche klocki

Teraz spójrzmy na przypadek BMW serii 4, który ciągnie w lewo, ale jednocześnie powoduje drgania kierownicy. Pierwszą znaną przyczyną błędu trajektorii i wibracji jest to, że twoje ciche bloki są martwe. W rzeczywistości, gdy są zbyt zużyte, nie będą już sprostały zadaniu amortyzatora i spoiwa między różnymi częściami przedniego układu napędowego, co powoduje brak stabilności w kierowaniu i możliwość, jeśli są bardziej zużyte na jednym bok niż drugi, który Twoje BMW serii 4 ciągnie w lewo. Sprawdź ich stan i w razie potrzeby zamień je. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat problemów z cichymi blokami, przejrzyj nasz konkretny artykuł.

Moje BMW serii 4 ciągnie w lewo z powodu łożysk

Inna możliwość, że Twoje BMW serii 4 ciągnie w lewo to jedno z twoich łożysk, w większości przypadków przedni jest martwy, oprócz problemu z trajektorią powinieneś odczuwać zauważalne wibracje lub hałas toczenia. W rzeczywistości, gdy łożyska są uszkodzone, nie będą się już obracać i spowalniają obrót koła, na którym są zamontowane, co z pewnością stwarza problem z trajektorią. Sprawdź ich stan i w razie potrzeby zmień je.

Weiterlesen:
Lampka wskaźnika paliwa świeci się w moim Bmw Serie 4 F32, co robić?

Moje BMW serii 4 ciągnie w lewo z powodu amortyzatorów

Last but not least, twój BMW serii 4 ciągnie w lewo i generuje drgania dzięki amortyzatorom. Niezależnie od tego, czy jest to osłona amortyzatora, zmęczone sprężyny, czy skręcony cylinder, każdy problem związany z amortyzatorami może zakłócić normalne zachowanie BMW serii 4. Niemniej jednak powinieneś czuć hałas, na przykład podczas przejeżdżania przez wyboje lub progi zwalniające. Sprawdź stan amortyzatorów i w razie potrzeby poproś technika samochodowego o wymianę.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące BMW serii 4, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią BMW serii 4.

Ссылка на основную публикацию