Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Najlepszy olej silnikowy do Audi S3

Jesteśmy coraz bardziej chętni do samodzielnego serwisowania naszego Audi S3, tak naprawdę praca w mechanice jest bardzo kosztowna, a najprostszy serwis może szybko przekroczyć 100€. Nowoczesne samochody są coraz bardziej złożone i nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wszystkich ich konserwacji, ale niektóre zachowują się jak serwisuje swoje Audi S3 można przeprowadzić bez zbytniej komplikacji. Pomożemy Ci dzisiaj, aby wybierz najlepszy olej silnikowy do swojego Audi S3 , pozwoli to na wymianę oleju bez bólu głowy i zagwarantuje optymalne działanie jednostki silnika. Aby to zrobić, najpierw odkryjemy jak dobrać odpowiedni olej silnikowy do swojego Audi S3 , a następnie w drugim kroku, które są 3 najlepsze oleje silnikowe do Twojego Audi S3 , a na koniec kilka sugestii dotyczących wyboru oleju silnikowego.

Jak wybrać najlepszy olej silnikowy do swojego Audi S3?

>.

Dlatego zaczniemy naszą treść od małego przewodnika zakupowego, który pomoże Ci wybierz najlepszy olej silnikowy do swojego Audi S3 ze spokojem. Aby to osiągnąć, przyjrzymy się kryteriom różnicującym rodzaj oleju, a następnie przyjrzymy się różnym rodzajom oleju silnikowego. Niezależnie od przypadku, powinieneś wiedzieć, że jeśli odpowiednio dobierzesz olej silnikowy, a także konserwując go, zmniejszysz zużycie i emisję CO2.

Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Audi S3

Kryteria różnicujące oleje silnikowe do Audi S3?

.

Zadaniem oleju silnikowego w Twoim Audi S3 jest smarowanie jednostki silnika, aby zapewnić płynną pracę wszystkich biegów oraz zachować integralność każdego z jego elementów. Ponadto ten olej, który ograniczy wszelkie tarcie, będzie miał inne cechy, takie jak: zapobiegając korozji, pomagając odprowadzić ciepło z jednostki silnikowej i zapewniając szczelność . Oleje te można kupić w puszkach o pojemności 5 litrów. Przyjrzymy się teraz różne kryteria zakupu oleju silnikowego do Audi S3 :

 • Lepkość oleju silnikowego na zimno do Audi S3 (liczba przed literą „W”, która oznacza „zimę”): Ta wartość pokaże zdolność silnika do rozruchu na zimno w oparciu o lepkość oleju. 0W oznacza -30°C; 5W oznacza -25°C, 10W oznacza -20°C, a 15W oznacza -15°C. W związku z tym do Ciebie należy dostosowanie go do temperatury, w której jeździsz swoim Audi S3.
 • Lepkość na gorąco oleju silnikowego do Audi S3 (wartość po „W”): Wartość między 20 a 60, należy pamiętać, że im wyższa wartość, tym grubsza warstwa oleju po rozgrzaniu, aby chronić silnik i tym niższa wartość , tym mniejsze tarcie będziesz mieć, gdy jest gorąco, a w konsekwencji zmniejszysz zużycie. Jeśli jednak jeździsz swoim Audi S3 w mieście lub jeździsz w sportowym stylu, lepiej zabezpieczyć je na gorąco.
 • Normy: są napisane z tyłu kanistra z olejem, można je zlokalizować, takie jak „ACEA C1 – C4” lub „VW 500”, to tylko normy zgodności z różnymi markami samochodów, które należy zweryfikować w instrukcji Twojego Audi S01, czy dany olej jest kompatybilny z Twoją jednostką silnikową.
 • Marki olejów: Proszę wziąć pod uwagę, że marka powinna mieć bardzo mały wpływ na Twoją ocenę, istnieje wystarczająco dużo obiektywnych kryteriów w składzie oleju silnikowego dla Audi S3, aby uniknąć konieczności koncentrowania się na subiektywnym pomiarze kwalifikacyjnym, takim jak marka, niektórzy producenci samochodów nawiązują współpracę i będą sugerować niektóre marki, ale nie jest konieczne trzymanie się tych zaleceń.
Weiterlesen:
Silnik trzęsie się w Audi S3, co robić ?

Różne rodzaje olejów silnikowych do Twojego Audi S3

 • „Mineralne” oleje silnikowe 15w40: Nazywane są olejami mineralnymi, ponieważ składają się głównie z surowego oleju rafinowanego, co zapewnia im maksymalną lepkość, a w konsekwencji grubość odpowiednią dla starych silników, które mają tendencję do zużywania oleju. Jednak fakt, że są one naturalne, spowoduje, że szybciej stracą swoje właściwości smarne, dlatego konieczne będzie skrócenie odstępów między wymianami oleju.
 • Półsyntetyczny 10w40: Ten olej ma dobry stosunek jakości do ceny i mówi się, że jest półsyntetyczny, ponieważ nadal składa się z określonych składników, które zwiększą jego żywotność. Jest to zatem odpowiednie do wielowartościowego wykorzystania jego nośnika. Co więcej, preferuje prostszy start na zimno niż olej mineralny. Niemniej jednak należy pamiętać o wymianie oleju co 10 000 km.
 • Olej „syntetyczny” 5w40: Ten rodzaj oleju jest naprawdę dostosowany do najnowszych silników Audi S3, w rzeczywistości ochrona jednostki silnika będzie optymalna i zacznie się zimno. W związku z tym jest to dobry wybór zarówno dla osób jeżdżących w centrach miast, prowadzących sportową jazdę, jak i tych, którzy jeżdżą na długich dystansach i chcą ograniczyć częstotliwość wymiany oleju.

3 najlepsze oleje silnikowe do Audi S3

Rozpoczynamy teraz naszą drugą sekcję, w której skoncentrujemy się na najlepszych olejach silnikowych do Audi S3, przedstawimy nasz wybór i skierujemy Cię do najlepszych dealerów, abyś mógł dokonać wyboru w najlepszych warunkach. Zrobiliśmy to, aby zaprezentować tylko oleje dostosowane do Twojego Audi S3, więc tak naprawdę nie znajdziesz „10w40” w naszym wyborze.

Weiterlesen:
Audi S3, KTÓRE WCHODZI w tryb awaryjny

Najlepszy tani olej silnikowy do Audi S3

Dokonaliśmy wyboru, aby wybrać dwa najlepsze oleje silnikowe do Audi S3 lowcost, tak abyś w zależności od Twoich potrzeb mógł dokonać wyboru.

Castrol GTX 15W40

Ten wysokiej jakości olej pozwoli Ci bez obaw wymienić lub uzupełnić poziom oleju w Twoim Audi S3 w bezkonkurencyjnej cenie.

Korzyści: 

 • Wartość pieniądza
 • Idealne, jeśli twój silnik zaczyna pokonywać kilometry.
 • Jakość mineralna.

Niedogodność

 • Okresowość opróżniania około 10 000 km
 • Umiejętność zimnego początku, jeśli mieszkasz w zimnym regionie

Mobil Super 3000 5W40

Prestiżowa marka, która oferuje zestaw do wymiany oleju plus dodatkowy 1 litr, który możesz wykorzystać do weryfikacji poziomu oleju w swoim Audi S3.

.

Korzyści:

 • W 100% syntetyczny olej, który przetrwa z czasem.
 • Nadaje się do intensywnego użytkowania pojazdu.
 • Cena.

Niedogodności:

 • Mniej odpowiedni dla starszych silników.

Najlepszy olej do silników średniej klasy do Audi S3

Mobil Super 3000 FE 5W30

Ten syntetyczny olej jest bezkonkurencyjny w stosunku do ceny i chroni jednostkę silnika, turbosprężarkę lub wtrysk.

Korzyści

 • Wysokiej jakości syntetyczny materiał, który pozwoli Ci rozłożyć odpływy.
 • Cena za tę ciekawą jakość.
 • Idealny do wszystkich rodzajów rur

Niedogodność

 • Mniej nadaje się do starszych samochodów lub samochodów z dużym przebiegiem.

Najlepszy olej silnikowy premium do Audi S3

Castrol Krawędź 5W30

Najwyższej jakości syntetyczny olej silnikowy, który chroni Twoje Audi S3 przed tarciem, nawet w najgorszych warunkach.

Weiterlesen:
Audi S3, które przyspiesza samotnie

Korzyści

 • Najwyższej klasy olej do jednostek silnikowych odpowiedni do wszystkich silników Audi S3
 • Uruchamianie w każdych warunkach.

Niedogodność

 • Nie dostaniesz ceny.
 • Nie nadaje się do starszych samochodów

Castrol Magnatec 0W30

Ultrasyntetyczny olej silnikowy do Twojego Audi S3, który będzie dostosowany do najbardziej wymagających silników, takich jak te wyposażone w Start and Stop.

Korzyści

 • Zimny ​​start w najgorszych warunkach.
 • Idealny do najbardziej wymagających silników.
 • Idealny do silników zbudowanych z systemem Start and Stop

Niedogodność

 • Nie dostaniesz ceny.
 • Nie nadaje się do starszych samochodów lub silników z ponad 200 000 kilometrów

Kilka sugestii dotyczących wyboru odpowiedniego oleju silnikowego do Twojego Audi S3

Aby zakończyć tę treść, podamy kilka wskazówek, jak dobrze wykorzystać olej silnikowy w swoim Audi S3 i dokonać właściwego wyboru przy jego zakupie:

  • Należy pamiętać, że otwartą puszkę oleju należy zutylizować po roku i nie należy jej już używać, ponieważ traci ona dobrą część swojej pojemności i może mieć wpływ na jednostkę silnika.
  • Przestrzegaj instrukcji firm olejowych i producentów samochodów i używaj tylko olejów kompatybilnych z jednostką silnikową Twojego Audi S3

.

 • Ważne są okresy wymiany oleju ogłoszone przez producenta oleju do jednostki silnikowej, nie należy przekraczać przebiegu wskazanego na kanistrze pomiędzy każdą wymianą oleju

.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Audi S3, spójrz na kategorię Audi S3.

Ссылка на основную публикацию