Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Najlepszy olej silnikowy do BMW serii 7

Coraz więcej osób pragnie samodzielnie wykonać rutynowy serwis naszego BMW serii 7, oczywiście praca mechaników jest bardzo kosztowna, a najprostszy serwis może szybko przekroczyć 100€. Najnowsze pojazdy są coraz trudniejsze i nie jesteśmy w stanie wykonać całego ich rutynowego serwisu, ale niektóre zachowują się jak serwisuje swoje BMW serii 7 można przeprowadzić bez zbytniej komplikacji. Pomożemy Ci na tej stronie internetowej, aby wybierz najlepszy olej silnikowy do swojego BMW serii 7 , pozwoli to na wymianę oleju bez bólu głowy i zagwarantuje idealne działanie jednostki silnika. Aby to zrobić, najpierw zobaczymy jak wybrać odpowiedni olej silnikowy do swojego BMW serii 7 , a następnie w drugim kroku, które są 3 najlepsze oleje silnikowe do Twojego BMW serii 7 , a na koniec przedstawimy kilka zaleceń dotyczących wyboru oleju silnikowego.

Jak wybrać najlepszy olej silnikowy do swojego BMW serii 7

>.

Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Bmw Serie 7, co robić ?

Konsekwentnie zaczniemy nasz artykuł od małego poradnika zakupowego, który pomoże Ci wybierz najlepszy olej silnikowy do swojego BMW serii 7 ze spokojem. Aby to osiągnąć, przyjrzymy się kryteriom różnicującym rodzaj oleju, a następnie przyjrzymy się różnym rodzajom oleju silnikowego. Niezależnie od przypadku, powinieneś wiedzieć, że jeśli odpowiednio dobierzesz olej silnikowy, a także konserwując go, zmniejszysz zużycie i emisję CO2.

Specyfikacje, które odróżniają oleje silnikowe do BMW serii 7?

.

Celem oleju silnikowego w Twoim BMW serii 7 jest smarowanie jednostki silnika, aby zapewnić płynną pracę wszystkich biegów oraz w celu zachowania integralności każdego z jego elementów. Ponadto ten olej, który ograniczy wszelkie tarcie, będzie miał inne zadania, takie jak: zapobiegając korozji, pomagając odprowadzić ciepło z jednostki silnikowej i gwarantując szczelność . Oleje te można kupić w 5-litrowych puszkach. Przyjrzymy się teraz różne kryteria zakupu oleju silnikowego do BMW serii 7 :

 • Lepkość oleju silnikowego na zimno do BMW serii 7 (liczba przed literą „W”, która oznacza „zimę”): Ta wartość oznacza zdolność silnika do rozruchu na zimno w oparciu o lepkość oleju. 0W oznacza -30°C; 5W oznacza -25°C, 10W oznacza -20°C, a 15W oznacza -15°C. Dlatego to od Ciebie zależy, czy chcesz dostosować go do warunków klimatycznych, w jakich jeździsz swoim BMW serii 7.
 • Gorąca lepkość oleju silnikowego do BMW serii 7 (wartość po „W”): Wartość między 20 a 60, należy pamiętać, że im wyższa wartość, tym grubsza warstwa oleju na gorąco, aby chronić silnik, a im niższa wartość, tym mniejsze tarcie, które będziesz mieć, gdy jest gorąco, a tym samym zmniejszysz zużycie. Niemniej jednak, jeśli jeździsz swoim BMW serii 7 w mieście lub jeździsz w sportowym stylu, lepiej zabezpieczyć je na gorąco.
 • Specyfikacje: Są wykonane z tyłu kanistra z olejem, które można znaleźć, takie jak „ACEA C1 – C4” lub „VW 500”, są tylko specyfikacjami zgodności z różnymi markami samochodów, które należy sprawdzić w książeczce Twojego BMW serii 01, czy dany olej jest kompatybilny z Twoją jednostką silnikową.
 • Marki olejów: Należy pamiętać, że marka powinna mieć bardzo mały wpływ na ocenę, ponieważ w składzie oleju silnikowego BMW serii 7 jest wystarczająco dużo obiektywnych specyfikacji, aby uniknąć konieczności koncentrowania się na subiektywnym kryterium, takim jak marka, niektórzy producenci samochodów nawiązują współpracę i będą doradzać w przypadku niektórych marek, ale nie jest wymagane trzymanie się tych porad.
Weiterlesen:
Jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Bmw Serie 7?

Różne rodzaje olejów silnikowych do Twojego BMW serii 7

 • „Mineralne” oleje silnikowe 15w40: Nazywane są olejami mineralnymi, ponieważ są specjalnie wytwarzane z surowego oleju rafinowanego, co zapewnia im maksymalną lepkość, a tym samym grubość odpowiednią dla starych silników, które często zużywają olej. Jednak fakt, że są one naturalne sprawi, że szybciej stracą swoje właściwości smarne, więc konieczne będzie skrócenie odstępów między wymianami oleju.
 • Półsyntetyczny 10w40: Ten olej ma dobry stosunek jakości do ceny i mówi się, że jest półsyntetyczny, ponieważ nadal składa się z pewnych składników, które poprawią jego oczekiwaną żywotność. Dlatego nadaje się do wielowartościowego użytkowania swojego samochodu. Dodatkowo faworyzuje prostszy zimny start niż olej mineralny. Niemniej jednak należy pamiętać o wymianie oleju co 10 000 km.
 • Olej „syntetyczny” 5w40: Ten rodzaj oleju jest naprawdę dostosowany do najnowszych silników BMW serii 7, oczywiście ochrona jednostki silnika będzie maksymalna i zacznie się zimno. Jest to zatem dobry wybór zarówno dla osób jeżdżących w centrach miast, prowadzących sportową jazdę, jak i tych, którzy jeżdżą na długich dystansach i chcą zmniejszyć częstotliwość wymiany oleju.

3 najlepsze oleje silnikowe do BMW serii 7

Rozpoczynamy teraz naszą drugą sekcję, w której skoncentrujemy się na najlepszych olejach silnikowych do BMW serii 7, przedstawimy nasz asortyment i skierujemy Cię do bestsellerów, abyś mógł dokonać wyboru w najlepszych warunkach. Zadbaliśmy o to, aby prezentować tylko oleje dostosowane do Twojego BMW serii 7, więc niekoniecznie odkryjesz w naszym asortymencie „10w40”.

Weiterlesen:
BMW serii 7, które przyspiesza samotnie

Najlepszy niedrogi olej silnikowy do BMW serii 7

Dokonaliśmy wyboru dwóch najlepszych olejów silnikowych do niskobudżetowego BMW serii 7, tak abyś w zależności od Twoich potrzeb mógł dokonać wyboru.

Castrol GTX 15W40

Ten wysokiej jakości olej pozwoli Ci bez obaw wymienić lub uzupełnić poziom oleju w Twoim BMW serii 7 w bezkonkurencyjnej cenie.

Korzyści: 

 • Wartość pieniądza
 • Idealne, jeśli twój silnik zaczyna pokonywać kilometry.
 • Jakość mineralna.

Niedogodność

 • Okresowość opróżniania około 10 000 km
 • Możliwość zimnego startu, jeśli mieszkasz w zimnym regionie

Mobil Super 3000 5W40

Prestiżowa marka oferująca zestaw do wymiany oleju plus dodatkowy 1 litr, który możesz wykorzystać do weryfikacji poziomu oleju w swoim BMW serii 7.

.

Korzyści:

 • W 100% syntetyczny olej, który przetrwa z czasem.
 • Nadaje się do intensywnego użytkowania samochodu.
 • Cena.

Niedogodności:

 • Mniej odpowiedni dla starszych silników.

Najlepszy olej silnikowy klasy średniej do BMW serii 7

Mobil Super 3000 FE 5W30

Ten syntetyczny olej jest bezkonkurencyjny w stosunku do ceny i chroni jednostkę silnika, turbosprężarkę lub wtrysk.

Korzyści

 • Wysokiej jakości syntetyczny materiał, który pozwoli Ci rozłożyć odpływy.
 • Cena za tę ciekawą jakość.
 • Idealny do wszystkich rodzajów rur

Niedogodność

 • Mniej odpowiedni dla starszych pojazdów lub pojazdów z dużym przebiegiem.

Najlepszy olej silnikowy klasy premium do BMW serii 7

Castrol Krawędź 5W30

Najwyższej jakości syntetyczny olej silnikowy chroniący Twoje BMW serii 7 przed tarciem, nawet w najgorszych warunkach.

Weiterlesen:
BMW serii 7, KTÓRY PRZECHODZI w tryb awaryjny

Korzyści

 • Najwyższej klasy olej silnikowy odpowiedni do wszystkich silników BMW serii 7
 • Uruchamianie w każdych warunkach.

Niedogodność

 • Nie dostaniesz ceny.
 • Nieodpowiednie dla starszych pojazdów

Castrol Magnatec 0W30

Ultrasyntetyczny olej silnikowy do Twojego BMW serii 7, który będzie dostosowany do najbardziej wymagających silników, takich jak te wyposażone w system Start and Stop.

Korzyści

 • Zimny ​​start w najgorszych warunkach.
 • Idealny do najbardziej wymagających silników.
 • Idealny do silników zaprojektowanych z systemem Start and Stop

Niedogodność

 • Nie dostaniesz ceny.
 • Nie nadaje się do starszych pojazdów lub silników z ponad 200 000 kilometrów

Kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni olej silnikowy do Twojego BMW serii 7

Na zakończenie tego artykułu podamy kilka wskazówek, jak dobrze wykorzystać olej silnikowy w swoim BMW serii 7 i dokonać właściwego wyboru przy jego zakupie:

  • Należy pamiętać, że otwartą puszkę oleju należy zutylizować po roku i nie należy jej już używać, ponieważ traci ona dobrą część swojej pojemności i może wpływać na jednostkę silnika.
  • Przestrzegaj instrukcji firm olejowych i producentów pojazdów silnikowych i używaj tylko olejów kompatybilnych z jednostką silnikową Twojego BMW serii 7

.

 • Ważne są okresy wymiany oleju ogłoszone przez producenta oleju do jednostki silnikowej, nie należy przekraczać przebiegu wskazanego na kanistrze pomiędzy każdą wymianą oleju

.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat BMW serii 7, spójrz na kategorię BMW serii 7.

Ссылка на основную публикацию