Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Najlepszy olej silnikowy do Infiniti Q50

Coraz więcej osób chce samodzielnie wykonać rutynowy serwis naszego Infiniti Q50, w rzeczywistości praca mechaników jest bardzo kosztowna, a najmniej prosty serwis może szybko przekroczyć 100 €. Nowoczesne pojazdy są coraz trudniejsze i nie jesteśmy w stanie wykonać wszystkich ich rutynowych przeglądów, ale niektóre działają jak serwisowanie Infiniti Q50 można wykonać bez większych problemów. Pomożemy Ci w tym artykule, aby wybierz najlepszy olej silnikowy do swojego Infiniti Q50 , pozwoli to na wymianę oleju bez bólu głowy i zapewni optymalne działanie jednostki silnika. Aby to zrobić, najpierw zobaczymy jak dobrać odpowiedni olej silnikowy do swojego Infiniti Q50 , a następnie w drugim kroku, które są 3 najlepsze oleje silnikowe do Twojego Infiniti Q50 , a na koniec kilka porad dotyczących wyboru oleju silnikowego.

Jak wybrać najlepszy olej silnikowy do swojego Infiniti Q50

>.

Dlatego zaczniemy naszą treść od małego przewodnika zakupowego, który pomoże Ci wybierz najlepszy olej silnikowy do swojego Infiniti Q50 ze spokojem. Aby to osiągnąć, przyjrzymy się kryteriom różnicującym rodzaj oleju, a następnie przyjrzymy się różnym rodzajom oleju silnikowego. W każdym razie powinieneś wiedzieć, że jeśli odpowiednio dobierzesz olej silnikowy, oprócz jego konserwacji, zmniejszysz zużycie i emisję CO2.

Weiterlesen:
Gdzie umieścić płyn chłodzący w Infiniti Q50 ?

Specyfikacje, które odróżniają oleje silnikowe do Infiniti Q50?

.

Rolą oleju silnikowego w Twoim Infiniti Q50 jest smarowanie jednostki silnika, aby upewnić się, że wszystkie znajdujące się w nim biegi mogą pracować wydajnie oraz zachować integralność każdego z jego elementów. Ponadto ten olej, który ograniczy wszelkie tarcie, będzie miał inne zadania, takie jak: zapobiegając korozji, pomagając odprowadzić ciepło z jednostki silnikowej i gwarantując szczelność . Oleje te można kupić w 5-litrowych puszkach. Przyjrzymy się teraz różne kryteria zakupu oleju silnikowego do Infiniti Q50 :

 • Lepkość oleju silnikowego na zimno do Infiniti Q50 (liczba przed literą „W”, która oznacza „zimę”): Ta wartość oznacza zdolność silnika do rozruchu na zimno w oparciu o lepkość oleju. 0W oznacza -30°C; 5W oznacza -25°C, 10W oznacza -20°C, a 15W oznacza -15°C. W związku z tym to od Ciebie zależy, czy dostosujesz go do warunków pogodowych, w jakich jeździsz swoim Infiniti Q50.
 • Lepkość na gorąco oleju silnikowego do Infiniti Q50 (wartość po „W”): Wartość między 20 a 60, należy pamiętać, że im wyższa wartość, tym grubsza warstwa oleju po rozgrzaniu, aby chronić silnik i tym niższa wartość , tym mniejsze tarcie będziesz mieć, gdy jest gorąco, a w konsekwencji zmniejszysz zużycie. Jeśli jednak używasz swojego Infiniti Q50 w mieście lub jeździsz w sportowym stylu, lepiej go zabezpieczyć, chociaż jest gorący.
 • Normy : Są tworzone z tyłu kanistra z olejem, które można znaleźć, takie jak „ACEA C1 – C4” lub „VW 500”, to tylko normy zgodności z różnymi markami samochodów, musisz sprawdzić w instrukcji Twojego Infiniti Q01, czy dany olej jest odpowiedni dla Twojego silnika.
 • Marki olejów: Należy pamiętać, że marka powinna mieć bardzo mały wpływ na twoje rozumowanie, w składzie oleju silnikowego do Infiniti Q50 jest wystarczająco dużo obiektywnych specyfikacji, aby uniknąć konieczności koncentrowania się na subiektywnym kryterium, takim jak marka, którą niektóre firmy samochodowe mają partnerskich i doradzi w zakresie niektórych marek, ale nie jest konieczne przestrzeganie tych zaleceń.
Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Infiniti Q50 ?

Różne rodzaje olejów silnikowych do Twojego Infiniti Q50

 • „Mineralne” oleje silnikowe 15w40: Nazywa się je olejami mineralnymi, ponieważ składają się głównie z surowego oleju rafinowanego, co zapewnia im maksymalną lepkość, a w konsekwencji grubość odpowiednią dla starych silników, które często zużywają olej. Z drugiej strony fakt, że są one naturalne, sprawi, że szybciej stracą swoje właściwości smarne, więc konieczne będzie skrócenie odstępów między wymianami oleju.
 • Półsyntetyczny 10w40: Ten olej ma dobry stosunek jakości do ceny i mówi się, że jest półsyntetyczny, ponieważ nadal składa się z kilku składników, które zwiększą jego żywotność. Jest to zatem korzystne dla wielowartościowego zastosowania jego nośnika. Dodatkowo faworyzuje prostszy zimny start niż olej mineralny. Niemniej jednak należy wymieniać olej co 10 000 km.
 • „syntetyczny” olej 5w40: Ten rodzaj oleju jest naprawdę dostosowany do najnowszych silników Infiniti Q50, w rzeczywistości ochrona jednostki silnika będzie optymalna i zacznie się zimno. W związku z tym jest to dobry wybór zarówno dla osób jeżdżących w centrach miast, prowadzących sportową jazdę, jak i tych, którzy jeżdżą na długich dystansach i chcą ograniczyć częstotliwość wymiany oleju.

3 najlepsze oleje silnikowe do Infiniti Q50

Rozpoczynamy teraz naszą drugą sekcję, w której skoncentrujemy się na najlepszych olejach silnikowych do Infiniti Q50, przedstawimy nasz asortyment i skierujemy Cię do najlepszych dealerów, abyś mógł wyprodukować swój wybór w najlepszych warunkach. Postawiliśmy sobie za cel zaprezentowanie tylko olejów dostosowanych do Twojego Infiniti Q50, więc niekoniecznie odkryjesz „10w40” w naszym wyborze.

Weiterlesen:
Infiniti Q50, KTÓRY PRZECHODZI w tryb awaryjny

Najlepszy tani olej silnikowy do Infiniti Q50

Dokonaliśmy wyboru, aby wybrać dwa najlepsze oleje silnikowe do niskobudżetowego Infiniti Q50, abyś mógł dokonać wyboru zgodnie z Twoimi potrzebami.

Castrol GTX 15W40

Ten wysokiej jakości olej pozwoli Ci wymienić lub uzupełnić poziom oleju w Twoim Infiniti Q50 z całkowitym spokojem w bezkonkurencyjnej cenie.

Korzyści: 

 • Wartość pieniądza
 • Idealne, jeśli twój silnik zaczyna pokonywać kilometry.
 • Jakość mineralna.

Niedogodność

 • Okresowość opróżniania około 10 000 km
 • Możliwość zimnego startu, jeśli mieszkasz w zimnym regionie

Mobil Super 3000 5W40

Prestiżowa marka, która oferuje zestaw do wymiany oleju oraz dodatkowy 1 litr, którego możesz użyć do sprawdzenia poziomu oleju w swoim Infiniti Q50.

.

Korzyści:

 • W 100% syntetyczny olej, który będzie trwał przez długi czas.
 • Nadaje się do intensywnego użytkowania pojazdu.
 • Cena.

Niedogodności:

 • Mniej odpowiedni dla starszych silników.

Najlepszy olej do silników średniej klasy do Infiniti Q50

Mobil Super 3000 FE 5W30

Ten syntetyczny olej jest bezkonkurencyjny w stosunku do ceny i chroni jednostkę silnika, turbosprężarkę lub wtrysk.

Korzyści

 • Wysokiej jakości syntetyczny materiał, który pozwoli Ci rozłożyć odpływy.
 • Cena za tę ciekawą jakość.
 • Nadaje się do wszystkich rodzajów rur

Niedogodność

 • Mniej nadaje się do starszych samochodów lub samochodów z dużym przebiegiem.

Najlepszy olej silnikowy premium do Infiniti Q50

Castrol Krawędź 5W30

Najwyższej jakości syntetyczny olej silnikowy do ochrony Twojego Infiniti Q50 przed tarciem, nawet w najgorszych warunkach.

Weiterlesen:
Jak naprawić zablokowany klucz w moim Infiniti Q50?

Korzyści

 • Najwyższej klasy olej do jednostek silnikowych odpowiedni do wszystkich silników Infiniti Q50
 • Uruchamianie w każdych warunkach.

Niedogodność

 • Nie dostaniesz ceny.
 • Nie nadaje się do starszych samochodów

Castrol Magnatec 0W30

Ultrasyntetyczny olej silnikowy do Twojego Infiniti Q50, który będzie dostosowany do najbardziej wymagających silników, takich jak te wyposażone w system Start and Stop.

Korzyści

 • Zimny ​​start w najgorszych warunkach.
 • Nadaje się do najbardziej wymagających silników.
 • Nadaje się do silników wyposażonych w Start and Stop

Niedogodność

 • Nie dostaniesz ceny.
 • Nie nadaje się do starszych samochodów lub silników z ponad 200 000 kilometrów

Kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni olej silnikowy do Twojego Infiniti Q50

Aby zakończyć tę treść, przedstawimy kilka zaleceń dotyczących właściwego wykorzystania oleju silnikowego w Twoim Infiniti Q50 i dokonania właściwego wyboru przy jego zakupie:

  • Należy pamiętać, że otwarta puszka oleju powinna zostać wyrzucona po roku i nie być już używana, ponieważ traci znaczną część swojej pojemności i może uszkodzić jednostkę silnika.
  • Przestrzegaj instrukcji firm olejowych i producentów pojazdów silnikowych i używaj tylko olejów kompatybilnych z jednostką silnikową Twojego Infiniti Q50

.

 • Ważne są okresy wymiany oleju ogłoszone przez producenta oleju do jednostki silnikowej, nie należy przekraczać przebiegu wskazanego na kanistrze pomiędzy każdą wymianą oleju

.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Infiniti Q50, przejdź do naszej kategorii Infiniti Q50.

Ссылка на основную публикацию