Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Najlepszy olej silnikowy do Infiniti QX80

Coraz więcej osób chce samodzielnie przeprowadzać konserwację naszego Infiniti QX80, tak naprawdę praca mechaników jest bardzo kosztowna, a najmniej podstawowy serwis może szybko przekroczyć 100 €. Najnowsze samochody są coraz trudniejsze i nie jesteśmy w stanie wykonać całej ich konserwacji, ale niektóre zachowują się jak serwisowanie Infiniti QX80 można to zrobić bez większych problemów. Pomożemy Ci dzisiaj, aby wybierz najlepszy olej silnikowy do swojego Infiniti QX80 , pozwoli to na wymianę oleju bez bólu głowy i zapewni idealne zachowanie silnika. Aby to zrobić, najpierw zobaczymy jak dobrać odpowiedni olej silnikowy do swojego Infiniti QX80 , a następnie w drugim kroku, które są 3 najlepsze oleje silnikowe do Twojego Infiniti QX80 , a na koniec kilka porad dotyczących wyboru oleju silnikowego.

Jak wybrać najlepszy olej silnikowy do swojego Infiniti QX80

>.

Dlatego rozpoczniemy naszą stronę z treścią od małego przewodnika zakupowego, który pomoże Ci wybierz najlepszy olej silnikowy do swojego Infiniti QX80 ze spokojem. Aby to osiągnąć, przyjrzymy się kryteriom różnicującym rodzaje oleju, a następnie przyjrzymy się różnym rodzajom oleju silnikowego. W każdym razie powinieneś wiedzieć, że jeśli właściwie dobierzesz olej silnikowy, a ponadto konserwując go, zmniejszysz zużycie i emisję CO2.

Weiterlesen:
Jak ręcznie zablokować Infiniti QX80 ?

Specyfikacje, które odróżniają oleje silnikowe do Infiniti QX80?

.

Rolą oleju silnikowego w Twoim Infiniti QX80 jest smarowanie jednostki silnika, aby upewnić się, że wszystkie biegi w nim pracują płynnie oraz w celu zachowania integralności każdego z jego elementów. Ponadto ten olej, który ograniczy wszelkie tarcie, będzie pełnić inne funkcje, takie jak: zapobiegając korozji, pomagając odprowadzić ciepło z jednostki silnikowej i gwarantując szczelność . Oleje te można kupić w 5-litrowych puszkach. Przyjrzymy się teraz różne kryteria zakupu oleju silnikowego do Infiniti QX80 :

 • Lepkość oleju silnikowego na zimno do Infiniti QX80 (liczba przed literą „W”, która oznacza „zimę”): Ta wartość pokaże zdolność silnika do rozruchu na zimno w oparciu o lepkość oleju. 0W oznacza -30°C; 5W oznacza -25°C, 10W oznacza -20°C, a 15W oznacza -15°C. W związku z tym do Ciebie należy dostosowanie go do warunków klimatycznych, w których jeździsz swoim Infiniti QX80.
 • Lepkość na gorąco oleju silnikowego do Infiniti QX80 (wartość po „W”): Wartość między 20 a 60, należy pamiętać, że im wyższa wartość, tym grubsza warstwa oleju po rozgrzaniu, aby chronić silnik, a im niższa wartość, tym mniejsze tarcie, które będziesz mieć, gdy jest gorąco, a w konsekwencji zmniejszysz zużycie. Jeśli jednak używasz swojego Infiniti QX80 w mieście lub jeździsz w sportowym stylu, lepiej go zabezpieczyć, nawet jeśli jest gorący.
 • Normy: Są napisane z tyłu kanistra z olejem, można je zlokalizować, takie jak „ACEA C1 – C4” lub „VW 500”, są tylko normami zgodności z różnymi markami samochodów, należy sprawdzić w książeczce Twojego Infiniti QX01, że dany olej jest odpowiedni dla Twojej jednostki silnikowej.
 • Marki olejów: Należy pamiętać, że marka powinna mieć bardzo mały wpływ na ocenę, ponieważ w składzie oleju silnikowego do Infiniti QX80 jest wystarczająco dużo obiektywnych specyfikacji, aby uniknąć konieczności skupiania się na subiektywnym kryterium, takim jak marka, którą niektóre firmy samochodowe mają partnerstw i doradzi w sprawie niektórych marek, ale nie jest wymagane trzymanie się tych porad.
Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Infiniti QX80, co robić ?

Różne rodzaje olejów silnikowych do Twojego Infiniti QX80

 • „Mineralne” oleje silnikowe 15w40: Nazywane są olejami mineralnymi, ponieważ są wytwarzane głównie z surowego oleju rafinowanego, co zapewnia im maksymalną lepkość, a w konsekwencji grubość odpowiednią dla starych silników, które mają tendencję do zużywania oleju. Z drugiej strony fakt, że są one naturalne spowoduje, że szybciej stracą swoje właściwości smarne, więc konieczne będzie skrócenie odstępów między wymianami oleju.
 • Półsyntetyczny 10w40: Ten olej ma dobry stosunek jakości do ceny i mówi się, że jest półsyntetyczny, ponieważ nadal składa się z kilku elementów, które zwiększą jego żywotność. Jest zatem preferowany do wielowartościowego użytkowania swojego samochodu. Dodatkowo faworyzuje prostszy zimny start niż olej mineralny. Niemniej jednak należy pamiętać o wymianie oleju co 10 000 km.
 • Olej „syntetyczny” 5w40: Ten rodzaj oleju jest naprawdę dostosowany do najnowszych silników Infiniti QX80, w rzeczywistości ochrona jednostki silnika będzie idealna i zacznie się zimno. W związku z tym jest to dobry wybór zarówno dla osób jeżdżących w centrach miast, prowadzących sportową jazdę, jak i tych, którzy jeżdżą na długich dystansach i chcą ograniczyć częstotliwość wymiany oleju.

3 najlepsze oleje silnikowe do Infiniti QX80

Rozpoczynamy teraz naszą drugą sekcję, w której skupimy się na najlepszych olejach silnikowych do Infiniti QX80, przedstawimy nasz asortyment i skierujemy Cię do najlepszych dealerów, abyś mógł podjąć decyzję w najlepszych okolicznościach. Zadbaliśmy o to, aby zaprezentować tylko oleje dostosowane do Twojego Infiniti QX80, więc niekoniecznie znajdziesz w naszym asortymencie „10w40”.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika Infiniti QX80 ?

Najlepszy niedrogi olej silnikowy do Infiniti QX80

Dokonaliśmy wyboru, aby wybrać dwa najlepsze oleje silnikowe do niedrogiego Infiniti QX80, abyś mógł dokonać wyboru w zależności od Twoich potrzeb.

Castrol GTX 15W40

Ten wysokiej jakości olej pozwoli Ci wymienić lub uzupełnić poziom oleju w Twoim Infiniti QX80 z całkowitym spokojem w bezkonkurencyjnej cenie.

Korzyści: 

 • Wartość pieniądza
 • Idealne, jeśli twój silnik zaczyna pokonywać kilometry.
 • Jakość mineralna.

Niedogodność

 • Okresowość opróżniania około 10 000 km
 • Pojemność zimnego początku, jeśli mieszkasz w zimnym regionie

Mobil Super 3000 5W40

Prestiżowa marka, która oferuje zestaw do wymiany oleju oraz dodatkowy 1 litr, którego możesz użyć do sprawdzenia poziomu oleju w swoim Infiniti QX80.

.

Korzyści:

 • W 100% syntetyczny olej, który przetrwa z czasem.
 • Nadaje się do intensywnego użytkowania samochodu.
 • Cena.

Niedogodności:

 • Mniej odpowiedni dla starszych silników.

Najlepszy olej do silników średniej klasy do Infiniti QX80

Mobil Super 3000 FE 5W30

Ten syntetyczny olej jest bezkonkurencyjny w stosunku do ceny i chroni jednostkę silnika, turbosprężarkę lub wtrysk.

Korzyści

 • Wysokiej jakości syntetyczny materiał, który pozwoli Ci rozłożyć odpływy.
 • Cena za tę ciekawą jakość.
 • Nadaje się do wszystkich typów rur

Niedogodność

 • Mniej odpowiedni dla starszych pojazdów lub pojazdów z dużym przebiegiem.

Najlepszy olej silnikowy premium do Infiniti QX80

Castrol Krawędź 5W30

Najwyższej jakości syntetyczny olej silnikowy do ochrony Twojego Infiniti QX80 przed tarciem, nawet w najgorszych warunkach.

Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania w Infiniti QX80 ?

Korzyści

 • Najwyższej klasy olej do jednostek silnikowych, idealny do wszystkich silników Infiniti QX80
 • Uruchamianie w każdych warunkach.

Niedogodność

 • Nie dostaniesz ceny.
 • Nie jest idealny dla starszych pojazdów

Castrol Magnatec 0W30

Ultrasyntetyczny olej silnikowy do Twojego Infiniti QX80, który będzie dostosowany do najtrudniejszych silników, takich jak te wyposażone w Start and Stop.

Korzyści

 • Zimny ​​start w najgorszych warunkach.
 • Nadaje się do najbardziej wymagających silników.
 • Nadaje się do silników wyposażonych w Start and Stop

Niedogodność

 • Nie dostaniesz ceny.
 • Nie jest idealny do starszych pojazdów lub silników z ponad 200 000 kilometrów

Kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni olej silnikowy do Twojego Infiniti QX80

Na zakończenie tej strony podamy kilka wskazówek, jak dobrze wykorzystać olej silnikowy w swoim Infiniti QX80 i dokonać właściwego wyboru przy jego zakupie:

  • Należy pamiętać, że otwartą puszkę oleju należy zutylizować po roku i nie należy jej już używać, ponieważ traci ona dobrą część swojej pojemności i może uszkodzić jednostkę silnika.
  • Przestrzegaj zaleceń firm olejowych i producentów samochodów i używaj tylko olejów kompatybilnych z jednostką silnikową Twojego Infiniti QX80

.

 • Ważne są terminy wymiany oleju ogłaszane przez producenta oleju jednostki silnikowej, nie należy przekraczać przebiegu wskazanego na kanistrze pomiędzy każdą wymianą oleju

.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Infiniti QX80, przejdź do naszej kategorii Infiniti QX80.

Ссылка на основную публикацию