Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Najlepszy olej silnikowy do Mercedesa Klasy A 3

Jest nas coraz więcej osób, które chcą samemu wykonać konserwację naszego Mercedesa Classe A 3, oczywiście praca mechanika jest bardzo kosztowna, a najmniej prosty serwis może dość szybko przekroczyć 100€. Współczesne samochody są coraz trudniejsze i nie jesteśmy w stanie wykonać całej ich konserwacji, ale niektóre prace takie jak serwisuje swojego Mercedesa Classe A 3 można to osiągnąć bez zbytniej złożoności. Pomożemy Ci w tym artykule, aby wybierz najlepszy olej silnikowy do Twojego Mercedesa Klasy A 3 , pozwoli to na wymianę oleju bez bólu głowy i zapewni optymalne działanie silnika. Aby to zrobić, najpierw odkryjemy jak dobrać odpowiedni olej silnikowy do Twojego Mercedesa Classe A 3 , a następnie w drugim kroku, które są 3 najlepsze oleje silnikowe do Twojego Mercedesa Klasy A 3 , a na koniec przedstawimy kilka zaleceń dotyczących wyboru oleju silnikowego.

Jak wybrać najlepszy olej silnikowy do Twojego Mercedesa Classe A 3

>.

Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Mercedes Classe A, które pozostaje włączone

Konsekwentnie zaczniemy naszą treść od małego przewodnika zakupowego, który Ci pomoże wybierz najlepszy olej silnikowy do swojego Mercedesa klasy A 3 ze spokojem. W tym celu przyjrzymy się kryteriom różnicującym rodzaj oleju, a następnie przyjrzymy się różnym rodzajom oleju silnikowego. W każdym razie powinieneś wiedzieć, że jeśli odpowiednio dobierzesz olej silnikowy, oprócz jego konserwacji, zmniejszysz zużycie i emisję CO2.

Specyfikacje, które odróżniają oleje silnikowe do Mercedesa Classe A 3?

.

Celem oleju silnikowego w Twoim Mercedesie Classe A 3 jest smarowanie silnika, aby zapewnić płynną pracę wszystkich biegów oraz zachować integralność każdego z jego elementów. Ponadto ten olej, który ograniczy wszelkie tarcie, będzie pełnić inne funkcje, takie jak: zapobiega korozji, pomaga rozpraszać ciepło w silniku i gwarantuje szczelność . Oleje te można kupić w puszkach o pojemności 5 litrów. Przyjrzymy się teraz różne kryteria zakupu oleju silnikowego do Mercedesa klasy A 3 :

 • Lepkość oleju silnikowego na zimno do Mercedesa klasy A 3 (liczba przed literą „W”, która oznacza „zimę”): Ta wartość pokaże zdolność silnika do rozruchu na zimno w oparciu o lepkość oleju. 0W oznacza -30°C; 5W oznacza -25°C, 10W oznacza -20°C, a 15W oznacza -15°C. W związku z tym to od Ciebie zależy, czy zmienisz go w zależności od warunków pogodowych, w jakich jeździsz swoim Mercedesem Classe A 3.
 • Lepkość na gorąco oleju silnikowego Mercedes Classe A 3 (wartość po „W”): Wartość między 20 a 60, należy pamiętać, że im wyższa wartość, tym grubsza warstwa oleju na gorąco, aby chronić silnik, a im niższa wartość, tym mniej tarcie, które będziesz mieć, gdy jest gorąco, a tym samym zmniejsz zużycie. Niemniej jednak, jeśli korzystasz ze swojego Mercedesa Classe A 3 w mieście, lub jeździsz w sportowym stylu, lepiej go zabezpieczyć, chociaż jest gorący.
 • Normy: Są napisane z tyłu kanistra z olejem, które można znaleźć, takie jak „ACEA C1 – C4” lub „VW 500”, to tylko normy zgodności z różnymi markami samochodów, musisz sprawdzić w instrukcji Twojego Mercedesa Classe A 01, czy dany olej jest zgodny z Twoim silnikiem.
 • Marki olejów: Należy pamiętać, że marka powinna mieć bardzo mały wpływ na Twoją ocenę, ponieważ w składzie oleju silnikowego do Mercedesa klasy A 3 jest wystarczająco dużo obiektywnych specyfikacji, aby uniknąć konieczności koncentrowania się na subiektywnym kryterium, takim jak marka, jakiś samochód producenci mają partnerstwa i będą sugerować niektóre marki, ale nie jest wymagane trzymanie się tych sugestii.
Weiterlesen:
Wibracje pedału hamulca w Mercedesie Klasa A ?

Różne rodzaje olejów silnikowych do Twojego Mercedesa Classe A 3

 • „Mineralne” oleje silnikowe 15w40: Nazywa się je olejami mineralnymi, ponieważ składają się w szczególności z surowego oleju rafinowanego, który zapewnia im maksymalną lepkość, a tym samym grubość odpowiednią dla starych silników, które mają tendencję do zużywania oleju. Z drugiej strony fakt, że są one naturalne, spowoduje, że szybciej stracą swoje właściwości smarne, więc konieczne będzie skrócenie odstępów między wymianami oleju.
 • Półsyntetyczny 10w40: Ten olej ma dobry stosunek jakości do ceny i mówi się, że jest półsyntetyczny, ponieważ nadal składa się z kilku elementów, które zwiększą jego żywotność. Jest zatem zalecany do wielowartościowego użytkowania swojego samochodu. Ponadto preferuje prostszy zimny start niż olej mineralny. Niemniej jednak należy pamiętać o wymianie oleju co 10 000 km.
 • Olej „syntetyczny” 5w40: Ten rodzaj oleju jest naprawdę dostosowany do najnowszych silników Mercedes Classe A 3, oczywiście ochrona silnika będzie idealna, a także zimny rozruch. Jest to zatem dobry wybór zarówno dla osób jeżdżących w centrach miast, prowadzących sportową jazdę, jak i tych, którzy jeżdżą na długich dystansach i chcą ograniczyć częstotliwość wymiany oleju.

3 najlepsze oleje silnikowe do Mercedesa Klasy A 3

Rozpoczynamy teraz naszą drugą sekcję, w której skoncentrujemy się na najlepszych olejach silnikowych do Mercedesa klasy A 3 , przedstawimy nasz asortyment i skierujemy Cię do najlepszych dealerów, abyś mógł dokonać wyboru w najlepszych okolicznościach. Zrobiliśmy to, aby zaprezentować tylko oleje dostosowane do Twojego Mercedesa Classe A 3, więc tak naprawdę nie odkryjesz „10w40” w naszym wyborze.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik szyby w Mercedesie Classe A ?

Najlepszy tani olej silnikowy do Mercedesa klasy A 3

Dokonaliśmy wyboru, aby wybrać dwa najlepsze oleje silnikowe do Mercedesa klasy A 3 lowcost, tak abyś w zależności od Twoich potrzeb mógł dokonać wyboru.

Castrol GTX 15W40

Ten wysokiej jakości olej pozwoli Ci bez obaw wymienić lub uzupełnić poziom oleju w Twoim Mercedesie Classe A 3 w bezkonkurencyjnej cenie.

Korzyści: 

 • Wartość pieniądza
 • Idealne, jeśli Twój silnik zaczyna pokonywać kilometry.
 • Jakość mineralna.

Niedogodność

 • Okresowość opróżniania około 10 000 km
 • Możliwość zimnego startu, jeśli mieszkasz w zimnym regionie

Mobil Super 3000 5W40

Prestiżowa marka, która oferuje zestaw do wymiany oleju plus dodatkowy 1 litr, który możesz wykorzystać do sprawdzenia poziomu oleju w swoim Mercedesie Classe A 3.

.

Korzyści:

 • W 100% syntetyczny olej, który będzie trwał przez długi czas.
 • Nadaje się do intensywnego użytkowania samochodu.
 • Cena.

Niedogodności:

 • Mniej odpowiedni dla starszych silników.

Najlepszy olej silnikowy klasy średniej do Mercedesa klasy A 3

Mobil Super 3000 FE 5W30

Ten syntetyczny olej jest bezkonkurencyjny w stosunku do ceny i chroni silnik, turbosprężarkę lub wtrysk.

Korzyści

 • Wysokiej jakości syntetyczny materiał, który pozwoli Ci rozłożyć odpływy.
 • Cena za tę ciekawą jakość.
 • Nadaje się do wszystkich rodzajów rur

Niedogodność

 • Mniej nadaje się do starszych samochodów lub samochodów z dużym przebiegiem.

Najlepszy olej silnikowy klasy premium do Mercedesa klasy A 3

Castrol Krawędź 5W30

Najwyższej jakości syntetyczny olej silnikowy do ochrony Twojego Mercedesa Klasy A 3 przed tarciem, nawet w najgorszych warunkach.

Weiterlesen:
Mój Mercedes Classe A zjeżdża w prawo, co robić?

Korzyści

 • Najwyższej klasy olej silnikowy odpowiedni do wszystkich silników Mercedesa klasy A 3
 • Uruchamianie w każdych warunkach.

Niedogodność

 • Nie będziesz w stanie uzyskać ceny.
 • Nie nadaje się do starszych samochodów

Castrol Magnatec 0W30

Ultrasyntetyczny olej silnikowy do Twojego Mercedesa Classe A 3, który będzie dostosowany do najtrudniejszych silników, takich jak wyposażone w Start and Stop.

Korzyści

 • Zimny ​​start w najgorszych warunkach.
 • Nadaje się do najbardziej wymagających silników.
 • Idealny do silników zaprojektowanych z systemem Start and Stop

Niedogodność

 • Nie będziesz w stanie uzyskać ceny.
 • Nie nadaje się do starszych samochodów lub silników z ponad 200 000 kilometrów

Kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni olej silnikowy do Twojego Mercedesa Classe A 3

Na koniec podamy kilka sugestii, jak dobrze wykorzystać olej silnikowy w Twoim Mercedesie Classe A 3 i dokonać właściwego wyboru przy jego zakupie:

  • Należy pamiętać, że otwartą puszkę oleju należy zutylizować po roku i nie należy jej już używać, ponieważ traci ona dobrą część swojej pojemności i może zrujnować silnik.
  • Przestrzegaj zaleceń producentów olejów i producentów samochodów i używaj tylko olejów kompatybilnych z silnikiem Twojego Mercedesa Classe A 3

.

 • Ważne są okresy wymiany oleju ogłoszone przez producenta oleju silnikowego, nie należy przekraczać przebiegu wskazanego na kanistrze pomiędzy każdą wymianą oleju

.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Mercedesa Classe A 3, przejdź do naszej kategorii Mercedes Classe A 3.

Ссылка на основную публикацию