Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Najlepszy olej silnikowy do Mercedesa klasy A

Coraz więcej osób pragnie samodzielnie wykonać rutynowy serwis naszego Mercedesa Classe A, oczywiście praca w mechanice jest bardzo kosztowna, a najprostszy serwis może dość szybko przekroczyć 100€. Najnowsze samochody są coraz bardziej skomplikowane i nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wszystkich ich rutynowych przeglądów, ale niektóre działają jak serwisuje swojego Mercedesa Classe A można przeprowadzić bez większych problemów. Pomożemy Ci w tym artykule, aby wybierz najlepszy olej silnikowy do Twojego Mercedesa Klasy A , pozwoli to na wymianę oleju bez bólu głowy i zapewni optymalne działanie jednostki silnikowej. Aby to zrobić, najpierw odkryjemy jak dobrać odpowiedni olej silnikowy do Twojego Mercedesa Klasy A , a następnie w drugim kroku, które są 3 najlepsze oleje silnikowe do Twojego Mercedesa Klasy A , a na koniec kilka sugestii dotyczących wyboru oleju silnikowego.

Jak wybrać najlepszy olej silnikowy do Twojego Mercedesa Klasy A

>.

Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Mercedesie Classe A ?

Zaczniemy więc naszą treść od małego przewodnika zakupowego, który Ci pomoże wybierz najlepszy olej silnikowy do swojego Mercedesa Klasy A ze spokojem. Aby to zrobić, przyjrzymy się kryteriom różnicującym rodzaj oleju, a następnie przyjrzymy się różnym rodzajom oleju silnikowego. Niezależnie od przypadku, powinieneś wiedzieć, że jeśli odpowiednio dobierzesz olej silnikowy, a ponadto w celu jego konserwacji, zmniejszysz zużycie i emisję CO2.

Specyfikacje, które odróżniają oleje silnikowe do Mercedesa Klasy A?

.

Celem oleju silnikowego w Twoim Mercedesie Classe A jest smarowanie jednostki silnika, aby zapewnić prawidłowe działanie wszystkich biegów oraz zachować integralność każdego z jego elementów. Ponadto ten olej, który ograniczy wszelkie tarcie, będzie miał inne cechy, takie jak: zapobiegając korozji, pomagając odprowadzić ciepło z jednostki silnikowej i zapewniając szczelność . Oleje te można kupić w puszkach o pojemności 5 litrów. Przyjrzymy się teraz różne kryteria zakupu oleju silnikowego do Mercedesa klasy A :

 • Lepkość oleju silnikowego na zimno do Mercedesa klasy A (liczba przed literą „W”, która oznacza „zimę”): Ta wartość pokaże zdolność silnika do rozruchu na zimno w zależności od lepkości oleju. 0W oznacza -30°C; 5W oznacza -25°C, 10W oznacza -20°C, a 15W oznacza -15°C. W konsekwencji to do Ciebie należy zmiana temperatury, w jakiej jeździsz swoim Mercedesem Classe A.
 • Lepkość na gorąco oleju silnikowego do Mercedesa klasy A (wartość po „W”): Wartość między 20 a 60, należy pamiętać, że im wyższa wartość, tym grubsza warstwa oleju po rozgrzaniu, aby chronić silnik i tym niższa wartość , tym mniejsze tarcie będziesz mieć, gdy jest gorąco, a w konsekwencji zmniejszysz zużycie. Niemniej jednak, jeśli korzystasz ze swojego Mercedesa klasy A w mieście lub jeździsz w sportowym stylu, lepiej go zabezpieczyć, chociaż jest gorący.
 • Normy : Są tworzone z tyłu kanistra z olejem, które można znaleźć, takie jak „ACEA C1 – C4” lub „VW 500”, są tylko normami zgodności z różnymi markami samochodów, które należy zweryfikować w instrukcji Twojego Mercedesa Classe A, czy dany olej jest odpowiedni dla Twojego silnika.
 • Marki olejów: Należy pamiętać, że marka powinna mieć bardzo mały wpływ na twoje rozumowanie, w składzie oleju silnikowego do Mercedesa klasy A jest wystarczająco dużo obiektywnych specyfikacji, aby uniknąć konieczności koncentrowania się na subiektywnym kryterium, takim jak marka, niektórzy producenci samochodów nawiązują partnerstwa i będą zachęcać Cię do niektórych marek, ale nie jest konieczne przestrzeganie tych zaleceń.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Mercedesie Classe A 3 ?

Różne rodzaje olejów silnikowych do Twojego Mercedesa Klasy A

 • „Mineralne” oleje silnikowe 15w40: Nazywane są olejami mineralnymi, ponieważ składają się głównie z surowego oleju rafinowanego, który zapewnia im maksymalną lepkość, a w konsekwencji grubość odpowiednią dla starych silników, które mają tendencję do zużywania oleju. Z drugiej strony fakt, że są one naturalne, spowoduje, że szybciej stracą swoje właściwości smarne, więc konieczne będzie skrócenie odstępów między wymianami oleju.
 • Półsyntetyczny 10w40: Ten olej ma dobry stosunek jakości do ceny i mówi się, że jest półsyntetyczny, ponieważ nadal składa się z określonych elementów, które zwiększą jego żywotność. Jest to zatem korzystne dla wielowartościowego zastosowania jego nośnika. Dodatkowo faworyzuje prostszy zimny start niż olej mineralny. Niemniej jednak należy pamiętać o wymianie oleju co 10 000 km.
 • Olej „syntetyczny” 5w40: Ten rodzaj oleju jest naprawdę dostosowany do najnowszych silników Mercedesa klasy A, oczywiście ochrona jednostki silnika będzie optymalna i zacznie się zimno. W związku z tym jest to dobry wybór zarówno dla osób jeżdżących w centrach miast, prowadzących sportową jazdę, jak i tych, którzy jeżdżą na długich dystansach i chcą ograniczyć częstotliwość wymiany oleju.

3 najlepsze oleje silnikowe do Mercedesa klasy A

Rozpoczynamy teraz naszą drugą sekcję, w której skoncentrujemy się na najlepszych olejach silnikowych do Mercedesa klasy A , przedstawimy nasz asortyment i skierujemy Cię do najlepszych sprzedawców, abyś mógł wyprodukować swój wybór w najlepszych warunkach. Zadbaliśmy o to, aby prezentować tylko oleje dostosowane do Twojego Mercedesa klasy A, więc tak naprawdę nie odkryjesz „10w40” w naszym wyborze.

Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik rozrusznika Mercedes Classe A ?

Najlepszy tani olej silnikowy do Mercedesa klasy A

Dokonaliśmy wyboru dwóch najlepszych olejów silnikowych do Mercedesa klasy A lowcost, tak abyś w zależności od Twoich potrzeb mógł dokonać wyboru.

Castrol GTX 15W40

Ten wysokiej jakości olej pozwoli Ci bez obaw wymienić lub uzupełnić poziom oleju w Twoim Mercedesie Classe A w bezkonkurencyjnej cenie.

Korzyści: 

 • Wartość pieniądza
 • Idealne, jeśli twój silnik zaczyna pokonywać kilometry.
 • Jakość mineralna.

Niedogodność

 • Okresowość opróżniania około 10 000 km
 • Pojemność zimnego początku, jeśli mieszkasz w zimnym regionie

Mobil Super 3000 5W40

Prestiżowa marka, która oferuje zestaw do wymiany oleju plus dodatkowy 1 litr, który możesz wykorzystać do weryfikacji poziomu oleju w swoim Mercedesie Classe A.

.

Korzyści:

 • W 100% syntetyczny olej, który przetrwa z czasem.
 • Nadaje się do intensywnego użytkowania pojazdu.
 • Cena.

Niedogodności:

 • Mniej odpowiedni dla starszych silników.

Najlepszy olej silnikowy klasy średniej do Mercedesa klasy A

Mobil Super 3000 FE 5W30

Ten syntetyczny olej jest bezkonkurencyjny w stosunku do ceny i chroni jednostkę silnika, turbosprężarkę lub wtrysk.

Korzyści

 • Wysokiej jakości syntetyczny materiał, który pozwoli Ci rozłożyć odpływy.
 • Cena za tę ciekawą jakość.
 • Nadaje się do wszystkich rodzajów rur

Niedogodność

 • Mniej odpowiedni dla starszych pojazdów lub pojazdów z dużym przebiegiem.

Najlepszy olej silnikowy klasy premium do Mercedesa klasy A

Castrol Krawędź 5W30

Najwyższej jakości syntetyczny olej silnikowy do ochrony Twojego Mercedesa Klasy A przed tarciem, nawet w najgorszych warunkach.

Weiterlesen:
Świeci się kontrolka ABS na Mercedesie Classe A, co robić ?

Korzyści

 • Najwyższej klasy olej do jednostek silnikowych idealny do wszystkich silników Mercedes Classe A
 • Uruchamianie w każdych warunkach.

Niedogodność

 • Nie będziesz w stanie uzyskać ceny.
 • Nie jest idealny dla starszych pojazdów

Castrol Magnatec 0W30

Ultrasyntetyczny olej silnikowy do Twojego Mercedesa Klasy A, który będzie dostosowany do najtrudniejszych silników, takich jak wyposażone w Start and Stop.

Korzyści

 • Zimny ​​start w najgorszych warunkach.
 • Nadaje się do najbardziej wymagających silników.
 • Nadaje się do silników z preinstalowanym systemem Start and Stop

Niedogodność

 • Nie będziesz w stanie uzyskać ceny.
 • Nie jest idealny do starszych pojazdów lub silników z ponad 200 000 kilometrów

Kilka sugestii dotyczących doboru odpowiedniego oleju silnikowego do Twojego Mercedesa Klasy A

Aby zakończyć tę treść, przedstawimy kilka sugestii, jak dobrze wykorzystać olej silnikowy w Twoim Mercedesie Classe A i dokonać właściwego wyboru przy jego zakupie:

  • Należy pamiętać, że otwartą puszkę oleju należy zutylizować po roku i nie należy jej już używać, ponieważ traci ona dobrą część swojej pojemności i może zrujnować jednostkę silnika.
  • Przestrzegaj zaleceń dostawców olejów i producentów pojazdów silnikowych i używaj tylko olejów kompatybilnych z jednostką silnikową Twojego Mercedesa klasy A

.

 • Ważne są terminy wymiany oleju ogłaszane przez producenta oleju jednostki silnikowej, nie należy przekraczać przebiegu wskazanego na kanistrze pomiędzy każdą wymianą oleju

.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Mercedes Classe A, przejdź do naszej kategorii Mercedes Classe A.

Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Mercedesie Classe A ?
Ссылка на основную публикацию