Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Najlepszy olej silnikowy do Nissana Versa

Coraz więcej osób chce samodzielnie wykonać rutynowy serwis naszego Nissana Versa, oczywiście praca mechaników jest bardzo kosztowna, a najmniej prosty serwis może szybko przekroczyć 100€. Nowoczesne pojazdy są coraz bardziej złożone i nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wszystkich ich rutynowych przeglądów, ale niektóre zachowują się jak serwisowanie Nissana Versa można przeprowadzić bez większych trudności. Pomożemy Ci w tym artykule, aby wybierz najlepszy olej silnikowy do swojego Nissana Versa , umożliwi to bezproblemową wymianę oleju i zagwarantuje optymalne działanie silnika. Aby to zrobić, najpierw odkryjemy jak wybrać odpowiedni olej silnikowy do Twojego Nissana Versa , a następnie w drugim kroku, które są 3 najlepsze oleje silnikowe do Twojego Nissana Versa , a na koniec przedstawimy kilka zaleceń dotyczących wyboru oleju silnikowego.

Jak wybrać najlepszy olej silnikowy do Twojego Nissana Versa

>.

Konsekwentnie zaczniemy naszą treść od małego przewodnika zakupowego, który Ci pomoże wybierz najlepszy olej silnikowy do swojego Nissana Versa ze spokojem. Aby to osiągnąć, przyjrzymy się kryteriom różnicującym rodzaje oleju, a następnie przyjrzymy się różnym rodzajom oleju silnikowego. Bez względu na przyczynę, powinieneś wiedzieć, że jeśli właściwie dobierzesz olej silnikowy, oprócz jego konserwacji, zmniejszysz zużycie i emisję CO2.

Weiterlesen:
GPS Nissan Versa nie działa Nissan Versa

Kryteria różnicujące oleje silnikowe do Nissana Versa?

.

Celem oleju silnikowego w Twoim Nissan Versa jest smarowanie silnika, aby zapewnić wydajną pracę wszystkich biegów oraz zachować integralność każdego z jego elementów. Ponadto ten olej, który ograniczy wszelkie tarcie, będzie pełnić inne funkcje, takie jak: zapobiegając korozji, pomagając odprowadzić ciepło w silniku i zapewniając szczelność . Oleje te można kupić w 5-litrowych puszkach. Przyjrzymy się teraz różne kryteria zakupu oleju silnikowego do Nissana Versa :

 • Zimna lepkość oleju silnikowego do Nissana Versa (liczba przed literą „W”, co oznacza „zima”): Ta wartość oznacza zdolność silnika do rozruchu na zimno w zależności od lepkości oleju. 0W oznacza -30°C; 5W oznacza -25°C, 10W oznacza -20°C, a 15W oznacza -15°C. W związku z tym do Ciebie należy dostosowanie go do warunków klimatycznych, w których jeździsz Nissanem Versa.
 • Gorąca lepkość oleju silnikowego do Nissana Versa (wartość po „W”): Wartość między 20 a 60, należy pamiętać, że im wyższa wartość, tym grubsza warstwa oleju na gorąco, aby chronić silnik, a im niższa wartość, tym mniej tarcie, które będziesz mieć, gdy jest gorąco, a w konsekwencji zmniejszysz zużycie. Niemniej jednak, jeśli używasz Nissana Versa w mieście lub jeździsz w sportowym stylu, lepiej zabezpieczyć go na gorąco.
 • Normy: Są napisane z tyłu kanistra z olejem, można je znaleźć, takie jak „ACEA C1 – C4” lub „VW 500”, są tylko normami zgodności z różnymi markami samochodów, należy sprawdzić w w przewodniku Twojego Nissana Versa, czy dany olej jest odpowiedni dla Twojego silnika.
 • Marki olejów: Należy pamiętać, że marka powinna mieć bardzo mały wpływ na Twoją ocenę, ponieważ w składzie oleju silnikowego Nissan Versa istnieje wystarczająco dużo obiektywnych kryteriów, aby uniknąć konieczności skupiania się na subiektywnym kryterium kwalifikacyjnym, takim jak marka, niektórzy producenci samochodów nawiązują współpracę i będą doradzać w zakresie niektórych marek, ale nie jest wymagane przestrzeganie tych porad.
Weiterlesen:
Silnik się trzęsie w Nissan Versa, co robić ?

Różne rodzaje olejów silnikowych do Twojego Nissana Versa

 • „Mineralne” oleje silnikowe 15w40: Nazywane są olejami mineralnymi, ponieważ są wytwarzane głównie z surowego oleju rafinowanego, co zapewnia im maksymalną lepkość, a w konsekwencji grubość odpowiednią dla starych silników, które mają tendencję do zużywania oleju. Jednak fakt, że są one naturalne spowoduje, że szybciej stracą swoje właściwości smarne, więc konieczne będzie skrócenie odstępów między wymianami oleju.
 • Półsyntetyczny 10w40: Ten olej ma dobry stosunek jakości do ceny i mówi się, że jest półsyntetyczny, ponieważ nadal składa się z określonych składników, które zwiększą jego żywotność. Sugeruje się zatem wielowartościowe wykorzystanie swojego samochodu. Dodatkowo faworyzuje prostszy zimny start niż olej mineralny. Z drugiej strony należy pamiętać o wymianie oleju co 10 000 km.
 • Olej „syntetyczny” 5w40: Ten rodzaj oleju jest naprawdę dostosowany do najnowszych silników Nissan Versa, oczywiście ochrona silnika będzie optymalna i zacznie się zimno. W związku z tym jest to dobry wybór zarówno dla osób jeżdżących w centrach miast, prowadzących sportową jazdę, jak i tych, którzy jeżdżą na długich dystansach i chcą zmniejszyć częstotliwość wymiany oleju.

3 najlepsze oleje silnikowe do Nissana Versa

Rozpoczynamy teraz naszą drugą sekcję, w której skupimy się na najlepszych olejach silnikowych do Nissana Versa, przedstawimy naszą ofertę i skierujemy Cię do najlepszych dealerów, abyś mógł podjąć decyzję w najlepszych okolicznościach. Zadbaliśmy o to, aby zaprezentować tylko oleje dostosowane do Twojego Nissana Versa, więc niekoniecznie znajdziesz w naszym asortymencie „10w40”.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Nissan Versa?

Najlepszy niedrogi olej silnikowy do Nissana Versa

Dokonaliśmy wyboru, aby wybrać dwa najlepsze oleje silnikowe do Nissana Versa lowcost, abyś mógł dokonać wyboru w zależności od Twoich potrzeb.

Castrol GTX 15W40

Ten wysokiej jakości olej pozwoli Ci bez obaw wymienić lub uzupełnić poziom oleju w Nissan Versa w bezkonkurencyjnej cenie.

Korzyści: 

 • Wartość pieniądza
 • Idealne, jeśli Twój silnik zaczyna pokonywać kilometry.
 • Jakość mineralna.

Niedogodność

 • Okresowość opróżniania około 10 000 km
 • Umiejętność zimnego początku, jeśli mieszkasz w zimnym regionie

Mobil Super 3000 5W40

Prestiżowa marka, która oferuje zestaw do wymiany oleju plus dodatkowy 1 litr, którego możesz użyć do sprawdzenia poziomu oleju w swoim Nissan Versa.

.

Korzyści:

 • W 100% syntetyczny olej, który przetrwa z czasem.
 • Nadaje się do intensywnego użytkowania samochodu.
 • Cena.

Niedogodności:

 • Mniej odpowiedni dla starszych silników.

Najlepszy olej silnikowy klasy średniej do Nissana Versa

Mobil Super 3000 FE 5W30

Ten syntetyczny olej jest bezkonkurencyjny w stosunku do ceny i chroni silnik, turbosprężarkę lub wtrysk.

Korzyści

 • Wysokiej jakości syntetyczny materiał, który pozwoli Ci rozłożyć odpływy.
 • Cena za tę ciekawą jakość.
 • Nadaje się do wszystkich rodzajów rur

Niedogodność

 • Mniej nadaje się do starszych samochodów lub samochodów z dość dużym przebiegiem.

Najlepszy olej silnikowy klasy premium do Nissana Versa

Castrol Krawędź 5W30

Najwyższej jakości syntetyczny olej silnikowy chroniący Twojego Nissana Versa przed tarciem, nawet w najgorszych warunkach.

Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Nissan Versa ?

Korzyści

 • Najwyższej klasy olej silnikowy, idealny do wszystkich silników Nissan Versa
 • Uruchamianie w każdych warunkach.

Niedogodność

 • Nie będziesz w stanie uzyskać ceny.
 • Nie jest idealny do starszych samochodów

Castrol Magnatec 0W30

Ultrasyntetyczny olej silnikowy do Twojego Nissana Versa, który będzie dostosowany do najtrudniejszych silników, takich jak wyposażone w system Start and Stop.

Korzyści

 • Zimny ​​start w najgorszych warunkach.
 • Nadaje się do najbardziej wymagających silników.
 • Nadaje się do silników zbudowanych z systemem Start and Stop

Niedogodność

 • Nie będziesz w stanie uzyskać ceny.
 • Nie jest idealny do starszych samochodów lub silników z ponad 200 000 kilometrów

Kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego oleju silnikowego do Twojego Nissana Versa

Na zakończenie tej treści podamy kilka wskazówek, jak dobrze wykorzystać olej silnikowy w Nissan Versa i dokonać właściwego wyboru przy jego zakupie:

  • Zwróć uwagę, że otwarta puszka oleju powinna zostać wyrzucona po roku i nie być już używana, ponieważ traci znaczną część swojej pojemności i może zrujnować silnik.
  • Przestrzegaj zaleceń producentów olejów i producentów pojazdów silnikowych i używaj tylko olejów kompatybilnych z silnikiem Twojego Nissana Versa

.

 • Ważne są terminy wymiany oleju podane przez producenta oleju silnikowego, nie należy przekraczać przebiegu wskazanego na kanistrze pomiędzy każdą wymianą oleju

.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Nissana Versa, przejdź do naszej kategorii Nissan Versa.

Ссылка на основную публикацию