Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Najlepszy olej silnikowy do Nissana X-trail

Jest o wiele więcej osób, które chcą samemu wykonać konserwację naszego Nissana X-trail, oczywiście praca mechaników jest bardzo kosztowna, a najmniej prosta obsługa może szybko przekroczyć 100 €. Najnowsze pojazdy są coraz bardziej skomplikowane i nie jesteśmy w stanie wykonać wszystkich ich konserwacji, ale niektóre działania takie jak serwisowanie Nissana X-trail można to zrobić bez większych trudności. Pomożemy Ci na tej stronie internetowej, aby wybierz najlepszy olej silnikowy do swojego Nissana X-trail , pozwoli to na wymianę oleju bez bólu głowy i zagwarantuje optymalne działanie silnika. Aby to zrobić, najpierw zobaczymy jak dobrać odpowiedni olej silnikowy do Twojego Nissana X-trail , a następnie w drugim kroku, które są 3 najlepsze oleje silnikowe do Twojego Nissana X-trail , a na koniec kilka porad dotyczących wyboru oleju silnikowego.

Jak wybrać najlepszy olej silnikowy do swojego Nissana X-trail

>.

Weiterlesen:
Jak zamontować zaczep w Nissan X-trail ?

Konsekwentnie zaczniemy nasz artykuł od małego przewodnika zakupowego, który pomoże Ci wybierz najlepszy olej silnikowy do swojego Nissana X-trail ze spokojem. Aby to osiągnąć, sprawdzimy kryteria różnicujące rodzaj oleju, a następnie sprawdzimy różne rodzaje oleju silnikowego. W każdym razie powinieneś wiedzieć, że jeśli właściwie dobierzesz olej silnikowy, oprócz jego konserwacji, obniżysz zużycie i emisję CO2.

Kryteria różnicujące oleje silnikowe do Nissana X-trail?

.

Celem oleju silnikowego w Twoim Nissan X-trail jest smarowanie silnika, aby zapewnić prawidłowe działanie wszystkich biegów oraz zachować integralność każdego z jego elementów. Ponadto ten olej, który ograniczy wszelkie tarcie, będzie pełnić inne funkcje, takie jak: zapobiegając korozji, pomagając odprowadzić ciepło w silniku i zapewniając szczelność . Oleje te można kupić w 5-litrowych puszkach. Sprawdzimy teraz różne kryteria zakupu oleju silnikowego do Nissana X-trail :

 • Zimna lepkość oleju silnikowego do Nissana X-trail (liczba przed literą „W”, która oznacza „zimę”): Ta wartość będzie oznaczać zdolność silnika do rozruchu na zimno w oparciu o lepkość oleju. 0W oznacza -30°C; 5W oznacza -25°C, 10W oznacza -20°C, a 15W oznacza -15°C. Dlatego to od Ciebie zależy, czy dostosujesz go do warunków klimatycznych, w których jeździsz swoim Nissanem X-trail.
 • Gorąca lepkość oleju silnikowego do Nissana X-trail (wartość po „W”): Wartość między 20 a 60, należy pamiętać, że im wyższa wartość, tym grubsza warstwa oleju na gorąco, aby chronić silnik, a im niższa wartość, tym mniej tarcie, które będziesz mieć, gdy jest gorąco, a tym samym zmniejsz zużycie. Niemniej jednak, jeśli używasz Nissana X-trail w mieście lub jeździsz w sportowym stylu, lepiej go zabezpieczyć, chociaż jest gorący.
 • Specyfikacje: są napisane z tyłu kanistra z olejem, można je zlokalizować, takie jak „ACEA C1 – C4” lub „VW 500”, to tylko specyfikacje zgodności z różnymi markami samochodów, musisz sprawdzić w w książce Twojego Nissana X-trail, czy dany olej jest odpowiedni dla Twojego silnika.
 • Marki olejów: Należy pamiętać, że marka powinna mieć bardzo mały wpływ na Twoją ocenę, ponieważ w składzie oleju silnikowego do Nissana X-trail jest wystarczająco dużo obiektywnych kryteriów, aby uniknąć konieczności koncentrowania się na subiektywnym pomiarze kwalifikacyjnym, takim jak marka, niektóre firmy samochodowe mają partnerstwa i zaproponują Ci niektóre marki, ale nie jest konieczne przestrzeganie tych porad.
Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Nissan X-trail ?

Różne rodzaje olejów silnikowych do Twojego Nissana X-trail

 • „Mineralne” oleje silnikowe 15w40: Nazywa się je olejami mineralnymi, ponieważ składają się z surowego oleju rafinowanego, który zapewnia im maksymalną lepkość, a tym samym grubość odpowiednią dla starych silników, które często zużywają olej. Z drugiej strony fakt, że są one naturalne, spowoduje, że szybciej stracą swoje właściwości smarne, więc konieczne będzie skrócenie odstępów między wymianami oleju.
 • Półsyntetyczny 10w40: Ten olej ma dobry stosunek jakości do ceny i mówi się, że jest półsyntetyczny, ponieważ nadal składa się z kilku składników, które poprawią jego żywotność. Sugeruje się zatem wielowartościowe wykorzystanie jego nośnika. Ponadto preferuje prostszy zimny start niż olej mineralny. Niemniej jednak należy pamiętać o wymianie oleju co 10 000 km.
 • „syntetyczny” olej 5w40: Ten rodzaj oleju jest naprawdę dostosowany do najnowszych silników Nissana X-trail, oczywiście ochrona silnika będzie maksymalna, a także zimny rozruch. Jest zatem dobrym wyborem zarówno dla osób jeżdżących w centrach miast, prowadzących sportową jazdę, jak i jeżdżących na długich dystansach i chcących zmniejszyć częstotliwość wymiany oleju.

3 najlepsze oleje silnikowe do Nissana X-trail

Rozpoczynamy teraz naszą drugą sekcję, w której skoncentrujemy się na najlepszych olejach silnikowych do Nissana X-trail, przedstawimy naszą ofertę i skierujemy Cię do bestsellerów, abyś mógł podjąć decyzję w najlepszych okolicznościach. Zadbaliśmy o to, aby zaprezentować tylko oleje dostosowane do Twojego Nissana X-trail, więc niekoniecznie znajdziesz w naszym asortymencie „10w40”.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Nissan X-trail ?

Najlepszy tani olej silnikowy do Nissana X-trail

Dokonaliśmy wyboru, aby wybrać dwa najlepsze oleje silnikowe do niskobudżetowego Nissana X-trail, abyś mógł dokonać wyboru zgodnie z Twoimi potrzebami.

Castrol GTX 15W40

Ten wysokiej jakości olej pozwoli Ci bez obaw wymienić lub uzupełnić poziom oleju w Nissan X-trail w bezkonkurencyjnej cenie.

Korzyści: 

 • Wartość pieniądza
 • Idealne, jeśli Twój silnik zaczyna pokonywać kilometry.
 • Jakość mineralna.

Niedogodność

 • Okresowość opróżniania około 10 000 km
 • Możliwość zimnego startu, jeśli mieszkasz w zimnym regionie

Mobil Super 3000 5W40

Prestiżowa marka, która oferuje zestaw do wymiany oleju oraz dodatkowy 1 litr, którego możesz użyć do sprawdzenia poziomu oleju w swoim Nissan X-trail.

.

Korzyści:

 • W 100% syntetyczny olej, który będzie trwał przez długi czas.
 • Nadaje się do intensywnego użytkowania pojazdu.
 • Cena.

Niedogodności:

 • Mniej odpowiedni dla starszych silników.

Najlepszy olej silnikowy klasy średniej do Nissana X-trail

Mobil Super 3000 FE 5W30

Ten syntetyczny olej jest bezkonkurencyjny w stosunku do ceny i chroni silnik, turbosprężarkę lub wtrysk.

Korzyści

 • Wysokiej jakości syntetyczny materiał, który pozwoli Ci rozłożyć odpływy.
 • Cena za tę ciekawą jakość.
 • Nadaje się do wszystkich rodzajów rur

Niedogodność

 • Mniej nadaje się do starszych samochodów lub samochodów z dużym przebiegiem.

Najlepszy olej silnikowy klasy premium do Nissana X-trail

Castrol Krawędź 5W30

Najwyższej jakości syntetyczny olej silnikowy chroniący Twojego Nissana X-trail przed tarciem, nawet w najgorszych warunkach.

Weiterlesen:
Jak zdjąć zderzak z Nissana X-trail ?

Korzyści

 • Najwyższej klasy olej silnikowy odpowiedni do wszystkich silników Nissana X-trail
 • Uruchamianie w każdych warunkach.

Niedogodność

 • Nie dostaniesz ceny.
 • Nie nadaje się do starszych samochodów

Castrol Magnatec 0W30

Ultrasyntetyczny olej silnikowy do Twojego Nissana X-trail, który będzie dostosowany do najbardziej wymagających silników, takich jak te wyposażone w system Start and Stop.

Korzyści

 • Zimny ​​start w najgorszych warunkach.
 • Nadaje się do najbardziej wymagających silników.
 • Nadaje się do silników wyposażonych w Start and Stop

Niedogodność

 • Nie dostaniesz ceny.
 • Nie nadaje się do starszych samochodów lub silników z ponad 200 000 kilometrów

Kilka wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego oleju silnikowego do Twojego Nissana X-trail

Na zakończenie tego artykułu udzielimy kilku porad, jak dobrze wykorzystać olej silnikowy w Nissan X-trail i dokonać właściwego wyboru przy jego zakupie:

  • Zwróć uwagę, że otwartą puszkę oleju należy zutylizować po roku i nie należy jej już używać, ponieważ traci ona dobrą część swojej pojemności i może mieć wpływ na silnik.
  • Przestrzegaj zaleceń firm olejowych i producentów pojazdów silnikowych i używaj tylko olejów kompatybilnych z silnikiem Twojego Nissana X-trail

.

 • Ważne są terminy wymiany oleju podane przez producenta oleju silnikowego, nie należy przekraczać przebiegu wskazanego na kanistrze pomiędzy każdą wymianą oleju

.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Nissana X-trail, zapoznaj się z naszą kategorią Nissan X-trail.

Ссылка на основную публикацию