Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Dodge Durango, co robić?

W przypadkach, gdy jesteś świadomy nieregularnych objawów w swoim samochodzie, masz rację, że jesteś zajęty, ponieważ samochód to duży roczny budżet, a nieoczekiwane awarie nie zmniejszają wydatków. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał Cieknący wtryskiwacz w Twoim Dodge Durango? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub dziwnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi oznakami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, pomyśleliśmy, że opublikujemy tę treść, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio sobie z tym poradzić. Aby to osiągnąć, najpierw sprawdzimy przypadek wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Dodge Durango.

Cieknący wtryskiwacz mojego benzynowego Dodge’a Durango

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Istotna różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Lampka kontrolna pasa bezpieczeństwa świeci w moim Dodge Durango

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Dodge Durango: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Dodge Durango wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część połączona z szyną paliwową, w którą zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten wystąpi od połączenia z silnikiem, a nie z szyną, jak widać wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Dieslu Dodge Durango

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w silniku Diesla Dodge Durango: różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Dodge Durango, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która na dłuższą metę ulegnie deformacji, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Dodge Durango, będzie spowodowany przez nieszczelny o-ring lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zalecamy zapoznanie się z tą treścią w przypadku wycieku oleju w Twoim Dodge Durango.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Dodge Durango, jak naprawić wyciek

Na koniec sprawdzimy jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często przeciek jest powiązany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką spowodowaną wywieranym ciśnieniem. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest monumentalne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

W odniesieniu do części naprawczej wycieku, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje niekoniecznie są trudne, ale jeśli masz najmniejsze wątpliwości co do postępowania z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Dodge Durango, zalecamy zbliżenie się do technika samochodowego, aby uniknąć złej obsługi, która może poważnie zaszkodzić stan Twojego Dodge Durango.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Dodge Durango, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Dodge Durango.

Ссылка на основную публикацию