Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim GMC Yukon XL, co robić ?

W przypadku, gdy zostaniesz poinformowany o nietypowych objawach w Twoim samochodzie, masz prawo się martwić, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a niespodziewane awarie nie zmniejszają wydatków. Co z tego, jeśli myślisz, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim GMC Yukon XL? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nienormalnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem w Twoim samochodzie, pomyśleliśmy, że napiszemy ten artykuł, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio go potraktować. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się okolicznościom wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla GMC Yukon XL.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie GMC Yukon XL

Warto wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Kluczowa różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Problem z migaczem GMC Yukon XL, co robić ?

Nieszczelny wtryskiwacz w benzynie GMC Yukon XL: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w GMC Yukon XL wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Jest to spowodowane znacznie niższym ciśnieniem w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część przymocowana do szyny paliwowej, w którą zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną jak wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim diesel GMC Yukon XL

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu GMC Yukon XL: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim GMC Yukon XL, istnieją trzy rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która na dłuższą metę ulegnie odkształceniu, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w miejscu mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim GMC Yukon XL, będzie powodowany przez pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę, która przecieka.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po badaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem na temat obecności wycieków oleju w Twoim GMC Yukon XL.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim GMC Yukon XL, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, bardzo często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zidentyfikuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są szczególnie trudne, ale jeśli masz najmniejsze wątpliwości w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim GMC Yukon XL, zachęcamy do zbliżenia się do warsztatu, aby uniknąć złej obsługi, która może znacząco zaszkodzić kondycji Twojego GMC Yukon XL.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat GMC Yukon XL, przejdź do naszej kategorii GMC Yukon XL.

Ссылка на основную публикацию