Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Renault Espace 4, co robić ?

Jeśli jesteś wyczulony na nieprawidłowe objawy w swoim samochodzie, słusznie się martwisz, ponieważ samochód to duży roczny budżet, a zaskakujące awarie nie zmniejszają wydatków. Co z tego, jeśli poczujesz, że masz cieknie wtryskiwacz w Twoim Renault Espace 4? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym / oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub dziwnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi sygnałami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy opublikować tę treść, aby pomóc Ci potwierdzić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio go leczyć. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się sprawie wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Renault Espace 4.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Renault Espace 4

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Kluczowa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Renault Espace ?

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Renault Espace 4: Różne wycieki

Należy wspomnieć o tym wycieki wtryskiwaczy w Renault Espace 4 wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Jest to spowodowane znacznie niższym ciśnieniem w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest przymocowana do szyny paliwowej, w to zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek dochodzący z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się od skrzyżowania z silnikiem a nie z szyną jak widać wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim dieslu Renault Espace 4

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Renault Espace 4: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Renault Espace 4, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która na dłuższą metę ulegnie odkształceniu, zazwyczaj nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Renault Espace 4, zostanie wywołany przez pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę, która przecieka.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do przeglądania tej treści na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Renault Espace 4.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Renault Espace 4, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranych ciśnień. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części nieszczelności, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są automatycznie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejszą niepewność w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Renault Espace 4, zachęcamy do zbliżenia się do warsztatu, aby uniknąć złej obsługi, która może poważnie zepsuć stan Twojego Renault Espace 4.

Więcej wskazówek dotyczących Renault Espace 4 znajdziesz w kategorii Renault Espace 4.

Ссылка на основную публикацию