Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Renault Laguna 2, co robić ?

Zawsze, gdy zwracasz uwagę na nienormalne objawy w swoim samochodzie, masz rację, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a zaskakujące awarie nie zmniejszają rachunków. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał cieknie wtryskiwacz w Twoim Renault Laguna 2? Prawdopodobnie rozgryzłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub dziwnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy to główne oznaki nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą powodować poważniejsze komplikacje silnika w Twoim samochodzie, postanowiliśmy przygotować tę stronę z treścią, aby pomóc Ci potwierdzić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go obsłużyć. Aby to zrobić, najpierw sprawdzimy przypadek wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Renault Laguna 2.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Renault Laguna 2

Trzeba wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, prawda jest taka, że ​​różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Renault Laguna od środka ?

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Renault Laguna 2: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Renault Laguna 2 wyposażonej w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to element, który jest połączony z szyną paliwową, w którą zaangażowany jest pierścień O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widać wcześniej.

Cieknący wtryskiwacz w moim dieslu Renault Laguna 2

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Renault Laguna 2: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Renault Laguna 2, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Renault Laguna 2 będzie wynikiem nieszczelnego oringu lub plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś odczuwać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, sugerujemy przejrzenie tej strony treści na temat obecności wycieku oleju w Twoim Renault Laguna 2.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Renault Laguna 2, jak naprawić wyciek

I nareszcie idziemy się sprawdzić jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest gigantyczne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zidentyfikuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są szczególnie trudne, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Renault Laguna 2, sugerujemy zbliżyć się do mechanika samochodowego, aby uniknąć złej obsługi, która mogłaby poważnie uszkodzić stan Twojego Renault Laguna 2.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Laguna 2, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Renault Laguna 2.

Ссылка на основную публикацию