Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Renault Twingo 2, co robić ?

Jeśli wiesz o nieprawidłowych objawach w swoim samochodzie, masz rację, że jesteś zajęty, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie zmniejszają rachunków. Co z tego, jeśli poczujesz, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim Renault Twingo 2? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym / oleistym kroplom wzdłuż silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi oznakami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy ułożyć tę stronę z treścią, aby pomóc Ci potwierdzić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go obsłużyć. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się okolicznościom wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Renault Twingo 2.

Cieknący wtryskiwacz benzyny Renault Twingo 2

Trzeba wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Główna różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Renault Twingo 2: Różne wycieki

Należy zauważyć, że wycieki wtryskiwaczy w Renault Twingo 2 wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w tym bierze udział oring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek dochodzący z dolnej części wtryskiwacza Twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną jak widać wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim dieslu Renault Twingo 2

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Renault Twingo 2: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Renault Twingo 2, istnieją trzy rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która na dłuższą metę ulegnie deformacji, w większości przypadków nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Renault Twingo 2, będzie spowodowany przez nieszczelny pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś napotkać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do przeglądania tej strony treści na temat występowania wycieków oleju w Twoim Renault Twingo 2.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Renault Twingo 2, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Jak widzieliśmy wcześniej, przeciek jest regularnie połączony ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest gigantyczne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, bardzo często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zlokalizuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są szczególnie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Renault Twingo 2, zachęcamy do zbliżenia się do mechanika samochodowego, aby uniknąć złej obsługi, która może znacząco pogorszyć stan Twojego Renault Twingo 2.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Renault Twingo 2, zajrzyj do kategorii Renault Twingo 2.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Lampka kluczyka w Renault Twingo pozostaje włączona
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector