Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Renault Twingo 3, co robić ?

W przypadku, gdy zwracasz uwagę na nieprawidłowe znaki na swoim pojeździe, masz prawo się martwić, ponieważ samochód to duży roczny budżet, a nagłe awarie nie obniżają rachunku. A co, jeśli czujesz, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim Renault Twingo 3? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nienormalnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi objawami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może powodować bardziej krytyczne problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy opublikować treść tego artykułu, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo sobie z tym poradzić. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się sprawie wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Renault Twingo 3.

Cieknący wtryskiwacz benzyny Renault Twingo 3

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Główna różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Renault Twingo 3: Różne wycieki

Należy zauważyć, że wycieki wtryskiwaczy w Renault Twingo 3 wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w tym bierze udział pierścień O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził z połączenia z silnikiem, a nie z szyną jak wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim dieslu Renault Twingo 3

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Renault Twingo 3: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Renault Twingo 3, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która po pewnym czasie odkształci się, zazwyczaj nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Renault Twingo 3, będzie powodowany przez pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę, która przecieka.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeżeli po sprawdzeniu, że wycieka olej, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, sugerujemy zapoznanie się z treścią tego artykułu na temat obecności wycieku oleju w Twoim Renault Twingo 3.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Renault Twingo 3, jak naprawić wyciek

I wreszcie przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką spowodowaną ciśnieniem. Ale pomyśl, że ciśnienie w torze jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed zakończeniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części nieszczelności, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są automatycznie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejszą wątpliwość w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Renault Twingo 3, sugerujemy zbliżenie się do technika samochodowego, aby uniknąć złej obsługi, która może krytycznie pogorszyć stan Twojego Renault Twingo 3.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków dotyczących Renault Twingo 3, przejdź do naszej kategorii Renault Twingo 3.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Jakie paliwo do Renault Twingo ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector