Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Suzuki Across, co robić ?

W przypadkach, gdy zwracasz uwagę na nietypowe objawy w swoim samochodzie, masz rację, że jesteś zaintrygowany, ponieważ samochód to duży roczny budżet, a nagłe awarie nie obniżają wydatków. Co z tego, jeśli okaże się, że masz Cieknący wtryskiwacz w Twoim Suzuki Across? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym / oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub dziwnemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi objawami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy skomponować treść tego artykułu, aby pomóc Ci potwierdzić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio go leczyć. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się okolicznościom wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Suzuki Across.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Suzuki Across

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Kluczowa różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Suzuki Across: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Suzuki Across wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to element, który jest przymocowany do szyny paliwowej, w tym zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku pochodzącego z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim dieslu Suzuki Across

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w silniku diesla Suzuki Across: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Suzuki Across, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Suzuki Across, będzie wynikiem nieszczelnego pierścienia uszczelniającego lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po zbadaniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do zapoznania się z treścią tego artykułu na temat obecności wycieku oleju w Twoim Suzuki Across.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Suzuki Across, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Regularnie wyciek jest połączony, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wytrzymywanych ciśnień. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest monumentalne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o część naprawczą przecieku, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są szczególnie trudne, ale jeśli masz najmniejszą niepewność w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Suzuki Across, zachęcamy Cię do zbliżenia się do mechanika silnika, aby uniknąć złych manipulacji, które mogłyby poważnie zaszkodzić stan Twojego Suzuki Across.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Suzuki Across, zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią Suzuki Across.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Suzuki Across ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector