Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Suzuki Alto, co robić ?

Jeśli zostaniesz poinformowany o nieprawidłowych objawach w swoim samochodzie, masz prawo się martwić, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nagłe awarie nie zmniejszają wydatków. Co z tego, jeśli poczujesz, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim Suzuki Alto? Najprawdopodobniej odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub dziwnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi objawami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może powodować poważniejsze komplikacje silnika w Twoim samochodzie, postanowiliśmy przygotować treść tego artykułu, aby pomóc Ci zweryfikować awarię cieknącego wtryskiwacza i poradzić sobie z nim poprawnie. Aby to osiągnąć, najpierw sprawdzimy przypadek wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Suzuki Alto.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Suzuki Alto

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Kluczowa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz w benzynie Suzuki Alto: Różne wycieki

Należy wspomnieć o tym wycieki wtryskiwaczy w Suzuki Alto wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w tym bierze udział oring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz mieć wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim dieslu Suzuki Alto

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Suzuki Alto: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Suzuki Alto, istnieją trzy różne rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która z czasem ulegnie odkształceniu, w większości przypadków nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Suzuki Alto, będzie wynikiem nieszczelnego pierścienia uszczelniającego lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś odczuwać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu, że wycieka olej, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, sugerujemy zapoznanie się z treścią tego artykułu na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Suzuki Alto.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Suzuki Alto, jak naprawić wyciek

I na koniec sprawdzimy jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest związany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed zakończeniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zlokalizuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje niekoniecznie są trudne, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Suzuki Alto, sugerujemy zbliżenie się do technika samochodowego, aby uniknąć złych manipulacji, które mogłyby znacznie zaszkodzić stan Twojego Suzuki Alto.

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Suzuki Alto, spójrz na kategorię Suzuki Alto.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Silnik Suzuki Alto grzechocze, gdy jest zimny
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector