Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Suzuki Grand Vitara, co robić ?

Zawsze, gdy ostrzegasz o nietypowych objawach w swoim samochodzie, masz rację, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie zmniejszają wydatków. Co z tego, jeśli poczujesz, że masz Cieknący wtryskiwacz w Twoim Suzuki Grand Vitara? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub niekonwencjonalnemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi sygnałami przeciekającego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem w Twoim samochodzie, pomyśleliśmy, że napiszemy ten artykuł, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go potraktować. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się okoliczności wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Suzuki Grand Vitara.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Suzuki Grand Vitara

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Główna różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Suzuki Grand Vitara: Różne wycieki

Należy zauważyć, że Przecieki wtryskiwaczy w Suzuki Grand Vitara wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część połączona z szyną paliwową, w którą zaangażowany jest O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził z połączenia z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim dieslu Suzuki Grand Vitara

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ta procedura spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Suzuki Grand Vitara: Różne nieszczelności

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Suzuki Grand Vitara, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Suzuki Grand Vitara, będzie spowodowany przez nieszczelny O-ring lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś napotkać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, radzimy zapoznać się z tym artykułem na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Suzuki Grand Vitara.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Suzuki Grand Vitara, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Jak widzieliśmy wcześniej, przeciek jest często powiązany ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części nieszczelności, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje nie są nieuchronnie trudne, ale jeśli masz najmniejszą niepewność w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Suzuki Grand Vitara, radzimy zbliżyć się do technika samochodowego, aby uniknąć wszelkich złych manipulacji, które mogą poważnie zepsuć stan Twojego Suzuki Grand Vitara.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Suzuki Grand Vitara, spójrz na kategorię Suzuki Grand Vitara.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Suzuki Grand Vitara ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector