Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagen Polo 4, co robić ?

W przypadku, gdy zostaniesz poinformowany o nieprawidłowych znakach na swoim pojeździe, masz prawo się niepokoić, ponieważ samochód to duży roczny budżet, a nagłe awarie nie zmniejszają wydatków. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał cieknący wtryskiwacz w Twoim Volkswagen Polo 4? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy opublikować tę treść, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go obsłużyć. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się okolicznościom wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Volkswagen Polo 4.

Cieknący wtryskiwacz w moim benzynowym Volkswagen Polo 4

Trzeba wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Główna różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz na benzynie Volkswagen Polo 4: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Volkswagenie Polo 4 wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest przymocowana do szyny paliwowej, w tym zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku pochodzącego z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził ze skrzyżowania z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim dieslu Volkswagen Polo 4

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Volkswagen Polo 4: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Volkswagen Polo 4, istnieją trzy rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z biegiem czasu odkształci się, w większości przypadków nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Volkswagen Polo 4 będzie wynikiem nieszczelnego O-ringu lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, radzimy zapoznać się z tą treścią na temat obecności oleju w Twoim Volkswagen Polo 4.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagen Polo 4, jak naprawić wyciek

I na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Jak widzieliśmy wcześniej, przeciek jest często kojarzony ze zużytą uszczelką spowodowaną wywieranym ciśnieniem. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest monumentalne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed zakończeniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, często ogranicza się ona do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zidentyfikuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są automatycznie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Volkswagen Polo 4, radzimy zbliżyć się do warsztatu, aby uniknąć złej obsługi, która może poważnie zepsuć stan Twojego Volkswagen Polo 4.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 4, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 4.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Jak zmienić głośniki w Volkswagen Polo 8?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector