Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagen Polo 5, co robić ?

Jeśli wiesz o nieprawidłowych znakach na swoim pojeździe, masz rację, że jesteś zajęty, ponieważ samochód to duży roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie zmniejszają kosztów. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał cieknący wtryskiwacz w Twoim Volkswagen Polo 5? Najprawdopodobniej odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi sygnałami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy napisać treść tego artykułu, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo sobie z tym poradzić. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się okolicznościom wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Volkswagen Polo 5.

Cieknący wtryskiwacz w moim benzynowym Volkswagen Polo 5

Trzeba wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Kluczowa różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz na benzynie Volkswagen Polo 5: Różne wycieki

Należy zauważyć, że wycieki wtryskiwaczy w Volkswagenie Polo 5 wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Jest to spowodowane znacznie niższym ciśnieniem w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest przymocowana do szyny paliwowej, w to zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widać wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim dieslu Volkswagen Polo 5

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Volkswagen Polo 5: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Volkswagen Polo 5, istnieją trzy rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która z czasem ulegnie odkształceniu, generalnie nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Volkswagen Polo 5, będzie konsekwencją wycieku pierścienia uszczelniającego lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, jest to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu, że wycieka olej, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, sugerujemy zapoznanie się z treścią tego artykułu na temat obecności wycieku oleju w Twoim Volkswagen Polo 5.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagen Polo 5, jak naprawić wyciek

Na koniec przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Bardzo często wyciek jest związany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części nieszczelności, będzie ona regularnie ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zidentyfikuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są szczególnie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejszą niepewność w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Volkswagen Polo 5, sugerujemy zbliżenie się do technika samochodowego, aby uniknąć złej manipulacji, która może poważnie zepsuć stan Twojego Volkswagen Polo 5.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 5, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 5.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Mój Volkswagen Polo jedzie w lewo, co robić ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector