Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagen Polo 8, co robić ?

Jeśli zauważysz nieprawidłowe oznaki na swoim samochodzie, masz rację, że jesteś zaintrygowany, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nagłe awarie nie obniżają kosztów. Co z tego, jeśli poczujesz, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim Volkswagen Polo 8? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy oznaki choroby są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ten problem może powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy stworzyć tę stronę z treścią, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio sobie z tym poradzić. W tym celu w pierwszej kolejności zapoznamy się z przypadkiem wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Volkswagen Polo 8.

Cieknący wtryskiwacz w moim benzynowym Volkswagen Polo 8

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, prawda jest taka, że ​​różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Główna różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz na benzynie Volkswagen Polo 8: Różne wycieki

Należy wspomnieć o tym wycieki wtryskiwaczy w Volkswagenie Polo 8 wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Można sobie wyobrazić, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to element, który jest podłączony do szyny paliwowej, w czym bierze udział pierścień O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku pochodzącego z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim dieslu Volkswagen Polo 8

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Volkswagen Polo 8: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Volkswagen Polo 8, istnieją trzy różne rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która z biegiem czasu odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Volkswagen Polo 8, będzie powodowany przez pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę, która przecieka.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś czuć szum powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu, że wycieka olej, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zalecamy zapoznanie się z treścią strony na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Volkswagen Polo 8.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagen Polo 8, jak naprawić wyciek

I nareszcie idziemy się sprawdzić jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Jak widzieliśmy wcześniej, przeciek jest regularnie połączony ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są nieuchronnie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wątpliwości co do sposobu postępowania z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Volkswagen Polo 8, radzimy zbliżyć się do warsztatu, aby uniknąć złej manipulacji, która może mieć krytyczne znaczenie. zepsuć stan Twojego Volkswagen Polo 8.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Volkswagen Polo 8, spójrz na kategorię Volkswagen Polo 8.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Volkswagen Polo 6, co robić ?
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector