Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagen Transporterze 4, co robić ?

Ilekroć dowiesz się o nieprawidłowych objawach w swoim samochodzie, masz rację, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a zaskakujące awarie nie obniżają kosztów. Co z tego, jeśli poczujesz, że masz Cieknący wtryskiwacz w Twoim Volkswagen Transporter 4? Prawdopodobnie odkryłeś to dzięki czarnym / oleistym kroplom wzdłuż silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy to główne objawy nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą spowodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy napisać tę treść, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo sobie z tym poradzić. W tym celu w pierwszej kolejności zapoznamy się z przypadkiem wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Volkswagen Transporter 4.

Cieknący wtryskiwacz benzyny Volkswagen Transporter 4

Trzeba wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Największa różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Volkswagen Transporter 4: Różne wycieki

Należy powiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Volkswagenie Transporterze 4 wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Jest to spowodowane znacznie niższym ciśnieniem w układach dolotowych benzyny. Niemniej jednak istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część połączona z szyną paliwową, w którą zaangażowany jest O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten będzie pochodził z połączenia z silnikiem, a nie z szyną, jak widać wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Transporterze 4

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Volkswagen Transporter 4: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Volkswagen Transporter 4, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która po pewnym czasie odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Volkswagenie Transporterze 4, będzie spowodowany przez nieszczelny O-ring lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, jest to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do przejrzenia tej treści pod kątem obecności oleju w Twoim Volkswagen Transporterze 4.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagen Transporter 4, jak naprawić wyciek

I nareszcie idziemy się sprawdzić jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Jak widzieliśmy wcześniej, przeciek jest regularnie powiązany ze zużytą uszczelką w wyniku wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest gigantyczne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakichkolwiek prac…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zlokalizuj źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zespół i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są automatycznie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Volkswagenie Transporterze 4, zachęcamy do zbliżenia się do mechanika samochodowego, aby uniknąć złych manipulacji, które mogłyby znacząco pogorszyć stan Twojego Volkswagena Transportera 4.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Volkswagena Transporter 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Transporter 4.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Volkswagen Transporter 5, które pozostaje włączone
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector