Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagen Transporterze 5, co robić ?

Jeśli jesteś wyczulony na nietypowe objawy w swoim aucie, słusznie się martwisz, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie zmniejszają wydatków. Co z tego, jeśli okaże się, że masz Cieknący wtryskiwacz w Twoim Volkswagen Transporter 5? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub niekonwencjonalnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi wskaźnikami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może spowodować poważniejsze komplikacje silnika w Twoim samochodzie, pomyśleliśmy, że opublikujemy ten artykuł, aby pomóc Ci potwierdzić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo go obsłużyć. W tym celu zapoznamy się przede wszystkim z przypadkiem wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Volkswagen Transporter 5.

Cieknący wtryskiwacz benzyny Volkswagen Transporter 5

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Istotna różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Volkswagen Transporter 5: Różne wycieki

Należy zauważyć, że wycieki wtryskiwaczy w Volkswagenie Transporterze 5 wyposażonym w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Jest to spowodowane znacznie niższym ciśnieniem w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Jest prawdopodobne, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w którą zaangażowany jest pierścień O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz napotkać wyciek z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Transporterze 5

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania wytwarza bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Volkswagen Transporter 5: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Volkswagen Transporter 5, istnieją trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która na dłuższą metę ulegnie deformacji, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie zaciskania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Volkswagen Transporter 5, będzie wynikiem nieszczelnego pierścienia uszczelniającego lub jego plastikowej końcówki.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, jest to połączenie między silnikiem a nosem wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinien pojawić się szum powietrza i utrata kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu, że wycieka olej, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, radzimy przeczytać ten artykuł na temat obecności wycieku oleju w Twoim Volkswagen Transporter 5.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagen Transporter 5, jak naprawić wyciek

I na koniec sprawdzimy jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Regularnie, jak widzieliśmy, przeciek jest połączony ze zużytą uszczelką z powodu wytrzymywanych ciśnień. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki ostrożności:

 • Obniż ciśnienie przed zakończeniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części przecieku, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zlokalizuj źródło wycieku
 • Zdemontuj dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje niekoniecznie są trudne, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Volkswagen Transporter 5, radzimy zbliżyć się do technika samochodowego, aby uniknąć niewłaściwej obsługi, która może mieć krytyczne znaczenie. pogorszyć stan Twojego Volkswagena Transportera 5.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Transporter 5, skontaktuj się z naszą kategorią Volkswagen Transporter 5.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Volkswagen Transporter 4
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector