Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagen Transporterze, co robić?

Kiedy dowiesz się o nietypowych objawach w swoim pojeździe, masz prawo się martwić, ponieważ samochód to duży roczny budżet, a nieoczekiwane awarie nie obniżają rachunku. Co z tego, jeśli czujesz się tak, jakbyś miał cieknący wtryskiwacz w Twoim Volkswagenie Transporterze? Najprawdopodobniej odkryłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi sygnałami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ ta awaria może skończyć się poważniejszymi problemami z silnikiem w Twoim samochodzie, podjęliśmy decyzję o utworzeniu tej strony z treścią, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio sobie z tym poradzić. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się sprawie wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Volkswagen Transporter.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Volkswagen Transporter

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Istotna różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz w benzynie Volkswagen Transporter: Różne wycieki

Należy wiedzieć, że wycieki wtryskiwaczy w Volkswagenie Transporterze wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest połączona z szyną paliwową, w to zaangażowany będzie oring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  Wreszcie, możesz doświadczyć wycieku z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widać wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagenie Transporterze z silnikiem diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Volkswagen Transporter: Różne nieszczelności

W przypadku cieknące wtryskiwacze diesla w Twoim Volkswagenie Transporterze, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek odnosi się do zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Volkswagenie Transporterze, będzie spowodowany przez nieszczelny O-ring lub jego plastikową końcówkę.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś napotkać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zachęcamy do zapoznania się z treścią strony na temat wycieków oleju w Twoim Volkswagen Transporterze.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volkswagen Transporterze, jak naprawić wyciek

I wreszcie przyjrzymy się jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Często wyciek jest powiązany, jak widzieliśmy wcześniej, ze zużytą uszczelką z powodu wywieranego ciśnienia. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne kroki:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Maskowanie, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Odkryj źródło przecieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje niekoniecznie są trudne, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twoim Volkswagenie Transporterze, zachęcamy Cię do zbliżenia się do mechanika samochodowego, aby uniknąć złych manipulacji, które mogłyby poważnie zaszkodzić stan Twojego Volkswagena Transportera.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Transporter, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Volkswagen Transporter.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Volkswagen Transporter 4
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector