Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volvo XC90, co robić ?

W przypadku, gdy jesteś świadomy nieregularnych objawów w swoim pojeździe, masz rację, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nagłe awarie nie zmniejszają wydatków. Co z tego, jeśli okaże się, że masz cieknący wtryskiwacz w Twoim Volvo XC90? Prawie na pewno się o tym dowiedziałeś dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż silnika lub niespokojnym biegu jałowym lub nietypowemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy są głównymi sygnałami nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą powodować poważniejsze problemy z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy skomponować tę stronę treści, aby pomóc Ci zweryfikować awarię nieszczelnego wtryskiwacza i prawidłowo się z nim obchodzić. Aby to zrobić, najpierw sprawdzimy okoliczności wtryskiwaczy benzynowych a następnie wtryskiwaczy diesla Volvo XC90.

Cieknący wtryskiwacz w moim benzynowym Volvo XC90

Ważne jest, aby wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, w rzeczywistości różnica w spalaniu między tymi dwoma rodzajami silników powoduje, że wtrysk jest inny. Kluczowa różnica polega na ciśnieniu, jakim poddawane są wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie się ono wahać od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Weiterlesen:
W Volvo XC90 pali się kontrolka ABS, co robić ?

Nieszczelny wtryskiwacz w benzynowym Volvo XC90: Różne wycieki

Należy wspomnieć o tym wycieki wtryskiwaczy w Volvo XC90 wyposażonym w silnik benzynowy są dość rzadkie. Wynika to ze znacznie niższego ciśnienia w układach dolotowych benzyny. Mimo to istnieją dwa rodzaje przecieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to element, który jest połączony z szyną paliwową, w którą zaangażowany jest O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  Na koniec możesz napotkać wyciek dochodzący z dolnej części wtryskiwacza Twojego samochodu, ten pojawi się na skrzyżowaniu z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volvo XC90 z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Volvo XC90: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twoim Volvo XC90, są trzy różne rodzaje przecieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W tym przypadku jest to rura wlotowa, która na dłuższą metę ulegnie odkształceniu, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w miejscu mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twoim Volvo XC90, będzie powodowany przez pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę, która przecieka.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej irytujących, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś napotkać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, zalecamy zapoznanie się z treścią strony na temat istnienia wycieku oleju w Twoim Volvo XC90.

Nieszczelny wtryskiwacz w moim Volvo XC90, jak naprawić wyciek

I na koniec sprawdzimy jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Jak widzieliśmy wcześniej, przeciek jest często kojarzony ze zużytą uszczelką spowodowaną ciśnieniem. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest ogromne, zwłaszcza w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Znajdź źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich przypadkach te interwencje nie są automatycznie skomplikowane, ale jeśli masz najmniejszą wątpliwość w postępowaniu z wtryskiwaczem, który przecieka w Twoim Volvo XC90, zalecamy zbliżenie się do mechanika, aby uniknąć złych manipulacji, które mogłyby poważnie zaszkodzić stan Twojego Volvo XC90.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Volvo XC90, przejdź do naszej kategorii Volvo XC90.

Ссылка на основную публикацию