Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Nieszczelny wtryskiwacz w mojej Toyocie Iq, co robić?

Jeśli dowiesz się o nieprawidłowych znakach na Twoim samochodzie, masz rację, że jesteś zaintrygowany, ponieważ samochód to ogromny roczny budżet, a nieprzewidziane awarie nie obniżają rachunków. Co z tego, jeśli poczujesz, że masz cieknie wtryskiwacz w Twojej Toyocie Iq? Prawdopodobnie rozgryzłeś to dzięki czarnym/oleistym kroplom wzdłuż jednostki silnika lub zakłóconym biegu jałowym lub dziwnemu czarnemu dymowi. Te trzy objawy to główne objawy nieszczelnego wtryskiwacza. Ponieważ te problemy mogą prowadzić do poważniejszych problemów z silnikiem w Twoim samochodzie, postanowiliśmy opublikować tę treść, aby pomóc Ci zapewnić awarię nieszczelnego wtryskiwacza i odpowiednio sobie z tym poradzić. Aby to zrobić, najpierw sprawdzimy okoliczności wtryskiwaczy benzynowych, a następnie wtryskiwaczy diesla Toyota Iq.

Cieknący wtryskiwacz w mojej benzynie Toyota Iq

Trzeba wiedzieć, że wtryskiwacze w silnikach benzynowych i wysokoprężnych są różne, prawda jest taka, że ​​różnica w spalaniu między tymi dwoma typami silników sprawia, że ​​wtrysk jest inny. Zasadnicza różnica polega na ciśnieniu odczuwanym przez wtryskiwacze, w silniku benzynowym będzie ono wahać się od 3.5 bara dla wtrysku pośredniego do 120 barów dla wtrysku pośredniego.

Nieszczelny wtryskiwacz benzyny Toyota Iq: Różne wycieki

Należy zauważyć, że Przecieki wtryskiwaczy w Toyocie Iq wyposażonej w silnik benzynowy są raczej rzadkie. Jest to spowodowane znacznie niższym ciśnieniem w układach dolotowych benzyny. Istnieją jednak dwa rodzaje wycieków:

 • Wyciek z góry wtryskiwacza:

  Możliwe, że masz wyciek z górnej części wtryskiwacza, jest to część, która jest przymocowana do szyny paliwowej, w tym zaangażowany będzie O-ring.

 • Nieszczelny wtryskiwacz dolnej części:

  W końcu możesz doświadczyć wycieku z dolnej części wtryskiwacza twojego samochodu, ten wystąpi z połączenia z silnikiem, a nie z szyną, jak widzieliśmy wcześniej.

Nieszczelny wtryskiwacz w mojej Toyocie Iq z silnikiem Diesla

W przeciwieństwie do silników benzynowych, które mają spalanie iskrowe, silniki wysokoprężne są sprężane. Ten system spalania generuje bardzo wysokie ciśnienie w silniku, podobnie jak wtryskiwacze. W tych modelach ciśnienie jest ponad 10 razy wyższe niż przy bezpośrednim wtrysku benzynowych silników samochodowych, osiągając 1800 do 2000 barów.

Nieszczelny wtryskiwacz w dieslu Toyota Iq: Różne wycieki

W przypadku cieknące wtryskiwacze oleju napędowego w Twojej Toyocie Iq, istnieją trzy rodzaje wycieków:

 • Wyciek z wlotu wtryskiwacza:

  W takich przypadkach jest to rura wlotowa, która z czasem odkształci się, zwykle nieszczelność będzie miała miejsce w punkcie mocowania.

 • Wyciek powrotny wtryskiwacza:

  Jak sama nazwa wskazuje, ten wyciek dotyczy zarządzania powrotem paliwa we wtryskiwaczu, tym razem wtryskiwacz, który przecieka w Twojej Toyocie Iq, zostanie wywołany przez pierścień uszczelniający lub jego plastikową końcówkę, która przecieka.

 • Nieszczelność podstawy wtryskiwacza:

  Ten wyciek wtrysku jest jednym z najbardziej dokuczliwych, jest to połączenie między silnikiem a końcówką wtryskiwacza, które przecieka na miedzianej uszczelce, powinieneś odczuwać hałas powietrza i utratę kompresji.

 • Jeśli po sprawdzeniu masz wyciek oleju, ale nie pochodzi on z wtryskiwaczy, radzimy zapoznać się z tą treścią na temat istnienia wycieku oleju w Twojej Toyocie Iq.

Nieszczelny wtryskiwacz w mojej Toyocie Iq, jak naprawić wyciek

I na koniec sprawdzimy jak naprawić cieknący wtryskiwacz w samochodzie?. Jak widzieliśmy wcześniej, przeciek jest często kojarzony ze zużytą uszczelką spowodowaną wywieranym ciśnieniem. Ale pomyśl, że ciśnienie w obwodzie jest gigantyczne, szczególnie w silnikach wysokoprężnych. Musisz więc podjąć pewne środki bezpieczeństwa:

 • Obniż ciśnienie przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy…
 • Zakrywając Cię, aby uniknąć ryzyka rozlania paliwa
 • NIGDY nie pracuj przy pracującym wtryskiwaczu silnika wysokoprężnego.

Jeśli chodzi o naprawę części wycieku, często będzie ona ograniczać się do wymiany uszkodzonych uszczelek:

 • Zidentyfikuj źródło wycieku
 • Rozebrać dany wtryskiwacz
 • Wymień odpowiedni zestaw uszczelek
 • Ponownie zmontuj zestaw i dokręć kluczem dynamometrycznym zgodnie z normami producenta.

We wszystkich sytuacjach te interwencje niekoniecznie są bardzo trudne, ale jeśli masz najmniejsze wahanie w leczeniu wtryskiwacza, który przecieka w Twojej Toyocie Iq, radzimy zbliżyć się do technika samochodowego, aby uniknąć złej manipulacji, która może znacząco zepsuć stan Twojej Toyoty Iq.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Toyoty Iq, spójrz na kategorię Toyota Iq.

Weiterlesen:
Jak naprawić zablokowany kluczyk w mojej Toyocie Iq?
Ссылка на основную публикацию