Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno naklejone na Volkswagen Transporter 4, co mogę zrobić?

Chociaż nowsze pojazdy są coraz lepiej izolowane, przez całe lato nadal są piecami. Jednym z najłatwiejszych sposobów na dość szybkie rozproszenie tego ciepła przez całe lato lub pozbycie się mgły zimą, jest otwieranie okien podczas jazdy. Jednak często twój okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Volkswagenie Transporterze 4? Właśnie na to postaramy się dzisiaj odpowiedzieć, po pierwsze odkryjemy przypadek ręcznego szyby zaklejonej w Volkswagenie Transporterze 4, a po drugie przypadek szyby elektrycznej.

Ręczna szyba naklejona w Volkswagen Transporter 4

Mechanizmy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli: okno Twojego Volkswagena Transportera 4 utknęło w pozycji otwartej lub zamkniętej , od strony technicznej nie zmieni się to zbytnio, ale w pozycji otwartej jest to bardziej irytujące, grozi kradzież samochodu lub zła pogoda, a wnętrze Twojego Volkswagena Transportera 4 zapleśnia się lub ma komplikacje elektryczne ze względu na wilgoć.

Dlaczego ręczna szyba mojego Volkswagena Transportera 4 zacięła się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczna szyba Twojego Volkswagen Transporter 4 zacięła się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa najważniejsze powody, które mogą wyjaśnić tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub uszkodzony: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez system.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: uniemożliwiają prawidłowe przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręcznie okno w moim Volkswagen Transporter 4?

Teraz wiemy, dlaczego ręczne okno Twojego Volkswagena Transportera 4 jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Porozmawiamy teraz o dostępnych odpowiedziach, abyś mógł odblokuj szybę swojego Volkswagena Transportera 4 . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są w rzeczywistości dość podstawowe. Będziesz musiał zdejmij pieczęć ze swoich drzwi aby uzyskać dostęp do systemu podnośnika szyb. Dzięki wizualnej weryfikacji dość szybko wykryjesz, czy niektóre części są uszkodzone, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są złamane, co blokuje okno Twojego Volkswagena Transportera 4. Jeśli to tylko szyny możesz spróbować umieścić je z powrotem na stronie internetowej i nasmarować, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić element, w tym celu musisz najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do mechanizmów, które należy ostrożnie wymienić.

Weiterlesen:
Jak holować Volkswagena Transportera 4 ?

Elektryczna szyba naklejona na Volkswagen Transporter 4

Przejdźmy teraz do najczęstszego przypadku, a zablokowana elektrycznie szyba w Volkswagen Transporter 4 . Prawdę mówiąc, okna elektryczne są w rzeczywistości bardziej złożone niż okna ręczne i dlatego w rzeczywistości mają swój udział w dodatkowych komplikacjach.

Dlaczego okno elektryczne w moim Volkswagen Transporter 4 blokuje się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni okna zablokowanego w Volkswagen Transporter 4:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: W rzeczywistości jest to jeden z najczęstszych czynników awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Ogólnie rzecz biorąc można to odkryć, ponieważ zanim całkowicie odpuszczą, zaczynają się męczyć, a szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie systemu, ponadto podczas otwierania szyby Twojego Volkswagena Transportera 4 powinien być słyszalny hałas.

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc silnik podnośnika szyby w Twoim Volkswagen Transporter 4 nie jest zasilany

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w moim Volkswagen Transporter 4?

Teraz, gdy poznaliśmy już wszystkie możliwe motywy zablokowanego okna w Volkswagen Transporter 4, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, oto różne środki, które możesz zastosować na stronie internetowej, aby odblokować okno w swoim Volkswagen Transporter 4 :

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie wyjmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na stronie internetowej.
 • Będąc przed systemem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Twoim Volkswagen Transporter 4, zapoznaj się z naszym artykułem, aby go znaleźć. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilające, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli jest to kabel, który jest skręcony, możesz spróbować zdjąć szybkę z uchwytów i umieścić ją z powrotem na stronie internetowej, w przeciwnym razie będzie musiała zostać zmieniona.
 • W przypadku silnika najlepszym rozwiązaniem będzie podstawowa oryginalna wymiana, w rzeczywistości martwej jednostki silnikowej nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Volkswagen Transporterze 4 uszkodzona jest jedna z podpór okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypinane lub przykręcane do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje, gdy aktywujesz pokrętło przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest skutecznie podłączone, czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Ekran dotykowy Volkswagen Transporter nie działa

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Volkswagenie Transporterze 4/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie masz doświadczenia, aby wykonać je samemu, udaj się do swojego mechanika samochodowego, który wykona je za Ciebie.

Więcej wskazówek na temat Volkswagen Transporter 4 znajdziesz w kategorii Volkswagen Transporter 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector