Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno przyklejone do kordoby siedziska, co mogę zrobić?

Chociaż nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, latem wciąż są piecami. Jedną z najłatwiejszych metod szybkiego rozproszenia tego ciepła latem lub usunięcia mgły zimą jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak często twoje okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowało się na moim siedzeniu cordoba? Dokładnie na to postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, po pierwsze odkryjemy przypadek ręcznego szyby naklejonej na kordobie siedzenia, a po drugie przypadek szyby elektrycznej.

Ręczne okno naklejone na kordobie siedziska

Mechanizmy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym są jednak różne, jeśli: okienko w Twoim fotelu kordoba utknęło w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zastąpi wiele od strony technicznej, ale w pozycji otwartej jest to bardziej irytujące, ryzykujesz kradzieżą samochodu lub znoszeniem złej pogody i że wnętrze twojego siedzenia pokrywa się lub ma komplikacje elektryczne jako wynik wilgotności.

Dlaczego ręczne okienko w moim foteliku Cordoba zablokowało się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczne okno kordoby siedzenia jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa główne powody, które mogą opisać tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub uszkodzony: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez system.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: uniemożliwiają optymalne przesuwanie się szkła w górę i w dół.
Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik z Cordoby od środka?

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w kordobie siedzenia?

Teraz widzieliśmy, dlaczego ręczne okno kordoby siedzenia jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Skoncentrujemy się teraz na dostępnych alternatywach, abyś mógł odblokuj okno kordoby siedzenia . Aby to osiągnąć, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są dość proste. Będziesz musiał zdejmij pieczęć ze swoich drzwi aby uzyskać dostęp do systemu podnośnika szyb. Dzięki wizualnej weryfikacji szybko zidentyfikujesz, czy niektóre części są uszkodzone, takie jak wsporniki okien lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są zepsute, co zablokuje okno kordoby siedzenia. Jeśli to tylko szyny, możesz spróbować umieścić je z powrotem na stronie internetowej i nasmarować, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić część, w tym celu będziesz musiał najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby bezpiecznie uzyskać dostęp do mechanizmów, które mają zostać wymienione.

Elektryczna szyba przyklejona do kordoby siedzenia

Przejdźmy teraz do najbardziej ogólnego przypadku, a okno elektryczne zablokowane na kordobie siedzenia . Rzeczywiście, okna elektryczne są w rzeczywistości trudniejsze niż okna ręczne i w konsekwencji faktycznie przynoszą dodatkowe komplikacje.

Dlaczego okno elektryczne w kordobie siedzeń zablokowało się?

Zacznijmy więc od możliwego pochodzenia okna zablokowanego w kordobie siedziska:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: Rzeczywiście, jest to jedna z najbardziej podstawowych przyczyn awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można to odkryć, ponieważ zanim całkowicie odpuszczą, zaczynają się męczyć, a szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny specyficzny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie systemu, również powinieneś zauważyć hałas podczas uruchamiania okna kordoby siedzenia

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc nie ma zasilania silnika podnośnika szyby w kordobie siedzenia

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona
Weiterlesen:
Jak wyłączyć światło serwisowe Cordoba?

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w kordobie siedzenia?

Teraz, gdy widzieliśmy wszystkie możliwe przyczyny zablokowania okna na kordobie siedzenia, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, w tym artykule są różne techniki, które będziesz mógł umieścić na stronie internetowej, aby odblokować okno swojego siedzenia kordoba:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie wyjmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na stronie internetowej.
 • Będąc przed systemem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w kordobie siedzenia, zapoznaj się z naszą stroną treści, aby pomóc Ci go zidentyfikować. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli to kabel jest zaplątany, możesz spróbować zdjąć szybkę z uchwytów, aby umieścić ją z powrotem na stronie internetowej, w przeciwnym razie będzie musiała zostać zmieniona.
 • W przypadku silnika najlepszym rozwiązaniem będzie podstawowa oryginalna zamiennik, oczywiście martwej jednostki silnikowej nie można odzyskać.
 • Jeśli jest to jedna z podpór okiennych, która jest uszkodzona na kordobie siedzenia, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypięte lub przykręcone do okna.
 • Wreszcie, jeśli nic się nie dzieje po włączeniu gałki przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij gałkę przełącznika, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo podłączona lub czy nie jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Jak zdjąć cordoba z tylnego siedzenia?

Teraz już wiesz jak pozbyć się szyby przyklejonej do siedzenia cordoba/strong, niektóre naprawy są trudniejsze niż inne, jeśli nie masz doświadczenia, aby zrobić je samemu, udaj się do swojego mechanika, który będzie w stanie wykonać je za Ciebie.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Cordoby z siedziskiem, zajrzyj do kategorii Cordoba z siedziskiem.

Ссылка на основную публикацию