Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się na smart forfour, co mogę zrobić?

Niemniej jednak nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, a latem wciąż jest im bardzo gorąco. Jedną z najłatwiejszych metod szybkiego rozproszenia ciepła latem lub usunięcia mgły zimą jest otwieranie okien podczas jazdy. Jednak często twój okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim smart forfour? Dokładnie na to postaramy się dzisiaj odpowiedzieć, najpierw dowiemy się o przypadku ręcznego szyby wklejonej w smarta forfour, a po drugie o przypadku szyby elektrycznej.

Ręczne okno naklejone na smarta forfour

Mechanizmy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym są jednak różne, jeśli: okno Twojego smarta forfour utknęło w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zastąpi on wiele od strony technicznej, ale w pozycji otwartej jest to z konieczności bardziej irytujące, ryzykujesz kradzież samochodu, lub złą pogodę i że wnętrze twojego smarta forfour zapleśnia się lub ma problemy z elektryką, ponieważ wilgotności.

Dlaczego ręczne okno mojego smarta forfour zacięło się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczne okno Twojego smarta forfour zacięło się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa główne powody, które mogą pokazać ci tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub zniszczony: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez system.
 • Uszkodzone uszczelki lub prowadnice szkła: zapobiegają odpowiedniemu przesuwaniu się szkła w górę iw dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim smart forfour?

Teraz widzieliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego smarta forfour jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Skoncentrujemy się teraz na dostępnych dla Ciebie rozwiązaniach, abyś mógł odblokuj okno swojego smarta forfour . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są dość proste. Będziesz musiał usuń uszczelkę z drzwi aby uzyskać dostęp do systemu podnośnika szyb. Dzięki wizualnej weryfikacji szybko zauważysz, czy niektóre elementy są uszkodzone, takie jak wsporniki okien lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są uszkodzone, co zablokuje okno Twojego smarta forfour. Jeśli to tylko szyny, możesz spróbować włożyć je z powrotem na miejsce i nasmarować, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić część, w tym celu musisz najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do mechanizmów, które należy ostrożnie wymienić.

Weiterlesen:
smart fortwo, który ginie podczas jazdy

Elektryczna szyba przyklejona do smarta forfour

Przejdźmy teraz do najbardziej znanego przypadku, a zablokowane elektryczne szyby w smart forfour . W rzeczywistości okna elektryczne są z konieczności bardziej złożone niż okna ręczne, a zatem z konieczności wiążą się z dodatkowymi problemami.

Dlaczego okno elektryczne w moim smart forfour zablokowało się?

Zacznijmy więc od możliwych źródeł okna zablokowanego w smart forfour:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: W rzeczywistości jest to jeden z najbardziej ogólnych czynników awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można się o tym przekonać, bo zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie systemu, podobnie powinieneś zauważyć hałas podczas uruchamiania okna w smart forfour

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego smarta forfour

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno zasilania w moim smart forfour?

Teraz, gdy poznaliśmy już wszystkie możliwe motywy blokowania okna w smart forfour, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, oto różne metody, które możesz zastosować, aby odblokować okno w smart forfour:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na miejscu.
 • Będąc przed systemem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w swoim smart forfour, zapoznaj się z naszą zawartością strony, aby pomóc Ci go zlokalizować. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli to kabel jest zaplątany, możesz spróbować wyjąć szybę z uchwytów i włożyć ją z powrotem na miejsce, w przeciwnym razie trzeba będzie ją wymienić.
 • W przypadku jednostki silnikowej najlepszym rozwiązaniem będzie podstawowa oryginalna wymiana, w rzeczywistości martwej jednostki silnikowej nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim smart forfour uszkodzona jest jedna z podpórek okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypinane lub przykręcane do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje po uruchomieniu pokrętła przełącznika i sprawdzeniu wszystkich połączeń elektrycznych, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę serwisową smart fortwo?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zablokowanej szyby w smart forfour/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie czujesz się na siłach, aby wykonać je samemu, udaj się do technika, który będzie w stanie wykonać je za Ciebie.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące smarta forfour, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią smart forfour.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector