Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się na Subaru Forester, co mogę zrobić?

Chociaż nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, latem wciąż są bardzo gorące. Jedną z najprostszych metod szybkiego rozproszenia tego ciepła latem lub zmniejszenia zaparowania w zimie jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak często twoje okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Subaru Foresterze? Dokładnie na to postaramy się dzisiaj odpowiedzieć, po pierwsze dowiemy się o okolicznościach ręcznego przyklejenia szyby w Subaru Foresterze, a po drugie o okolicznościach elektrycznego szyby.

Ręczne okno naklejone na Subaru Forester

Mechanizmy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym są jednak różne, jeśli: okno Twojego Subaru Forestera utknęło w pozycji otwartej lub zamkniętej , od strony technicznej nie zmieni się to zbytnio, ale w pozycji otwartej jest to bardziej irytujące, ryzykujesz kradzieżą samochodu lub złą pogodą i że wnętrze Twojego Subaru Forester psuje się lub ma komplikacje elektryczne, ponieważ wilgotności.

Dlaczego ręczne okno mojego Subaru Forester zacięło się?

Jeśli jesteś w okolicznościach gdzie okno ręczne Twojego Subaru Forester zacięło się zarówno w pozycji otwartej, jak i zamkniętej, istnieją dwa najważniejsze czynniki, które mogą pokazać ci tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub zniszczony: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez mechanizm.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: uniemożliwiają prawidłowe przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane okno ręczne w moim Subaru Forester?

Teraz odkryliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Subaru Forester jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Porozmawiamy teraz o dostępnych dla Ciebie rozwiązaniach, abyś mógł odblokuj okno swojego Subaru Forester . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są w rzeczywistości dość podstawowe. Będziesz musiał usuń uszczelkę z drzwi aby uzyskać dostęp do mechanizmu podnośnika szyby. Dzięki wizualnej weryfikacji szybko zauważysz, czy niektóre części są zepsute, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są złamane, co zablokuje okno Twojego Subaru Forester. Jeśli to tylko szyny, możesz spróbować włożyć je z powrotem na stronę internetową i nasmarować, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić część, w tym celu będziesz musiał najpierw ostrożnie zdjąć szybę, aby uzyskać dostęp do mechanizmów, które mają być odpowiednio zmienione .

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik szyby w Subaru Forester?

Elektryczna szyba utknęła w Subaru Forester

Przejdźmy teraz do najbardziej ogólnych okoliczności, a okno elektryczne zablokowane w Subaru Forester . Rzeczywiście, okna elektryczne są w rzeczywistości bardziej złożone niż okna ręczne i w związku z tym mają swój udział w dodatkowych komplikacjach.

Dlaczego okno elektryczne w moim Subaru Forester zablokowało się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni okna zablokowanego w Subaru Forester:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: Rzeczywiście, jest to jedna z najbardziej podstawowych przyczyn awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można się o tym przekonać, bo zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jedna z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie mechanizmu, ponadto podczas uruchamiania szyby Subaru Forester powinien być słyszalny dźwięk

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Subaru Forester

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno zasilania w moim Subaru Forester?

Teraz, gdy odkryliśmy wszystkie możliwe motywy zablokowanego okna w Subaru Forester, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, na tej stronie znajdują się różne procedury, które będziesz mógł umieścić na stronie internetowej, aby odblokować okno swojego Subaru Forester :

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na stronie internetowej.
 • Będąc przed mechanizmem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w swoim Subaru Forester, zapoznaj się z naszą zawartością, aby go znaleźć. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli jest to kabel, który jest zaplątany, możesz spróbować samodzielnie wyjmując szybę z uchwytów, aby umieścić ją z powrotem na stronie internetowej, w każdym innym przypadku będzie musiała zostać wymieniona.
 • Jeśli chodzi o jednostkę silnika, najlepszym rozwiązaniem będzie prosta oryginalna wymiana, w rzeczywistości martwego silnika nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Subaru Forester zepsuła się jedna z podpór okiennych, możesz je łatwo zmienić, ponieważ są one po prostu przypięte lub przykręcone do okna.
 • Wreszcie, jeśli nic się nie dzieje po włączeniu gałki przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij gałkę przełącznika, aby sprawdzić, czy jest skutecznie podłączona, czy też nie jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Subaru Forester, który przyspiesza samotnie

Teraz już wiesz jak pozbyć się zablokowanej szyby w Subaru Forester/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie czujesz się na siłach, aby wykonać je samemu, udaj się do swojego mechanika samochodowego, który będzie w stanie wykonać je za Ciebie.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Subaru Forester, przejdź do naszej kategorii Subaru Forester.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector