Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się na Subaru Impreza, co mogę zrobić ?

Chociaż nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, latem wciąż są bardzo gorące. Jedną z podstawowych metod szybkiego rozproszenia ciepła latem lub pozbycia się mgły zimą jest otwieranie okien podczas jazdy. Jednak często twój okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Subaru Imprezie? Dokładnie na to postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, najpierw dowiemy się o przypadku ręcznego szyby naklejonej na Subaru Impreza, a po drugie o przypadku szyby elektrycznej.

Ręczna szyba naklejona na Subaru Impreza

Systemy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli szyba Twojego Subaru Impreza utknęła w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zastąpi wiele od strony technicznej, ale w pozycji otwartej jest to bardziej frustrujące, ryzykujesz kradzież pojazdu lub masz problemy ze złą pogodą i że wnętrze Twojego Subaru Impreza zapleśnia się lub ma komplikacje elektryczne z powodu wilgoci.

Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w Subaru Imprezie ?

Dlaczego ręczna szyba mojego Subaru Impreza zacięła się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym okno manualne Twojego Subaru Impreza zacięło się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwie główne przyczyny, które mogą pokazać tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub zniszczony: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez system.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: uniemożliwiają optymalne przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Subaru Imprezie?

Teraz widzieliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Subaru Impreza jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Porozmawiamy teraz o dostępnych odpowiedziach, abyś mógł odblokuj szybę swojego Subaru Impreza . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanego rozumienia mechaniki, mechanizmy ręczne są w rzeczywistości bardzo proste. Będziesz musiał usuń uszczelkę z drzwi aby uzyskać dostęp do systemu podnośnika szyb. Dzięki wizualnej weryfikacji szybko wykryjesz, czy niektóre części są uszkodzone, takie jak wsporniki szyby lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są złamane, co zablokuje okno Twojego Subaru Impreza. Jeśli to tylko szyny, możesz spróbować je ponownie umieścić i nasmarować, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić element, w tym celu musisz najpierw ostrożnie zdjąć szybę, aby uzyskać dostęp do systemów, które należy ostrożnie wymienić.

Elektryczna szyba utknęła w Subaru Impreza

Przejdźmy teraz do najbardziej znanego przypadku, a zablokowana elektrycznie szyba w Subaru Impreza . Rzeczywiście, okna elektryczne są w rzeczywistości trudniejsze niż okna ręczne i dlatego faktycznie powodują dodatkowe komplikacje.

Weiterlesen:
Cena wymiany amortyzatora do Subaru Impreza ?

Dlaczego okno elektryczne w moim Subaru Impreza zablokowało się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni okna zablokowanego w Subaru Impreza:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: Rzeczywiście, jest to jedna z najbardziej podstawowych przyczyn awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można się o tym przekonać, bo zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny specyficzny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie systemu, ponadto powinieneś zauważyć hałas podczas uruchamiania szyby Subaru Impreza

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Subaru Impreza

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno zasilania w moim Subaru Impreza?

Teraz, gdy widzieliśmy wszystkie możliwe przyczyny zablokowanego okna w Subaru Impreza, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, na tej stronie znajdują się różne środki, które będziesz mógł zastosować, aby odblokować okno swojego Subaru Impreza :

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na miejscu.
 • Będąc przed systemem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w swoim Subaru Impreza, zapoznaj się z naszą zawartością, aby go znaleźć. Jeśli twój bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilające, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli to kabel jest zaplątany, możesz spróbować wyjąć szybę z uchwytów i włożyć ją z powrotem na miejsce, w przeciwnym razie będzie musiała zostać wymieniona.
 • W przypadku jednostki silnikowej najlepszym rozwiązaniem będzie zwykła oryginalna wymiana, w rzeczywistości martwej jednostki silnikowej nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Subaru Impreza zepsuła się jedna z podpórek okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypięte lub przykręcone do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje po włączeniu pokrętła przełącznika i sprawdzeniu wszystkich połączeń elektrycznych, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe w Subaru Impreza ?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Subaru Impreza/strong, niektóre naprawy są trudniejsze niż inne, jeśli nie czujesz się na siłach, udaj się do swojego mechanika, który będzie mógł wykonać je za Ciebie.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Subaru Imprezy, spójrz na kategorię Subaru Impreza.

Ссылка на основную публикацию