Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się na Subaru Legacy, co mogę zrobić?

Niemniej jednak nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, przez całe lato wciąż są piecami. Jedną z najłatwiejszych technik dość szybkiego rozproszenia ciepła przez całe lato lub usunięcia mgły w zimie jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak w niektórych przypadkach Twoje okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Subaru Legacy? Właśnie na to postaramy się dzisiaj odpowiedzieć, po pierwsze zobaczymy przypadek ręcznego szyby wklejonej w Subaru Legacy, a po drugie przypadek szyby elektrycznej.

Ręczne okno zablokowane w Subaru Legacy

Mechanizmy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli: okno Twojego Subaru Legacy utknęło w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zmieni się to zbytnio od strony technicznej, ale w pozycji otwartej jest to bardziej irytujące, ryzykujesz kradzieżą pojazdu lub znoszeniem złej pogody i że wnętrze Twojego Subaru Legacy psuje się lub ma komplikacje elektryczne z powodu wilgotność.

Dlaczego ręczne okno mojego Subaru Legacy blokuje się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym okno ręczne Twojego Subaru Legacy utknęło w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwie główne przyczyny, które mogą opisać tę blokadę:

 • Linka regulatora okna jest splątana lub złamana: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez mechanizm.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: zapobiegają odpowiedniemu przesuwaniu się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane okno ręczne w moim Subaru Legacy?

Teraz odkryliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Subaru Legacy jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Porozmawiamy teraz o dostępnych dla Ciebie rozwiązaniach, abyś mógł odblokuj okno swojego Subaru Legacy . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są dość proste. Będziesz musiał usuń uszczelkę z drzwi aby uzyskać dostęp do mechanizmu podnośnika szyby. Dzięki wizualnej weryfikacji dość szybko zidentyfikujesz, czy niektóre części są uszkodzone, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są złamane, co zablokuje okno Twojego Subaru Legacy. Jeśli to tylko szyny, możesz spróbować włożyć je z powrotem na stronę internetową i nasmarować, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić element, w tym celu będziesz musiał najpierw ostrożnie zdjąć szybę, aby uzyskać dostęp do mechanizmów, które mają być odpowiednio zmienione .

Weiterlesen:
Problem z migaczem Subaru Legacy, co robić ?

Elektryczna szyba zablokowana w Subaru Legacy

Przejdźmy teraz do najczęstszego przypadku, a okno elektryczne zablokowane w Subaru Legacy . Oczywiście okna elektryczne są w rzeczywistości trudniejsze niż okna ręczne i dlatego faktycznie przynoszą dodatkowe komplikacje.

Dlaczego okno zasilania w moim Subaru Legacy zablokowało się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni okna zablokowanego w Subaru Legacy:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: Oczywiście jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie widać to, bo zanim całkowicie puszczą, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jedna z lin może pęknąć lub zaplątać się w bębnie mechanizmu, podobnie powinieneś zauważyć hałas podczas uruchamiania szyby Subaru Legacy

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Subaru Legacy

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno zasilania w moim Subaru Legacy?

Teraz, gdy odkryliśmy wszystkie możliwe przyczyny blokowania okna w Subaru Legacy, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, oto różne metody, które możesz umieścić na stronie internetowej, aby odblokować okno Subaru Legacy:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na stronie internetowej.
 • Będąc przed mechanizmem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w swoim Subaru Legacy, zapoznaj się z naszą zawartością, aby pomóc Ci go zidentyfikować. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilające, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli jest to kabel, który jest skręcony, możesz spróbować zdjąć szybkę z uchwytów i umieścić ją z powrotem na stronie internetowej, w przeciwnym razie będzie musiała zostać zmieniona.
 • W przypadku jednostki silnikowej najlepszym rozwiązaniem będzie podstawowa oryginalna wymiana, w rzeczywistości martwego silnika nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Subaru Legacy jest uszkodzona jedna z podpór okiennych, możesz je łatwo zmienić, ponieważ są one po prostu przycinane lub przykręcane do okna.
 • Wreszcie, jeśli nic się nie dzieje po włączeniu pokrętła przełącznika i sprawdzeniu wszystkich połączeń elektrycznych, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Kierownica zablokowana w moim Subaru Legacy, co mam zrobić?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zablokowanej szyby w Subaru Legacy/strong, niektóre naprawy są trudniejsze niż inne, jeśli nie masz doświadczenia, aby wykonać je samemu, udaj się do swojego technika, który będzie w stanie wykonać je za Ciebie.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Subaru Legacy, przejdź do naszej kategorii Subaru Legacy.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector