Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się na Subaru Outback, co mogę zrobić?

Niemniej jednak nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, a latem wciąż są bardzo gorące. Jedną z najprostszych metod szybkiego rozproszenia tego ciepła latem lub pozbycia się mgły zimą jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak często twój okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowało się w moim Subaru Outback? Właśnie na to postaramy się dzisiaj odpowiedzieć, po pierwsze odkryjemy przypadek ręcznego szyby zaklejonej w Subaru Outback, a po drugie przypadek szyby elektrycznej.

Ręczne okno zablokowane w Subaru Outback

Mechanizmy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli: okno Subaru Outback utknęło w pozycji otwartej lub zamkniętej , od strony technicznej nie zmieni się to zbytnio, ale w pozycji otwartej z konieczności jest to bardziej irytujące, ryzykujesz kradzieżą samochodu lub masz problemy ze złą pogodą i że wnętrze Twojego Subaru Outback psuje się lub ma komplikacje elektryczne z powodu wilgoci.

Dlaczego ręczne okno mojego Subaru Outback blokuje się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym okno ręczne Twojego Subaru Outback zacięło się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa najważniejsze czynniki, które mogą wyjaśnić tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub uszkodzony: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez system.
 • Uszkodzone uszczelki lub prowadnice szkła: zapobiegają odpowiedniemu przesuwaniu się szkła w górę iw dół.

Jak otworzyć zablokowane okno ręczne w moim Subaru Outback?

Teraz odkryliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Subaru Outback jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Porozmawiamy teraz o dostępnych odpowiedziach, abyś mógł odblokuj okno swojego Subaru Outback . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są w rzeczywistości bardzo proste. Będziesz musiał usuń uszczelkę z drzwi aby uzyskać dostęp do systemu podnośnika szyb. Dzięki kontroli wzrokowej szybko zauważysz, czy niektóre elementy są złamane, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są uszkodzone, co blokuje szybę Twojego Subaru Outback. Jeśli to tylko szyny, możesz spróbować umieścić je z powrotem na stronie internetowej i nasmarować, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić element, w tym celu będziesz musiał najpierw ostrożnie zdjąć szybę, aby uzyskać dostęp do mechanizmów, które należy ostrożnie wymienić.

Weiterlesen:
Jak zamontować zaczep elektryczny do przyczepy Subaru Outback ?

Elektryczna szyba utknęła w Subaru Outback

Przejdźmy teraz do najbardziej podstawowego przypadku, a zablokowana szyba w Subaru Outback . Oczywiście okna elektryczne są z konieczności bardziej złożone niż okna ręczne i dlatego z konieczności wiążą się z dodatkowymi komplikacjami.

Dlaczego okno zasilania w moim Subaru Outback zablokowało się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni okna zablokowanego w Subaru Outback:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: Oczywiście jest to jeden z najczęstszych czynników awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można to odkryć, bo zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny specyficzny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie systemu, również powinieneś zauważyć hałas podczas uruchamiania szyby Subaru Outback

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Subaru Outback

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno zasilania w moim Subaru Outback?

Teraz, gdy odkryliśmy wszystkie możliwe przyczyny zablokowanego okna w Subaru Outback, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, na tej stronie znajdują się różne procedury, które będziesz mógł umieścić na stronie internetowej, aby odblokować okno swojego Subaru Outback :

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na stronie internetowej.
 • Będąc przed systemem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w swoim Subaru Outback, zapoznaj się z naszą stroną treści, aby go znaleźć. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilające, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli to kabel jest zaplątany, możesz spróbować zdjąć szybkę z uchwytów, aby umieścić ją z powrotem na stronie internetowej, w przeciwnym razie będzie musiała zostać zmieniona.
 • Jeśli chodzi o silnik, najlepszym rozwiązaniem będzie prosta oryginalna wymiana, w rzeczywistości martwej jednostki silnikowej nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Subaru Outback jest zepsuta jedna z podpór okiennych, możesz je łatwo zmienić, ponieważ są one po prostu przypięte lub przykręcone do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje po uruchomieniu pokrętła przełącznika i sprawdzeniu wszystkich połączeń elektrycznych, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Kontrolka klawisza Subaru Outback pozostaje włączona

Teraz już wiesz jak pozbyć się zablokowanej szyby w Subaru Outback/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie masz doświadczenia, aby je wykonać samodzielnie, udaj się do swojego technika, który będzie w stanie wykonać je za Ciebie.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Subaru Outback, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Subaru Outback.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector