Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się na Suzuki Grand Vitara, co mogę zrobić?

Niemniej jednak nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, latem wciąż są piecami. Jednym z najprostszych sposobów szybkiego rozproszenia tego ciepła latem lub zmniejszenia zaparowania w zimie jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak często twój okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Suzuki Grand Vitara? Właśnie na to postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, po pierwsze odkryjemy okoliczności ręcznego szyby naklejonej na Suzuki Grand Vitara, a po drugie okoliczności szyby elektrycznej.

Ręczne okno zablokowane w Suzuki Grand Vitara

Mechanizmy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli: szyba Twojego Suzuki Grand Vitara zablokowała się w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zmieni się to zbytnio od strony technicznej, ale w pozycji otwartej jest to bardziej frustrujące, ryzykujesz kradzieżą pojazdu lub cierpieniem z powodu złej pogody i że wnętrze Twojego Suzuki Grand Vitara zapleśnia się lub ma komplikacje elektryczne ze względu na wilgoć.

Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojego Suzuki Vitara?

Dlaczego ręczna szyba mojego Suzuki Grand Vitara zacięła się?

Jeśli jesteś w okolicznościach gdzie ręczna szyba Twojego Suzuki Grand Vitara zacięła się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwie główne przyczyny, które mogą wyjaśnić tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub złamany: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez mechanizm.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: uniemożliwiają prawidłowe przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Suzuki Grand Vitara?

Teraz odkryliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Suzuki Grand Vitara jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Skoncentrujemy się teraz na dostępnych dla Ciebie rozwiązaniach, abyś mógł odblokuj szybę swojego Suzuki Grand Vitara . Aby to osiągnąć, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są w rzeczywistości bardzo proste. Będziesz musiał zdejmij pieczęć ze swoich drzwi aby uzyskać dostęp do mechanizmu podnośnika szyby. Dzięki kontroli wzrokowej szybko zauważysz, czy niektóre elementy są uszkodzone, takie jak wsporniki szyby lub ramię dźwigni, czy linka jest splątana lub czy szyny są złamane, co blokuje szybę Twojego Suzuki Grand Vitara. Jeśli to tylko szyny, możesz spróbować włożyć je z powrotem na stronę internetową i nasmarować, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić część, w tym celu będziesz musiał najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do mechanizmów, które należy wymienić.

Elektryczna szyba utknęła w Suzuki Grand Vitara

Przejdźmy teraz do najbardziej ogólnych okoliczności, a okno elektryczne zablokowane w Suzuki Grand Vitara . Prawdę mówiąc, okna elektryczne są w rzeczywistości bardziej złożone niż okna ręczne i w związku z tym mają swój udział w dodatkowych komplikacjach.

Weiterlesen:
Jak zdjąć tylne siedzenie Suzuki Vitara ?

Dlaczego okno elektryczne w moim Suzuki Grand Vitara blokuje się?

Zacznijmy więc od możliwych źródeł zablokowanego okna w Suzuki Grand Vitara:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: W rzeczywistości jest to jeden z najbardziej ogólnych czynników awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Ogólnie można to odkryć, ponieważ zanim całkowicie odpuszczą, zaczynają się męczyć, a szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jedna z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie mechanizmu, ponadto podczas otwierania szyby Suzuki Grand Vitara powinien być słyszalny hałas

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby w Twoim Suzuki Grand Vitara

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w moim Suzuki Grand Vitara?

Teraz, gdy odkryliśmy wszystkie możliwe przyczyny zablokowanego okna w Suzuki Grand Vitara, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, w tym artykule przedstawiono różne metody, które będziesz mógł umieścić na stronie internetowej, aby odblokować okno swojego Suzuki Grand Vitara:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie wyjmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na stronie internetowej.
 • Znajdując się przed mechanizmem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Twoim Suzuki Grand Vitara, zapoznaj się z naszym artykułem, aby pomóc Ci go zidentyfikować. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilające, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli jest to kabel, który jest skręcony, możesz spróbować wyjąć szybę z uchwytów i umieścić ją z powrotem na stronie internetowej, w przeciwnym razie będzie musiała zostać zmieniona.
 • Jeśli chodzi o jednostkę silnika, podstawowa oryginalna wymiana będzie najlepszym lekarstwem, rzeczywiście martwego silnika nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Suzuki Grand Vitara pękła jedna z podpórek okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypięte lub przykręcone do okna.
 • Wreszcie, jeśli nic się nie dzieje po włączeniu gałki przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij gałkę przełącznika, aby sprawdzić, czy jest skutecznie podłączona, czy nie jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Przyśpieszające wibracje w Suzuki Grand Vitara, co robić ?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zablokowanej szyby w Suzuki Grand Vitara/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie czujesz się na siłach, aby wykonać je samodzielnie, udaj się do swojego mechanika samochodowego, który będzie mógł wykonać je za Ciebie .

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Suzuki Grand Vitara, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Suzuki Grand Vitara.

Ссылка на основную публикацию