Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się na Volkswagenie Golfie, co mogę zrobić?

Niemniej jednak nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, przez całe lato wciąż są bardzo gorące. Jedną z najbardziej podstawowych metod szybkiego rozproszenia ciepła przez całe lato lub pozbycia się mgły zimą jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak w niektórych przypadkach Twoje okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Volkswagenie Golfie? Właśnie na to postaramy się dzisiaj odpowiedzieć, po pierwsze dowiemy się o okolicznościach ręcznego zablokowania szyby w Volkswagenie Golfie, a po drugie o okolicznościach elektrycznego szyby.

Ręczna szyba przyklejona w Volkswagenie Golfie

Mechanizmy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli: szyba Twojego Volkswagena Golfa zacięła się w pozycji otwartej lub zamkniętej , od strony technicznej nie zmieni się to zbytnio, ale w pozycji otwartej jest to z konieczności bardziej irytujące, grozi kradzież samochodu lub problemy ze złą pogodą, a wnętrze Volkswagena Golfa zapleśnia się lub ma problemy z elektryką w wyniku wilgoci.

Dlaczego ręczna szyba mojego Volkswagena Golfa się zacięła?

Jeśli jesteś w okolicznościach gdzie okno ręczne Twojego Volkswagena Golfa się zacięło w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa najważniejsze powody, które mogą pokazać ci tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub uszkodzony: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez system.
 • Uszkodzone uszczelki lub prowadnice szkła: uniemożliwiają prawidłowe przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Volkswagenie Golfie?

Teraz wiemy, dlaczego ręczne okno Twojego Volkswagena Golfa jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Omówimy teraz dostępne dla Ciebie alternatywy, abyś mógł odblokuj szybę swojego Volkswagena Golfa . Aby to osiągnąć, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są dość proste. Będziesz musiał zdejmij pieczęć ze swoich drzwi aby uzyskać dostęp do systemu podnośnika szyb. Dzięki wizualnej weryfikacji szybko wykryjesz, czy niektóre elementy są złamane, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są uszkodzone, co zablokuje szybę Twojego Volkswagena Golfa. Jeśli to tylko szyny, możesz spróbować włożyć je z powrotem na stronę internetową i nasmarować, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić część, w tym celu będziesz musiał najpierw uważnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do mechanizmów, które mają zostać wymienione bezpiecznie.

Weiterlesen:
Gdzie znajduje się podnośnik w Volkswagenie Golfie 4?

Elektryczna szyba utknęła w Volkswagenie Golfie

Przejdźmy teraz do najbardziej znanej okoliczności, a zablokowane elektryczne szyby w Volkswagenie Golfie . Prawdę mówiąc, okna elektryczne są z konieczności trudniejsze niż okna ręczne i w konsekwencji przynoszą im dodatkowe problemy.

Dlaczego okno elektryczne w moim Volkswagenie Golfie blokuje się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni okna zablokowanego w Volkswagenie Golfie:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: W rzeczywistości jest to jedna z najbardziej podstawowych przyczyn awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można się o tym przekonać, bo zanim całkowicie odpuszczą, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie systemu, ponadto przy uruchamianiu szyby Twojego Volkswagena Golfa powinien być słyszalny hałas

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc nie ma zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Volkswagena Golfa

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w moim Volkswagenie Golfie?

Teraz, gdy widzieliśmy wszystkie możliwe przyczyny blokowania okna w Volkswagenie Golfie, czas pomóc Ci rozwiązać ten problem, na tej stronie znajdziesz różne techniki, które będziesz mógł umieścić na stronie internetowej, aby odblokować okno swojego Volkswagena Golf:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na stronie internetowej.
 • Będąc przed systemem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Twoim Volkswagenie Golfie, zapoznaj się z naszym artykułem, aby pomóc Ci go zidentyfikować. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich musi zostać odcięty

  .

 • Jeśli jest to kabel, który jest zaplątany, możesz spróbować samodzielnie wyjmując szybę z uchwytów, aby umieścić ją z powrotem na stronie internetowej, w każdym innym przypadku będzie musiała zostać wymieniona.
 • Jeśli chodzi o zespół silnika, to podstawowa oryginalna wymiana będzie najlepszym rozwiązaniem, rzeczywiście martwego silnika nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Volkswagenie Golfie zepsuła się jedna z podpór okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypięte lub przykręcone do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje po uruchomieniu pokrętła przełącznika i sprawdzeniu wszystkich połączeń elektrycznych, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest skutecznie podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Jakie paliwo do Volkswagena Golfa 4 ?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Volkswagenie Golfie/strong, niektóre naprawy są trudniejsze niż inne, jeśli nie masz doświadczenia w wykonywaniu ich samodzielnie, udaj się do swojego mechanika, który będzie miał możliwość wykonania ich za Ciebie.

W przypadku dalszych pytań dotyczących Volkswagena Golfa zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector